Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha egy...

Mit kell csinálni, ha egy kutya megharapja a tieteket és esetleg nincs ott a gazdája? Hogy kell szétválasztani őket?

Figyelt kérdés

A kutyámat kétszer harapta meg egy másik de mindig ott volt a gazdija és így sikerült leszedni a másik kutyát az enyémről.


Viszont mi van, ha a kutya pl kóbor vagy megszökött és úgy harapja meg az enyémet?


Ez a legnagyobb félelmem, nem tudom egyedül mit tudok ilyenkor csinálni, mert hivatalosan két emberes munkának látom, az egyik ember fogja a megtámadott kutyáját, a másik hátul megragadja a harapós kutyát és lehúzza.

Egyedül hogy lehetne ezt a kettőt kombinálni vagy mit lehetne tenni, hogy ne haljon meg a kutyám?


Azt tudom, hogy a harapós kutyát tilos megütni, mert akkor mégdurvábban harapja a kutyát. De mit lehetne tenni?


2022. máj. 22. 22:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
9, nagyon szépen köszönöm! Ezt minden súlyú kutyával lehet, minden súlyú embernek, ugye?
2022. máj. 22. 23:00
 12/16 anonim válasza:
100%
Biztos módszer nincs, tuti van olyan kutya amelyik megesz, főleg, ha a súlyod kevesebb és nagy kutyussal kerülsz konfrontációba. Ez egy általános módszer, átlagos felnőtt, átlagos kutya..
2022. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha nem is engeded magatokhoz közel a kutyát. Már amikor meglátod távolabb, azonnal elkezded elzavarni a másik kutyát. (Erre vannak leírások, hogy mi működik jól, de nyilván a kutyakommunikációt nagyon alap szinten ismerve, józan paraszti ésszel is rájön az ember.)


Ha nem tudtad elzavarni és összeugranak, kis verekedésnél elég a kiabálás, tárgyak odavágása, stb. Komoly verekedésnél pedig a másik kutya azonnali lefojtása ájulásig.


Egyébként én gazdás kutyákat sem engedek magunkhoz, mert nem hiányzik a verekedés.

2022. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez attól is függ, mekkora kutyák, mennyire hamar tudsz közbelépni, mennyire temperamentumosak a kutyák... Stb.

Én szedtem már szét úgy az enyémet meg másikat, hogy a másik gazdi csak bambán állt, mint a szerencsétlenség, semmit nem ért, hogy ott volt. Kerüljük őket, ha meglátom, mert nem 100-as a gazdi, a kutya meg a flexi végén azt csinál, amit akar.

2022. máj. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármikor történhet bármilyen kivédhetetlen vagy kezelhetetlen helyzet az emberrel, ilyen az élet. Sokkoló (nem legális), esetleg gázspray (van amelyik legális) segíthet a támadó kutya ártalmatlanításában. Jártam így én is, én addig rúgtam a támadó kutyát amíg el nem iszkolt, nem volt más választásom. Nyilván nem minden kutyával működött volna ez, biztos van amelyik a helyszínen megölt volna engem és a kutyámat is.
2022. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz eset és rengeteg variációja van. Sokszor elég, ha beállsz a támadó kutya és a sajátod közé, teljes testtel felé fordulsz "beterheled" és kiengeded magadból a feszkót egy mély üvöltés formájában, esetleg (ez inkább a saját önbizalmunknak segít) valamilyen tárggyal fenyegeted.

Van, amikor nincs erre lehetőség, mert egy másodperc alatt rádfutott a másik kutya és már tépi a tiédet... ilyenkor ha nincs ott másik gazda, aki segít, akkor pórázzal tudod esetleg meglasszózni valahogy, lábára vagy nyakára hurkolni és kiemelni a sajátodról, de ez rém kockázatos, könnyen megharaphat! Plusz közben lehet, hogy a tiéd világgá menekül... Nekem nagytestű a kutyám, ilyen szituban hagyom kibontakozni, mert nem tehetek mást. Aztán ha láthatóan elment a támadó fél kedve, akkor kiemelem nyakörvön és a másik el tud menekülni. Olyannal még nem volt dolgunk, aki erősebb lett volna nála, ha megesne, akkor megvárnám, míg stabilat fog az enyémen és valamivel (saját nyakörvével vagy az én pórázommal) elkezdeném fojtani. Ha nem jut levegőhöz, idővel ereszt.

Ha olyan helyen vagytok, ahol több nagytestű kutya fut rátok (pl kiszabadult telepőr kutyák) akkor az óvatos visszavonulás lehet a legjobb taktika, de amikor már nekimentek a kutyádnak, ott sajnos nem sokat tudsz tenni, és szitutól függően gondolnod kell arra is, hogy saját épséged mennyire van veszélyben. Ilyenkor előfordulhat, hogy a legjobb döntés elengedni a kutyád, bízni abban, hogy el tud menekülni és saját magad menteni...

Hordhatsz sprayt magaddal, ha attól magabiztosabb vagy, de azokat nem olyan egyszerű használni, plusz a saját kutyád is kapni fog belőle. Ha emellett döntesz, mindenképp nézz utána, hogyan kell használni.

2022. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!