Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenekre az emberek?...

Miért ilyenekre az emberek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Adott egy elethelyzet..

Van egy kutyusom akinek lett egy betegsége egy ideje, kezdek kifogyni a tartalekaimból így hát gondoltam, megpróbálok segítséget kérni,en naiv. 5,2k ember követi a kutyámat instan. Viccbol csináltam meg régen neki az instat, kövezzetek meg... Aztán gondoltam segítségül hívom a közösség erejét... Semmi nem történt..

Kipróbáltam a whydonatet, de ott sem...

Az a durva, amikor nekem írták vagy láttam segítettem mindig, több kutyusnak is, Zentenek is... Nem kevés összeggel.. Rengeteg állatot mentettem, de amikor nekem kell valamiért nem segítenek.

Ezt szeretném megérteni... Miért lett ennyire közömbös az emberiség? Sajnos nem tudok kihez fordulni, ezt most nem fejtem ki miért... Csak megakarom érteni! Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. febr. 19. 21:34
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%
Te kutyád, másnak nincs hozzá köze.
2022. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

Mert nagyon sok ilyen van, persze elhiszem, hogy a te kutyusod beteg, de vannak olyanok is akiknek jól jön a jövedelem kiegészítés abból, hogy a kutyájuk állítólagosan beteg. Meg egészen addig amíg nem kap fel a média/ valami celeb addig szinte nem is létezel és mindenki pont leszarja a problémáidat.

De egyben nagyon büszke lehetsz magadra, hogy ennyit segítesz!

Ha esetleg megadnád az instádat szívesen utalnék neked (sokat sajnos nem tudok, mert tanuló vagyok, viszont egy kisebb összeggel tudnék segíteni, hátha több ember olvassa ezt a kérdést aki hasonló helyzetben van)


Remélem minden megoldódik és a kutyusod is jobban lesz.

2022. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
59%
Tulajdonképpen egy ilyen rendszert nem is nevezhetünk társadalomnak, mert ahelyett hogy összetartanánk erősebb a széthúzás. Mindenki a látszatot akarja fenntartani, hogy minden jó, közben meg mindenki kihasználja a másikat ahol csak lehet.
2022. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%
Eleve nem értem, hogy ennyi ember miért követné a kutyád, ha te nem vagy 10-20x ennyire népszerű, és akkor miért nem ott kérsz. A 10-16 éveseknek nincs miből adniuk, akik bárkit követnek, aki szembe jön.
2022. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
86%
#4 valaszolo, a kerdezo csak megakarta erteni a helyzetet, magyarazatot akart hogy miert ilyenek az emberek.
2022. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

1# Ezt én is így gondolom.. Amit viszont megszeretnek érteni az az emberek kozonbossege..


2# küldök privátban egy linket.

Koszonom, de nem szeretnék neked sem és másnak sem terhet jelenteni... Főleg nem egy tanulnak!



3# én sem hívom társadalomnak..


4# azért követik ennyien, mert tetszik nekik.. Nem tudom.. Annyira mégsem, hogy segítsenek..


5# köszönöm!

2022. febr. 19. 22:13
 7/47 anonim ***** válasza:
95%
5-ös Igen. A kérdés az, hogy milyen emberek. Aki egy kutyát követ, az logikusan a gazda ismerőse, vagy csak érdektelen kattingató, aki millió más oldalt követ miért ne alapon, az üzenet égbe kiáltott szó. Nagyon nem valódi érdeklődő 5,2 e ember, és ez nem is az állatok rovatba való, hogy ez miért van így.
2022. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%
Linkeld be,had nézzem azt a követő tábort.. :D
2022. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%
Én ha követnék egy kutyust, biztosan adnék pénzt, ha beteg lenne. Elhinném, hogy beteg, ha a gazda töltene fel képet az orvosi diagnózisról. De én nem tudnék sajnos többet adni, mint 200-300 Ft. Lehet, hogy más is így van ezzel. Úgy vannak vele, hogy ilyen kis összeget talán nem is éri meg adni. Vagy úgy vannak vele, hogy más úgyis ad majd. Csak ha mindenki így van vele, hogy vár a másikra, akkor tényleg senki sem ad.
2022. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden egyes embernek küldenék akár csak 100 forintot,hogy gyűljön össze egy orvosi költségre,beavatkozásra,(okkal szükséges) plasztikai műtétre akkor egy évnyi fizetésem is kevés lenne.

Ide az adóm egy százaléka,oda a süket kisfiúnak kellene hallókészülék,amoda egy szívműtétre gyűjtenek,megint máshol daganatos megbetegedést nincs pénz kezelni..

Emellett a saját kutyámnak is kellett diszplázia miatt beavatkozás,gyógyszeres kezelés.


Minden embernek meg van a maga baja,de nem tudunk mindenkin segíteni.

És,ha már küldök akkor (bocsi),de hamarabb fogok a hallókészülékre és egyénekre küldeni pénzt.Állatmentő,állatvédő,menhely,sintér telep,megértő állatorvos millió egy van és biztos nem akkora összeget kellene össze gyúrni,hogy mondjuk egy hét mellékállásnyi meló ezt ne fedezné.


Én sajnálok mindig ilyenkor kutyákat is,gazdákat is,de annyi felé adok így is,hogy én pl ezen indokkal biztos,hogy nem utalnék.Nem tudnék.És sok más ember is így van vele,hogy ha tehetné biztos adna,de tudja hogy van egyéb megoldás így a 40.000 forintos műtét helyett bele fog adni a több milliósba.

Hiába szereti ugyan úgy az állatokat akkor is..van prioritás pénzt tekintve.

Jó,valakinek biztos az állatra hamarabb menne a segítség,de azt meg már neked kell megtalálni.

2022. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!