Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megérezheti a gyerekek...

A kutya megérezheti a gyerekekben a gonoszságot?

Figyelt kérdés

Kutyám egy kisfiúnak láthatóan ok nélkül neki akart menni. Utána nem sokkal jött egy csivavás és ugyanez a gyerek majdnem megdobta kővel a csivavát. (Nem is értem hogy jut ilyen eszébe...) Kutyám előre érezte, hogy képes lenne ilyesmire?


Többi gyereket nem akarta megtámadni


2022. szept. 5. 11:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

Ehhez csak egy saját tapasztalatot tudok mondani:

Az én kutyám elképesztően jól kommunikált. Előfordult, hogy látom, hogy a tömegben a kutya kommunikál. Egyszer csak megjelenik egy óvodás korú kislány és ugrik a kutya nyakába. A szülők, meg hüledeznek, hogy a kislány retteg a kutyáktól.


A kutya rengeteg mindent pontosabban olvas az emberről, mint a kutya gazdája (nálam biztosan jobban). kutya gondolkodása azonban egyszerűbb, mint az emberé. Alapvetően 4 csoportba osztja az embereket:

*Szeret

*Nem szeret

*Bánt

*Nem bánt

Gyakran a szándékot is látja, mert a kutya még a légzést is látja az emberen, valamint az arcát és a mozgását is tudja értelmezni

2022. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
82%

Nem, nincsenek a kutyáknak titkos, természetfeletti emberismereti képességei. Nem valószínűbb, hogy egy gyerekben az az élmény, hogy egy kutya neki akart menni, rossz érzéseket keltett az összes kutyával kapcsolatban, és ezeket a rossz érzéseket csatornázta olyan módon, hogy meg akarja dobni a csivavát?


Egy csomószor teljesen ok nélkül acsarognak vagy támadnak idegen, ártatlan emberekre kutyák, és nem az a magyarázata, hogy ők megérezték a rosszemberséget, hanem általában valamilyen szag, vagy külsődleges jellegzetesség, vagy mozdulatok valamilyen rossz dolgot idéznek fel az adott kutyában. Nem kell ennél többet belemagyarázni.

2022. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
44%
Nem, ennek az az oka hoyg neveletlen a kutyád. Azon meg ne csodálkozz hoyg miután a te agresszív kutyád bántani akarta a gyereket, az már a csivavától is félt, és meg akarta dobni... Bírom az ilyen gazdákat. Csesznek nevelni a kutyát, és mentségeket keresnek a hibás viselkedésükre.
2022. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Kutyák a szagokból szedik az adott emberről az információt, más szagú az izzadságod ha félsz, ha boldog vagy ha beteg vagy és a kutya automatikusan fogja ezeket a jeleket és ha egy kislány nagyon boldog akkor tele van az ő kisteste, ruhája ilyen illatferomonokkal és azért megy oda a kislányhoz, mert szeretné megtudni mi ez a finomillat avagy rossz szag vagy különleges szag/illat.


+ nagyon fontos, hogy az az ember akihez oda megy a kutya az, hogyan kommunikál a kutyával, ha lehajol a kutya szintjére az ember azzal máris hatalmas örömmel tölti el a kutyát és ha elkezd hozzá beszélni úgy mint ha egy kisgyerek lenne(magas hangon kedvesen) és még a nevén szólítja akkor ezt a kutya olyan színtű barátsággal fogadja, hogy már barátok is.

2022. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%

A kutyák tökéletesen kiismerték az emberi mimikát és testbeszédet, pontosan le tudják olvasni bárki hangulatát.


Szóval szerintem a kislány akaratán kívül is kifejezte a szándékát, a kutya meg erre reagált.

2022. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
40%
kivéve ha nem utolsó, és a lehajolást, szemkontaktust agressziónak veszi a kutya, és egyből a torkodnak megy.. elsősorban a nevelésén múlik hoyg viselkedik a kutya, Nálunk a gyerek arcát harapta keresztbe egy ilyen jól nevelt "nembánsenkit " eb, pedig rá se nézett a gyerek. Csak ugye ostoba gazdának veszélyes a kutyája.
2022. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem mentett kutyád van véletlenül? Náluk szokott ilyen lenni, hogy látszólag minden ok nélkül rámordulnak valakire, de erre a viselkedésre az előéletükben lehet magyarázat. Illetve célszerű utánaolvasnod a kutyák kommunikációjának. Mielőtt agresszíven/reaktívan lép fel, több lépcsőben próbálja értésére adni a külvilágnak, ha neki az adott szituáció nem komfortos. Az meg a legtöbb kutyának nem komfortos, ha lerohanják hirtelen. Én például már a kutyám testtartásából, a póráz rezgéséből tudom, ha észrevett valamit, ami neki nem szimpi, és időben ki tudom oldani a helyzetből. De ezt sok meló előzte meg, nem csak kutyasuli, hanem ki kellett ismernem a kutyát, és a járókelőket, akikkel összefuthatunk, vannak, akiket már távolról kerülök, és nem járunk futiba.
2022. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy az téged minősít hoyg egy kisgyereket gonosznak minősítesz, mert a TE kutyád agresszív.
2022. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
36%
Szóval az rendben van, hogy a kutyád megakarta támadni a kisfiút (mert gonosz), de az már nincs rendben hogy ezután a kisfiú megdobott egy csivavát
2022. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Persze, azok a gyerekek is tök kedvesek és cukik, akik kővel agyonvernek egy kismacskát?? Hány kutyát mentenek gyerek elől, mert rugdossák őket az utcán? Szóval senki ne mondja nekem, hogy egy gyerek nem lehet gonosz, mikor simán állatokat kínoz némelyik. A gyerekek egymást is kegyetlenül tudják bántani, csak éppen (általában) szavakkal...



Tök mindegy, hogy az én kutyám agresszív, vagy sem. Pórázon van, nem tud odamenni, ellenben a gyerekkel, aki szabadon járkál. Szüleinek a felelőssége, hogy mit csinál a gyerek. Persze a gyerek láthatóan retteget. Ja nem, ő akart a kutyámhoz utána is közeledni...


Egyébként igen, menhelyi kutya.

2022. szept. 5. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!