Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet ivartalanitani?

Mikor lehet ivartalanitani?

Figyelt kérdés

Van egy 4 honapos lany kiskutyank, aki egy 3 eves kan kutya melle jott. A kan kutya nincs ivartalanitva, sajnos parom parhuzamot von a kannal, igy nem akarja ivartalanittattni. Raeroltetni nem akarom, hiaba tudom, hogy nem tul korrekt a gondolkodasa, de valahol muszaj kompromisszumot is kotni. En teljesen ivartalanitas parti vagyok, minden allatunkon el lett vegezve ez a mutet, mivel szaporitani nem akarunk.

A kislany kutyara is var meg ez a beavatkozas, mert veletlenul sem akarunk meglepi almot (ezert nem is ertem, hogy akkor miert nem lehet a kan kutyat is megmuteni...), de nem tudom, hogy mikortol ajnalott ezt elvegeztetni. Ugy tudom, hogy ameddig nem tuzel addig nem ivarerett, igy addig nem is lehet vemhes. Gondolom szuka kutyaknal is valamivel kesobb kezdheto meg a mutet, mint a kanoknal, ez oyan 8 honapos kor? Nem akarom megvarni az elso tuzelest, de nem is akarom kockaztatni az egeszseget sem, hogy ha tul koran vegzik el rajta. Mi az altalanosan elfogadott kor?


2021. nov. 1. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

5-6 hónap az átlag. De nyilván te is tudod, hogy a kan ivartalanítása se hátrány, sőt...

Férfiaknál tipikus önzőség, hogy a kan kutyát nem ivartalanítják, mert jaaaj szegénytől elveszik az "élvezetet".

2021. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
6-8 hónapos kor között/körül szokták javasolni, állattól és állatorvostól is függ. Nálatok célszerűbb lenne előbb, mert a kan kutya egy potenciális veszélyforrás.
2021. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudom. Azzal erveltem, hogy igy nem tesszuk ki annak a veszelynek, hogy kesobb barmifele ivarszervi daganata lesz, de nem. Es igen, ez volt az ellenerv, hogy mert attol megfosztjak, attol az elvezettol. Hiaba mondom, hogy ez csak oszton, es kinzas neki amugy is, mert ugyse lesz soha fedezes semmilyen kutyaval... Meg attol is tart, hogy ellustul, elhizik utana.
2021. nov. 1. 16:09
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
De ha nem élhet szexuális életet a kan, akkor milyen élvezettől van megfosztva? Vagy a párod ki is ereszti, hadd kajtasson a nőstények után? Mert amúgy nagyobb szenvedés neki ivarosan nem párosodni, mint a golyóitól megfosztva élni.
2021. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

A párod biztos örülne, ha tombolnának benne a hormonok, de semmi módja nem lenne ezt kiélni. Biztos nagy élmény lenne így élnie neki, hát a kutya ugyanezt érzi. Szóval a párhuzam az eléggé instabil talajokon áll.


Általában 6-8 hónap között szokták.

2021. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
A párod nagyon buta. Banális dolog ez, de az élet nagyon sok területén fog még előjönni, hogy valójában egy beszűkült gondolkodású, buta ember, akinek a pöcse körül forog az élete. Te meg egy értelmes nőnek tűnsz. Gondold ezt át és tényleg vedd sorra, hogy milyen helyzetekben tűnt már ez fel neked. Tudom, tudom, de rendes, meg amúgy jófej… de azért gondolkodj el ezen. Ez nem csak a herélésről szól, hanem arról, hogy milyen értelmi szinten van és lesz is. Mert amint a mellékelt ábra mutatja, nem érdeklik az értelmes érvek me’ csak.
2021. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Ja és felnőtt ember már nem változik, ő ez a személyiség hiába vagy alkalmazkodó és türelmes és kedves, nem fogsz tudni rajta segíteni meg terelgetni, hanem baromságokban kell engedned, mert csak.
2021. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az allatorvos, hogy a hormonok nem csak a nemiseghez kellenek, hanem a kutya teljes kifejlodesehez is ... azt javasolta, hogy az ivarerettseg utan ivertalanitsam csak - igy is tortent.
2021. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt javasolta a doki, hogy amikor ivarérett lesz, akkor ivartalanítsuk. Nálunk a macseknál, és a kutyánál is így lett. 6-8 hónap körülre esik, de elég látható jelei vannak. A macskánk konkrétan folyamatosan a páromhoz dörgölőzött, és hát nem tudom szebben mondani, mint egy fürdős k++va olyan volt. :D Borzalmas hangok jöttek ki belőle. Mi utána vittük el.
2021. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekunk anno azt mondta meg evekkel ezelott, mikor erdeklodtem nala, hogy kan kutyaknal mennyire ajanlott, hogy ha ivareres elott tortenik a mutet, akkor ugymond "orok kolyok" marad, viszont ha mar kialakult rossz szokas az ivareres miatt (pl. szokes), akkor azt mar nem oldja meg a mutet sem.

Szuka kutyaknal olvastam olyat, hogy meg kell varni az elso tuzelest, valahol olyat irtak, hogy egy almot szulnie kell es utana lehet, valahol meg azt irjak, amit en is gondoltam, hogy elso tuzeles elott. Gondolom ahany orvos, annyi velemeny.

2021. nov. 1. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!