Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha egy...

Mit kell csinálni, ha egy kutya megharapja a tieteket és esetleg nincs ott a gazdája? Hogy kell szétválasztani őket?

Figyelt kérdés

A kutyámat kétszer harapta meg egy másik de mindig ott volt a gazdija és így sikerült leszedni a másik kutyát az enyémről.


Viszont mi van, ha a kutya pl kóbor vagy megszökött és úgy harapja meg az enyémet?


Ez a legnagyobb félelmem, nem tudom egyedül mit tudok ilyenkor csinálni, mert hivatalosan két emberes munkának látom, az egyik ember fogja a megtámadott kutyáját, a másik hátul megragadja a harapós kutyát és lehúzza.

Egyedül hogy lehetne ezt a kettőt kombinálni vagy mit lehetne tenni, hogy ne haljon meg a kutyám?


Azt tudom, hogy a harapós kutyát tilos megütni, mert akkor mégdurvábban harapja a kutyát. De mit lehetne tenni?


2022. máj. 22. 22:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
3%
Szerintem sétálj vele más fele es akkor nem futsz vele össze olyannal nagy eséllyel.
2022. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül elég nehéz.


Legfeljebb azt teheted,hogy legyen nálad egy plusz póráz és a hátsó lábaira hurkot tenni majd kirántani,ettől kizökkenhet és a kutyád odébb mehet.

Bár ilyenkor a támadó kutya sajnos mindent bevet,hogy ismét elérje a tiedet. legfeljebb egy fához vagy vmihez lehetne kikötni. De attól is függ te milyen fizikumban vagy meg a támadó kutya.



Egyébként minket is támadott meg sajnos kezelhetetlen póráz nélküli kutya én csak üvöltöztem aztán a gazda húzta el a sajátját.


Megúsztuk eddig!


Én nagyon erősen gondolkozok sokkolon vagy paprika sprayn egyébként. Sajnos sosem lehet tudni,főleg ha egyedül van az ember mit tegyen.


Láttam egy videót ahol egy pit bull tépett az utcán egy másikat. Sehogy nem tudták leszedni a kutyáról a rendőrök sokkolták ez kizökkentette teljesen, gyorsan rátudtak tenni egy hurkot.

2022. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1, de akárhol és akármikor előfordulhat, hogy pl egy kutya megszökik otthonról, kitépi magát a gazdi kezéből és elrohan, kiront a futtatóról és elrohan és akárhova futhat.


Mármint lehet, hogy a Krikszkraksz utcába elmegyek, mert ott nem támadtak meg senkit és pont akkor jelenik meg a krumplistészta utcából Pista bácsi és Mari néni vad kutyája, aki épp akkor szökött meg és odáig rohant.


Vagy lehet elmegyünk túrázni és pont a túra alatt rohan le egy kutya, aki a környékbeli faluról szökött oda.


Engem az érdekelne, hogy ha meg van a baj, mit lehetne tenni egyedül.

2022. máj. 22. 22:30
 4/16 A kérdező kommentje:
2, Nagyon szépen köszönöm!
2022. máj. 22. 22:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon extrém esetekben igaz csak szerintem ez a tilos megütni dolog, akkor meg már teljesen mindegy és én inkább attól félnék, hogy engem is megtámad a kutya. A kutyák többségét igenis megállítja a fizikai fájdalom, főleg, ha azt egy embertől kapják, ez szimpla szelekció, ha egy kutya visszatámadt, sok esetben már nem érte meg a másnapot.


Én felemelném a támadó kutyát és pont nem érdekelne, hogy az enyém hogyan harapja, a sajátomnak ne legyen baja. Aztán nagyon max kikötném valahova, ha nem akarna csitulni vagy elmenekülni.

2022. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5, nagyon szépen köszönöm!
2022. máj. 22. 22:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutya gazda vagy falka nélkül sokkal bizonytalanabb, én többször futottam bele elsőre nem barátságosan közeledő kóbor kutyába, de verekedés szerencsére sose lett belőle, szóval szerintem ilyen helyzetben a legfontosabb az összeverekedés megelőzése.

Ha csak látod a kóbor kutyát, de komolyabb érdeklődést nem mutat felétek, akkor kerüljétek el, ne menekülj előle, de higgadtan, nyugodtan és határozottan váltsatok irányt.

Ha elindul felétek, akkor helyzettől függ.

Van olyan kutya, amelyik rosszul méri fel a helyzetet és félelemből támadna, pedig egyébként nem agresszív. Lényegesen kevesebb az embertől annyira elidegenített kutya, amelyik azonnal, gondolkodás nélkül emberre támadna, ezért ilyeneknél le lehet cukizni őket, kedvesen gagyogsz neki, ezzel egyrészt kizökkented, másrészt bekapcsol nála az a válaszreakció, hogy amikor az emberek kedvesen beszélnek hozzá, az neki élelmet, simogatást, valami jót jelent.

Ezt a trükköt egyébként etológusoktól tanultam és mentés során állatvédők is rendszeresen alkalmazzák. Nálunk a kertvárosi önsétáltató kutyák többségénél működik is.

Ha a kutya valamilyen erőforrást akar védeni tőletek és borítékolt az agresszió a részéről (pl. kiront a kertből rátok, mert az utcát is saját területnek érzékeli), akkor határozott fellépéssel, rákiabálással próbáld meg elzavarni, ha nincs más általában ez is be szokott jönni.


Az is nagyon fontos, hogy a te kutyád hogyan reagál ilyen helyzetekben, ha ő is ugat, morog az triggereli a másik kutyát is, ezért csak akkor vagy lépéselőnyben ha a te kutyád közömbösen tud viselkedni. Nálunk ez szerencsére így van, simán be tudok állni a saját és a támadó kutya közé úgy, hogy a sajátomat ne kelljen visszafogni, de elismerem, hogy ez nehéz, főleg gondolom úgy, hogy a te kutyádat többször érte támadás, úgy hatalmas munka ha el tudod érni nála, hogy ilyen szituációban ne reagáljon.


Ha végképp megtörtént a baj és a kutyák összementek, akkor lényegében a lélekjelenléteden és a szerencséden múlik sajnos. Ismerek olyat, aki amstaffot rúgott le a saját kutyájáról, de sosem tanácsolnám senkinek, hogy a saját testi épségét kockáztassa egy ilyen helyzetben. Így erre sajnos szerintem nincs jó megoldás, csak az ha el tudod kerülni az ilyen szituációt.

2022. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Közben elkezdtem Youtubeon is böngészni és találtam egy durva esetet.


A kutyagazdi sétált a kutyájával amikor az egyik udvarról kirohant egy pitbull és rátámadt a kutyára.


A gazdi nem tudta egyedül szétválasztani és nála volt a fegyvere (engedélye volt rá) és rálőtt a pitbullra. A pitbull belehalt a lövésbe.


A lövős gazdi ellen vádat emeltek.


Itt van a híradós videó róla interjúval.


[link]

2022. máj. 22. 22:58
 9/16 anonim válasza:
12%

Ráengeded a bal karodra, mellyel tűzoltófogással tartod a jobbat. Jobbal tarkón fogod a kutyát, balt kattanásig nyomod a szájába. Közben kisepred a lábait, ezzel felszabadul a jobb kezed és az első láb mögött szúrod sziven.


Gyakoroltuk néhányszor van rá egy szerkezet.

2022. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7, nagyon szépen köszönöm!
2022. máj. 22. 22:59
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!