Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyának, hogy ne rongáljon otthon?

Figyelt kérdés

Hiába sétáltatom jelenleg napi 3* 1 órát és 10 percet…


Most jöttünk meg pl. a reggeli sétából, erdős részen és mezőgazdasági területen (vagyis a közelében) is volt.


5:50-kor indultunk, most jöttünk meg.


Mégis egyből szaggatja a matracát, nyüszít és ugrándozik is néha.


(A három hosszú sétán túl még 2 kétszer ki viszem csak WC-re)



2022. aug. 14. 07:02
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat!


Valószínűleg ilyen magánórákra fogom akkor vinni először, amint megvan a veszettség elleni oltása…


Addig is beszélek pár kiképzővel telefonon, vagy írok e-mailt.


Még egyszer köszi a válaszokat!

2022. aug. 14. 16:03
 22/22 anonim ***** válasza:

18 Semmi szükség nem lesz magánórákra. Nálunk is vannak a csoportokban problémás kutyák. Arra vannak ott az oktatók, hogy ne legyen baj. Ha 8 hónapos, akkor még simán formálható, és szoktatható. Amikor suliba jelentkezel, jelezni kell, hogy valószínű bull típus, és szocializálatlan. Találkoztak már nem egy ilyennel, nem kell félned, hogy mi lesz ha támad. Amikor én mentem a kutyámmal kezdő csoportba, betettek mellénk egy több éves, többi kutyával agresszív valamilyen terelőkutya féleséget. Amikor a feladatok között a többi kutyát elengedtük, akkor a gazdija azt a kutyát pórázon sétáltatta a szabadon futkosók között. Az oktatók figyelték, hogyan reagál, mikor egy másik odaszalad hozzá, ha morgott, akkor a gazdinak a pórázzal fel kellett húznia 2 lábra, és addig úgy tartani, amíg a kutya le nem nyugodott. Azt hiszem az 5. óra környékére megértette az a kutya, hogy nem moroghat a többiekre, és utána lett csak először elengedve a többiekkel futkosni. Viszont tök jó volt végignézni ahogy hétről hétre "puhább" lett, és fejlődött. :)


Én is féltem eleinte a kutyasulitól, nagytestű kölyköm van, de az előző kutyám egyáltalán nem viselte el a kutyákat, innen jött a félelem. Viszont az előző kutyámmal nem suliztam, de nem is nagyon tudtam kezelni a többi kutyával való találkozásnál a hisztijeit, és agresszivitását. Állatorvoshoz, vagy sétálni járni rémálom volt.

Most már belátom, hogy anno az előző kutyámmal is el kellett volna menni suliba, mennyivel könnyebb lett volna az életünk vele.

2022. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!