Tervezzük a kutyánk ivartalanitását, de rettegek az altatástól?
Az altatás miatt nagyon félek. Ismerős egészséges, fiatal, törzskönyves kutyáját műteni kellett, mert megevvett egy kavicsot, és nem bírta szíve az altatást.
2,5 éves a kutyám, 30 kg, kan.
Tudtok valami megnyugtató tapasztalatot mondani?
Egy normalis allatorvos mutet elott kivizsgalja a kutyat, meghallgatja a szivet, legzeset, es vervetel is van, majd laborvizsgalat, ez alapjan allapitjak meg hogy altathato-e. Nekunk 3 nap alatt jott meg a laboreredmeny, 9000 ft korul volt ez a vizsgalat.
Ismerosodnel gondolom rogton muteni kellett, nem volt ido ilyesmire, azert tortenhetett. A kutya egy jol felszerelt helyen folyamatosan monitorozva van altatas kozben, merre laksz? Van bevalt allatorvos a kornyelen, akiben megbizol?
Ahogy a 11-es válaszoló is írja, egy normális állatorvos azért megvizsgálja a kutyát az altatás előtt, és nem csak szimplán elaltatja. Ha ez megtörténik, és a vizsgálat alapján a kutyus simán altatható, akkor nagyon minimális az esély, hogy bármi baj történjen.
Sajnos rossz történetek, rossz végződések mindenhol vannak, embernél, állatnál. Viszont ha csak ezekkel a rossz történetekkel foglalkozol, akkor csak saját magadat teszed tönkre. Most nem csak erről az ivartalanításról beszélek, hanem úgy összességében bármiről. Rengeteg jó és rossz dolog is történik a világon, nem szabad csak a rosszaknál leragadni.
Amúgy ismerős a félelem, nekem szuka kutyám van, akit anno féltünk ivartalaníttatni, pont az altatás miatt. Viszont álvemhes volt, és nem akartuk, hogy újra megtörténjen, és hogy az egészségével még többet szórakozzunk, ezért ivartalaníttattuk. Ekkor még fiatal volt, minden jól ment, de pl. 6 éves korában SOS műteni kellett őt újra, a gerincével volt baj, akkor is minden jól ment. Most már 8 éves, és most is fogkőeltávolítást akarunk majd csináltatni, amiért szintén altatni kell. Szóval na, ezzel csak azt akarom mondani, hogy az elaltatás nem egy olyan veszélyes dolog, ha előtte ki van vizsgálva. Elsőnek mi is féltünk, viszont van, amikor muszáj meglépni. Megbízható, jó állatorvoshoz vidd. Gondolj arra, hogy pl. így nem fog heredaganat kialakulni, stb. Én a másik kutyámat daganatban vesztettem el, és na... ha valamilyen betegséget meg lehet előzni, akkor meg kell. Amúgy nálunk is az volt a végső lökés, hogy vigyük ivartalaníttatni a kutyánkat, hogy álvemhes lett, és nyilván, az egészségéért mindent, az ivartalanítás volt a jó döntés. Viszont most ha visszamehetnék az időben, akkor rögtön ivartalaníttattam volna őt. Meg ha lesz a jövőben még kutyám, az ivartalanítás az alap lesz. Most pár órát ideges az ember amikor a kutyáját műtik, viszont cserébe legalább megkíméled őt pár betegség lehetőségétől. Csak tényleg, vidd őt jó állatorvoshoz, vidd őt olyanhoz, akiben megbízol, és mindenképp legyen az altatás előtt kivizsgálás, vérvétel.
Tehát akkor az ismerősöd kutyája nem volt egészséges.
Ha ennyire félsz, menj el szív UHra és kérj egy labort. Kérdezd meg hogy altatnak, van e közben monitorozva az állat, ne a szerint döntsd hogy hol a legolcsóbb.
Mindkét kutyám probléma nélkül felébredt az ivartalanítás után annó. Az egyik mostanában is lett altatva a fogai miatt és mivel már 10 év feletti, szív uh-t és vérképet is nézett előtte a doki. Az uh-n volt egy kis baj, de elvileg erre odafigyeltek altatáskor és probléma nélkül felébredt.
Ezeken túl kérhetsz gázos altatást is (nyílván ahol van...), abból is könnyebben felébrednek az állatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!