Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körömgomba kezelése, mire...

Körömgomba kezelése, mire figyeljek oda, hogy minél hamarabb meggyógyuljon?

Figyelt kérdés

Egy hete vettem észre, tegnap már be is szereztem rá egy kencét, ami nem éppen volt olcsó (kitonail- 4300 Ft). Nincs megvastagodva a körmöm (egyébként lábamon a két nagyujjamról van szó), de lereszeltem őket hogy minél vékonyabbak legyenek, és így kentem be.

Szóval a kérdéseim:

1) Ezen a kitonail-en kívül lehet-e mást is használni még rá? (pl. teafaolaj) Vagy inkább nem?

2) A cipők fertőtlenítésére mit ajánlanátok?

3) Ezeken kívül van még esetleg valami amire oda kell figyelni, hogy teljesen eltűnjön a körömgomba?


2017. jan. 19. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Felesleges mással is kezelni. Mndog vágd le a körmöd amennyire lehet és naponta vegyél tiszta zoknit. Mosakodás után alaposan töröld szárazra. A cipőid fertőtlebítésére vegyél formalint. Tegyél egy vattára a formalinból és ezt a vattát a cipővel együtt kösd be egy nylonzacskóba. Hagy benne 1 napig, majd miután kivetted tedd jól szelőőz helyre pl. erkélyre a cipőt és hagy kint szintén legalább 1 napig. Amikor használod a formalint akkor vegyél fel gumikesztyűt,hogya bőrödhöz ne érjen.
2017. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 longlife ***** válasza:
És kezdj el lúgosítani.
2017. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!