Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet ivartalanitani?

Mikor lehet ivartalanitani?

Figyelt kérdés

Van egy 4 honapos lany kiskutyank, aki egy 3 eves kan kutya melle jott. A kan kutya nincs ivartalanitva, sajnos parom parhuzamot von a kannal, igy nem akarja ivartalanittattni. Raeroltetni nem akarom, hiaba tudom, hogy nem tul korrekt a gondolkodasa, de valahol muszaj kompromisszumot is kotni. En teljesen ivartalanitas parti vagyok, minden allatunkon el lett vegezve ez a mutet, mivel szaporitani nem akarunk.

A kislany kutyara is var meg ez a beavatkozas, mert veletlenul sem akarunk meglepi almot (ezert nem is ertem, hogy akkor miert nem lehet a kan kutyat is megmuteni...), de nem tudom, hogy mikortol ajnalott ezt elvegeztetni. Ugy tudom, hogy ameddig nem tuzel addig nem ivarerett, igy addig nem is lehet vemhes. Gondolom szuka kutyaknal is valamivel kesobb kezdheto meg a mutet, mint a kanoknal, ez oyan 8 honapos kor? Nem akarom megvarni az elso tuzelest, de nem is akarom kockaztatni az egeszseget sem, hogy ha tul koran vegzik el rajta. Mi az altalanosan elfogadott kor?


2021. nov. 1. 15:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Én letudtam annyival,hogy "te akarnál leélni egy életet úgy,hogy vannak heréid,de sose használod a nemi szerved semmilyen formában?".

Azonnal meggondolta magát,és átértékelte melyik a legnagyobb kínzás.Egyértelműen az,ha valamit megtehetnél,de nem teheted meg soha.


Úgyhogy mentünk is 2 héttel később a kutyát herélni.Nekem nem lesz ivaros állatom.Szenved a gondjaikkal a fene.Nem hiányzik,hogy betegség esélye lógjon a fejünk felett,nem hiányzik a dominancia probléma,nem hiányzik hogy tüzelő szuka esetén elveszítse a fejét és felidegesítsen..

Nem vagyok türelmes ember,jobb kerülni a problémákat.Kutyát így sem akartam,de ha már venni kellett (a párom viszont akart..) normálisan kell a dolgokat csinálni.

2021. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
A milyénk csak elkötve van, mert így a hormonok hiánya nem okozhat gondot (valóban, nem csak a párzáshoz és a szaporodáshoz kellenek), de kölyök se lesz. Akár ezt is végig gondolhatod vagy beszélhetsz erről a dokival :)
2021. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mindenkepp teljes "kipakolast" akarok a szukanal, nem akarok sem mehgyulladast, sem verzest, sem pedig daganatokat. :/

11-es, ez egesz jo erveles, majd meg megprobalkozok vele. Igazabol ereztem a rajta a multkor, hogy elgondolkozott a dolgon, de itt videken abszolut nem divat az ivartalanitas, teljesen mas a felfogas. Mar azert is ferde szemmel neztek ram, amiert a torpenyulaimat ivartalanittattam. Mar az is fura sokaknak, hogy bent elnek es oltast is kapnak, sot, ha baj van akkor allatorvoshoz viszem oket es nem fozom meg porkoltnek. :D

2021. nov. 1. 19:32
 14/14 anonim ***** válasza:
37%
10-es az ahány orvos annyi vélemény csak azt jelenti, hogy egyes orvosok az elmúlt húsz évnyi szakirodalom teljes figyelmen kívül hagyásával adják a tanácsot.
2021. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!