Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltak arról amikor...

Mit gondoltak arról amikor teljesen mindegy, hogy hol és milyen helyzetben, egyszerűen csak láttok valakit aki a pórázon sétáltatott kutyát rángatja?

Figyelt kérdés
Még akkoris ha nem nyakörve van hanem azok a különbő fél vagy egész testet lefedő ruha van a kutyuson
2022. jan. 27. 12:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%
Vagy te érted félre a gazdikat, és eltúlzod.
2022. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mit lehet félreérteni azon, hogy valaki rángatja a kutyát vagy megrántja?:D
2022. jan. 27. 13:48
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudod, hogy miért csinálja. Nem rád tartozik. A kutyának nem árt vele.

Nekem van egy szomszédom, van két spánielje. Viszont nagyon önfejű, makacs kutyák. Egy másik lakó a társasházban a háta mögött megjegyezte nekem, hogy szerinte rosszul bánik a kutyákkal, mert látja, hogy rángatja őket. Én meg ismerem azt a két kutyát, és tudom, hogy nagyon jó gazdi, egyszerűen csak a két kan spániel (eredetileg a spániel ugye vadászkutya) nem kezes bárány, hanem olyanok, mint a lázadó kamasz gyerekek.

2022. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Igen, mondom itt félre van értve a kérdés 😄 a kérdés úgy szól, mit gondoltok erről. Nem úgy, hogy én mi tcsináljak vagy mit gondoljak 😁
2022. jan. 27. 13:53
 15/27 anonim ***** válasza:
89%
Én azt gondolom, hogy nem tartozik rád, és ne üsd bele az orrod, ne ítélkezz az ilyen gazdik felett, mert nem ismered sem őket sem a kutyáikat.
2022. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
#15 ez jó 😂😂
2022. jan. 27. 13:57
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ma láttam egy nénit aki az utcán ette a kis szendvicsét. Mikor elhaladt mellette a kutya és gazdája a kutya természetesen ösztönösen ment a kaja szaga után és a gazdája visszarántotta.

Abszolút nem sajnáltam a kutyát. Jó ok volt arra, hogy ráncigálja a kutyáját.

2022. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért,de egy kistestűt rántani se kell sokszor,hogy repüljön utánad.És igen,kis testű kutya gazdája vagyok,tudom.

Külsőre sok minden durvának tűnhet,de abszolút nem az.

Az se mikor lenyomják a kutya fenekét,hogy leüljön.Az is mekkora kínzás,nem? Gerinc törés..🙄


Nem cukorból van,és nem akar neki a gazdája se fájdalmat okozni.Csak irányítja,azt meg nem mindig lehet úgy,hogy "lééegyszi imádott kis pamacskám,emeld már át a lábad a kib*szott kutya kaki felett és ne gyalogolj bele szándékosan,te kis rózsafülű medvecukor".


Mert ja,ha nem húzod arrébb a kutya simán bele is lép.Bármibe.

Nekem egyszer üvegszilánkba is lépett.Gondoltam kikerüli.Azóta felveszem ölbe,ha látom.Inkább rántottam volna odébb,aztán gondoljon mindenki amit akar.. ><

2022. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%

Én ilyenkor azt gondolom, hogy neveli, hogy ne húzza a pórázt, ne zabáljon fel mindent és, hogy ne jelölgessen meg olyan dolgokat, amiket nem illik(házak fala, kerítések, üzletek ajtajai) vagy bármi más viselkedés elkerülésére, hogy végeredményben nyugodtan és stresszmentesen tudjanak sétálni.


Amúgy én is rántok néha a pórázon, bár egyre kevésbé, mert vannak már más módszerek is. Majdnem 15 éve kutyázom, annó a suliban úgy tanították, hogy mindent rántással kell jelezni a kutyának. Ezt már akkor elég kegyetlennek találtam, így inkább elkezdtünk agilityzni, ami csupa pozitív megerősítéssel dolgozik csak, fizikai kényszer nélkül (még nyakörv sincs a kutyán a pályán, nem, hogy póráz...). Viszont én tartom, hogy hacsak nem fogsz ki egy tökéletes idegrendszerű, megfelelési kényszeres kutyát, a mindennapokban nem tudod elkerülni a fizikai retorziókat...


Rengeteg embertől kapom meg, hogy nekem könnyű, a kutyáim jól viselkednek, ők viszont nem tudják a sajátjukat sétáltatni, mert húzza a pórázt és esetleg még támad is mindenre. Így azoknak a szerencsétlen kutyáknak egy udvarba zárva kell leélni az életüket, mert a gazdi nem akar nekik fájdalmat okozni ( viszont időt, energiát sem szán arra, hogy fájdalommentes módszerekkel tanítsa a kutyáit...), ahelyett, hogy rövid úton néha meg lennének rángatva, viszont a gazdival tarthatnának a napi sétára vagy a heti túrákra...

2022. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azért húzom odébb,hogy ne pisilje le a kocsik sárvédőjét,kerekét,oldalát.Tudom,hogy ő nem tudja hogy konkrétan az kocsi,mire jó,értékes és hogy nem szabad ilyet,de..na.A gyerekemet se hagyom oda menni,hogy matasson más kocsiján akkor a kutya se pisilje le.Akkor se ha 100 másik megtette előtte.

Ha nekem lenne kocsim én se örülnék neki,hogy telibe hugyozzák a kutyák akárhol,és mosathatom többször a kelleténél (ameddig bele nem unok,hogy minimum bokáig hugyos a kocsi..)

2022. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!