Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Taníthatatlan a kutyám! Mit...

Taníthatatlan a kutyám! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy ideje próbálom a kutyám tanítani de minden nap mintha teljesen elfelejtette volna mit tanultunk. Jutalomfalatot adok neki ha jó de már az sem érdekli. A nevére egyáltalán nem hallgat. Meg se hall engem hogy szólok neki. A tanítás lényege amúgy az lenne hogy odajöjjön hozzám ha szólok és ne rántsa ki a kezem séta közben. És lehet hogy nehezebben lehet a kutyámat megtanítani dolgokra de mint az ülj és a marad szót is megtanulta bár az is sokáig tartott reménykedek hogy ez is sikerülni fog. Naponta 2* megyünk sétálni de már hetek óta nem tudja megtanulni a gyerét és hogy ne tépje ki a kezem. Klikkert és jutifalit is használok. De nem akarja. Mit csináljak?

#kutya #Taníthatatlan
2022. jan. 1. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet süket szeg~ny.
2022. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem süket. Hall csak nem figyel rám.
2022. jan. 1. 10:23
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Durrogtass a füle mellett valamit, hogy leteszteld
2022. jan. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Teszteltem. Szóltam neki és meghalott úgy hogy a kert másik végében volt. A hallása jó.
2022. jan. 1. 10:30
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Milyen idős a kutya?

Nem biztos, hogy a kutyával van a gond. Az, hogy klikkert, meg jutit használsz, még nem biztos, hogy jól is használod.

2022. jan. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

A sétát én nem trükk szerűen tanítanám, mert az inkább egy szabály. Rengeteg más módszer van: ha húz, megállsz vagy megfordulsz és mentek a másik irányba, megrántod a pórázt, rászólsz, valamilyen speciálisabb eszközt raksz a kutyára pl retriever póráz, halti vagy húzásgátlós hám.


A behíváshoz jó lehet a jutalomfalat, de szerintem ennél is szerencsésebb, ha a kutya nem csak a kaja miatt megy vissza. Keress olyan kaját, ami jobban felkelti az érdeklődését (pl virsli, májkrém, fűszerek nélkül főtt csirke vagy egyéb húsok stb) és vidd éhesen sétálni. A behívást először otthon gyakorold, majd fokozatosan növeld az elvárásaidat, és a zavaró ingereket. Rengeteg videó van már a youtube-on mindkét témában.


Ezek tipikus olyan problémák, amiken a kutyasuli is segíthet, lehet, hogy nektek az lenne a legideálisabb.

2022. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1,5 éves a kutyám és sétálni azzal a módszerrel viszem hogy előtte a kertben játszunk egyet hogy kifáradjon. De Dixyben annyi energia van hogy csak na. Lehet hogy többet kéne vele lennem? Az jó lenne ha futni járnánk?
2022. jan. 1. 10:48
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

Egyszerű a megoldás. Ne adj neki enni 1-2 napig, és utána csak sétán etesd, amikor nem húz / rád figyel.


És igen, sokkal könnyebb dolgod lesz ha előtte lefárasztod.

2022. jan. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Póráz két végén című videókból nézz meg párat. Ha azokból az idegbeteg kutyából nyugodt kutya lett, akkor egy normális kutyából is lehet normálisabbat csinálni! Egy eb sem menthetetlen nevelésileg.
2022. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Kutyasuliban segítenek
2022. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!