Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne rangasson...

Mit tegyek hogy ne rangasson a kutya amikor porazon setal?

Figyelt kérdés

Most lesz masfel eves, majdnem 25 kg. 3 honapos koratol kezdve setalunk mindennap minimum ketszer. Nyaron kevesebbet mert inkabb futtatokba jartunk, de odaig is kinszenvedes volt elsetalni.

Huz, huz, meg akar fulladni es az sem erdekli, huz tovabb. Probaltunk mar mindent, oktato porazt, rovidebbet, hosszabbat, zsinoros porazt, hamot, nyakorvet. Probaltuk azt a megoldast is h amikor nagyon huz megfordulunk es masik iranyba megyunk. De nem segit mert nincs meg az adott pont h hova akar eljutni, o csak megy es huz. Alig birom visszatartani, mondhatni o setaltat engem.

Mit tanacsoltok?



2022. márc. 6. 15:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem keress trénert, írásban elmagyarázni, hogy pontosan mikor mit és hogy csinálj kb lehetetlen.


Három kutyám van, mindegyiknél a módszerek keveréke jött be végül. Vezettem jutifalival, rászóltam, megrántottam a pórázt, megálltam és visszaküldtem a hátam mögé, retriever pórázt raktam rá, a lábammal blokkoltam és mindeközben próbáltam nem a kutyát nézegetni, hanem kihúzni magam és előre nézni (ami eskü nagyon sokat segít). Persze nem egyszerre csináltam mindent, hanem pár napig ezt, pár napig amazt. Fontos még talán, hogy ha valami feszkó volt, igyekeztem a szituációban maradni és megoldani, esetleg még keresni is a "szituációkat", nem pedig kimenekülni a szituációból. Pl tipikus: kerítés mögött őrjöng egy kutya, az enyém először oda akar menni visszaüvölteni, majd pár alkalom után levágja, hogy nem szabad és menekülne a feszültségteli szituációból-> elkezd húzni, de én megállok vagy visszaviszem és egy nyugodtabb elhaladásra veszem rá a kutyát. Persze az is fontos, hogy próbálok fokozatosan haladni és folyamatosan feszegetem a határait, keresem, hogy mi az amit még hiba nélkül vagy kis korrigálással meg tud csinálni, hogy neki is pozitív élmény legyen.

2022. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket, hasznos mindegyik. Ez a megallos dolog mukodni latszik, az mar leesett neki hogy ha huz megallunk, de egyelore nem mindig tartja ez vissza. Igyekszunk, probalkozunk! Majd irok ide ha megvagyunk :D
2022. márc. 12. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!