Szukáknál is hat az ivartalanítás a dominanciára?
Persze.A hormonok ahogy az emberre úgy az állatra is nagyban kihatnak.
Ivartalanítva egy kutya sokkal nyugodtabb.Kanom nincs,de szukákról tudok nyilatkozni.Roti szuka - 18 hónaposan lett ivartalanítva,ő kb ég és föld lett.Eddig elég rizikós volt kutyák közé vinni.
Szocializált volt,nem a nevelésével volt gond.Nagyon jó kutya suliba jártunk vele,de eleve egy nehéz eset volt,tipikus tekintélyes domináns szuka.
A kanári szigetekinken nem lehet annyira észre venni a változást,mert habár ő is domináns jellem nem annyira mint a rottweiler volt.Ettől függetlenül mindkét kutyákon nagyban segített,kezelni őket egyszerűbb.
Kutyás társaságba is nyugodt szívvel viszem őket,túrázni szoktuk az erdőben 2 hetente egy csapat kutyással.
A te kutyád csak neveletlen,nem domináns.
Mókust ölni és férfiakra támadni b*szottul nem dominancia kérdése.Az a kutya veszélyes és kiszámíthatatlan ami alighanem a hibád.Ezért nem kellene akárki kezébe kutya,főleg nagytestű.
Egyetértek a 4. válaszolóval, a hormonok kihatnak a viselkedésre, az ivartalanítás pedig a hormonokra. Igaz, ha már rögzült viselkedésről van szó (pl. régóta szökik), akkor kisebb a változás.
Saját példa: nagytestű, szuka kutyánk kölyökként mindenkinek nagyon behódolt (néha egy kis félelmi agresszió is befigyelt), ivarérés után magabiztosabb lett, bár akkor sem akart másokat ledominálni, de nem is vágta magát hanyatt minden kutyának. Másfél évesen ivartalaníttattuk, utána visszalépett párat a behódolás és a félelmi agresszió terén is.
Itt szó sincs hormonokról.Nem a hormonok miatt támad.Hanem mert neveletlen és agresszív.
Ennek tréner kell,nem csak ivartalanítás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!