Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutyám ismèt...

Hogyan lehetne a kutyám ismèt szobatiszta?

Figyelt kérdés

Idős, 10 év feletti kutyusom van, sajnos mostanában folyamatosan bepisil. Pár hete elkapott egy húgyuti fertőzést, amíg a kezelése tartott nagyon szenvedve vizelt (kellett többször katéterezni is szegényt), ezért nem is szídtuk le, ha épp a lakásba sikerült neki. Azóta nem bírja ki két séta között bepisilés nélkül - napi négyszer megyünk le.

Frusztráló, mert eddig, ha esetleg többet ivott, vagy valamiért jobban kellett pisilnie legalább jelzett, most ez sincs, olyan mintha elfelejtette volna, hogy nem szabad a lakásba pisilni.

Próbálkozunk pelenkával, hogy könnyítsem az öreg korát, de ezelőtt soha nem használtunk és nem túl sikeres a rászoktatás, inkább körbe pisili. :D

Van rá esély, hogy újra szobatisztává varázsoljam őt, vagy el kell ezt fogadnom, mert korral jár? A pelenkára való szoktatásra valami tipp?

14 éves, ivartalanított kutyusról van szó.



2022. aug. 14. 06:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

14 eves kutya ezzel jar, oszinten megmondom, foleg ilyen elozmenyek utan, hogy valoszinuleg o mar soha nem lesz szobatiszta. De nem is elvarhato mar tole.


Az en idos kutyusomnal is ez volt mar 13 eves kora utan, kulonosebb hugyuti fertozes nelkul, egyszeruen mar nem tudta ugy tartani es nyilvan napkozben dolgoztam, nem tudtam levinni 2- 3 orankent.

Mi is pelenkara szoktattunk a vegen, ilyen esetben nyugodtan lehet hasznalni.

Pelenkat nem adtam konkretan ra, szerencsere vizeletcsepegese nem volt, csak nem birta annyira sokaig. De ha nalatok ez a helyzet, hogy tenyleg nem tudja kontrollalni es csepeg is belole, akkor lehet az jobb megoldas lenne, nem tudom.

De ha csak annyirol van szo, hogy mar nem tudja sokaig tartogatni, akkor nem kell raadni semmit, ra fog szokni a pelenkara szerintem. Ha latod, hogy pisilne, rateszed, jutalmazod. Valahogy igy.

2022. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Igen, én is számoltam vele, hogy az idős kor ezzel jár, csak tényleg azt furcsálom inkább, hogy nem jelez, hogy pisilnie kell. Eddig mindig az ajtóban topogott és nyafizott, most minden előjel nélkül bepisil.

Csepegtetés egyelőre nincs, így a bugyit egyelőre én sem erőltetem, főleg ilyen melegben. :) A pelenkával pedig próbálkozunk kitartóan.

2022. aug. 14. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!