Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív a kutyám a...

Miért agresszív a kutyám a másik kutyámmal?

Figyelt kérdés
Mindkét kutyám szuka(az egyik 2éves tacskó,a másik is két év körüli lehet,ő keverék,befogadott kutyus). Eddig jól el voltak egymás társaságába,viszont a befogadott kutyus,(nincs ivartalanitva,még!!)kb.egy hónapja elkezdett tüzelni. Attól kezdve nem szívlelte a tacsit,sajnos egyik alkalommal odáig fajult a dolog hogy meg is harapta. Azóta külön vannak zárva,ivartalanítás tervbe van. Állatorvos szerint nagy az esély rá,hogy ha egyszer bántotta akkor már ezután is fogja. Olvastam azt is hogy a tüzelés elmúltával az agresszió is alábbhagy. Valakinek van valamilyen hasonló tapasztalata? Válaszokat előre is köszönöm.

2022. febr. 5. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

A legrosszabb amit tehettél,hogy elzártad.Még most meg kell nevelni,a helyére kell tenni mielőtt ez jobban elfajul.

Ez dominancia probléma.Érdemes lenne trénerhez fordulni,az állatorvos ebben nem fog tudni segíteni.

2022. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért zártam el,mert féltem hogy még nagyobb kárt tesz a másik kutyában,mert ha meg látja egyből támadná. Eddig jól meg voltak,a tüzeléssel kezdődött ez az egész mizéria.
2022. febr. 5. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Ott vagy,hogy tenne benne kárt? Te vagy a gazda,tartsd kordában.

(Gondolom nem tudod mire hogyan reagálj,mit hogyan kezelj ezért is mondtam trénert.Ezen orvos nem segít,ez sorrend probléma)

2022. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor lesz ivartalanítva?
2022. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

És az volt a reakció, hogy külön zártad őket? Miért nem állítottad le a kutyádat? Az oké, hogy ha nem vagy ott, akkor elzárod. De ha ott vagy, miért nem tiltottad le ezt a viselkedést?

Azért nem őrülnek meg a tüzeléstől a kutyák! Nem fordulnak ki magukból! Ott valami más gond is volt.

2022. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!