Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutyám ismèt...

Hogyan lehetne a kutyám ismèt szobatiszta?

Figyelt kérdés

Idős, 10 év feletti kutyusom van, sajnos mostanában folyamatosan bepisil. Pár hete elkapott egy húgyuti fertőzést, amíg a kezelése tartott nagyon szenvedve vizelt (kellett többször katéterezni is szegényt), ezért nem is szídtuk le, ha épp a lakásba sikerült neki. Azóta nem bírja ki két séta között bepisilés nélkül - napi négyszer megyünk le.

Frusztráló, mert eddig, ha esetleg többet ivott, vagy valamiért jobban kellett pisilnie legalább jelzett, most ez sincs, olyan mintha elfelejtette volna, hogy nem szabad a lakásba pisilni.

Próbálkozunk pelenkával, hogy könnyítsem az öreg korát, de ezelőtt soha nem használtunk és nem túl sikeres a rászoktatás, inkább körbe pisili. :D

Van rá esély, hogy újra szobatisztává varázsoljam őt, vagy el kell ezt fogadnom, mert korral jár? A pelenkára való szoktatásra valami tipp?

14 éves, ivartalanított kutyusról van szó.



2022. aug. 14. 06:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
57%
Haszánljatok kutya pelenkát. Lehet, hogy segít
2022. aug. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Cukorbetegség is állhat a háttérben. Vizsgáltasd ki.

A kutya pelenka valóban nem rossz ötlet

2022. aug. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csináltattunk labort a betegsége után, rendben volt elvileg minden eredménye.

A pelenkával próbálkozunk, de egyelőre sikertelenül.

2022. aug. 14. 07:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyapelenka, van amit lefektetsz neki és van amit ráadsz, nőstényeknek tüzeléshez biztos.

Amíg nem tudja kontrollálni magát ráadhattok egyet, vagy éjjelre.

De a másikra, ha odamegy jutalmazni kell. Ha a szobatisztaság ment neki akkor a pelenkázás is fog.

2022. aug. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A ráadósat még nem próbáltam, de az nem ázik át, nagyobb mennyiségű vizeletnél?

Amíg ivaros volt, tüzelésnél volt, hogy adtam rá bugyit, de az olyan vékonyka volt, egy pisit nem hiszem, hogy kibírna.

2022. aug. 14. 07:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam hogy tüzeléshez biztos van, az vékonyabb, ja. De jobb mint a semmi. Nézzetek szét, van-e vastagabb, ráadható.

De a lefektetett legyen a cél szerintem. Mindig pelusban nem jó és nem egészséges neki. Meg akkor főleg nem tartogatná semennyit. Szóval ezt csak nagyon átmenetnek írtam.

2022. aug. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy baba pelus, farok helyet kivàgod.
2022. aug. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Tüzelésnél kellett volna abba a bugyiba tisztasági betétet rakni, nem ázott volna át.
2022. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tüzelésnél nem ázott át, én arra írtam, hogy nem biztos, hogy nagyobb mennyiségű folyadékot is kibír.
2022. aug. 14. 09:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha felkel a helyéről és pisil, én biztos nem adnék rá pelenkát, az inkontinencia az más, van is sajnos olyan kutyám, de én nála is inkább a fekhelyét mosom, a pisi ki is csípheti a bőrét... Amúgy vastagabb betétet kell a bugyiba rakni és felszívja, mint az embereknél is.

Rakjatok több pelust egymás mellé, hogy nagyobb legyen a felület és hordjátok gyakrabban sétálni.

2022. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!