Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen ? 40/F

Milyen kutyám legyen ? 40/F

Figyelt kérdés

180 fõs kis faluban,egy 38 m2-es lakásban élek.

40 éves,egyedül lakó,önálló férfi vagyok.

Magányosan élek,arra gondoltam,hogy egy kisebb méretû kutya jelentené nekem az örömet!

Itthon dolgozom,le vagyok százalékolva.Tehát sok szabadidõm van.

Mit gondoltok,ilyen alapon milyen kutyusom lehetne? És hol lenne érdemes vásárolni ?

Kb.mennyibe kerül a havi ráfordítás ?

Tanácsot szeretnék tõletek kérni!



2021. szept. 30. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2%

#8 Nem írtam túl bonyolultan.

Nem kell hozzá nagy észnek lennie hogy a meglévő kutyákból lehet válogatni, nem pedig egy kiválasztott fajtát erőltetni. Azaz fajtából nem lehet válogatni ha éppen nincsen. Gondoltam logikus.

2021. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdező!


Annyira aranyos vagy! 🙂 De komolyan, annyira kedvesen fogalmaztad meg a kérdést, engem teljesen meghatott! 🙂


Szerintem is egy menhelyi kutyuska lenne hozzád leginkább való. A menhelyen biztosan segíteni fognak abban, hogy a hozzád leginkább passzoló társat találd meg. 🙂

Ráfordítás szintjén a következőkre lehet érdemes felkészülni (ezeket saját tapasztalat alapján írom):

- Fekhely, szerintem érdemes belőle több is, kintre-bentre.

- Állatorvos, érdemes a környekbeli dokikról alaposan tájékozódni, ki a legjobb, milyenek az áraik. Felnőtt kutyát évente egyszer kell oltásra vinni, ezen kívül néhány havonta gyógyszer a külső-belső elősködők ellen (erről pontos felvilágosítást a doki fog majd adni.) Ezen kívül szerintem érdemes egy bizonyos összeget félre tenni, ha ne adj Isten bármi történne a kutyussal, és hirtelen allatorvoshoz kell vinni.

- Eledel. Nincs két gazdi, aki egyet értene, hogy mivel érdemes a kutyust etetni. Azért mindenképpen jobb minőségű, magas hústartalmú tápokat részesíts előnyben. Eleinte érdemes lehet kis kiszereléssel próbálkozni, hogy mi az, amit a kutyus szeret.

- "Kutyabiztossá" tenni a lakást, az udvart. Pl. ha van valami olyan terület, ahová nem szerernéd, hogy menjen, jobb előre lekeríteni. Nézd át a kerítést, hogy biztosan nem tud-e valahol kibújni, vagy ilyesmi.

- Mindezeken kívül játékok, jutalom falatkák, nyakörv/hám, póráz, etető-itató tál.

Kihagytam valamit? 😅 Talán elsőre ezek. Ja, igen, sok türelem, következetesség és szeretet. 🙂

Annyira drukkolok, hogy megtaláld a kis társad és boldog életetek legyen! 😊

2021. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
6os kicsit tultotlta a megmondo janit. Nekem két 20 kilós kutyám van, egy hónapig elég nekik a 15 ezer forintos táp. És joseraval etetek nem pedigreevel. Szóval egy kis testű kutyanak jóval kevesebb a havi elelmezese még jó minőségű tappal is.
2021. okt. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13-ast alá tudom támasztani, nekem két 10 kilós kutyám van, szintén Joseraval etetem őket és a 18 kilós táp kb 2 hónapra elegendő.
2021. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok nektek,igazán építő és informált véleményeket írtatok amikből nagyon sokat tudok meríteni!

Legyenek nagyon szép napjaitok és tényleg köszönöm,hogy időt fordítottatok a kérdésemre 😊

2021. okt. 1. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!