Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen ? 40/F

Milyen kutyám legyen ? 40/F

Figyelt kérdés

180 fõs kis faluban,egy 38 m2-es lakásban élek.

40 éves,egyedül lakó,önálló férfi vagyok.

Magányosan élek,arra gondoltam,hogy egy kisebb méretû kutya jelentené nekem az örömet!

Itthon dolgozom,le vagyok százalékolva.Tehát sok szabadidõm van.

Mit gondoltok,ilyen alapon milyen kutyusom lehetne? És hol lenne érdemes vásárolni ?

Kb.mennyibe kerül a havi ráfordítás ?

Tanácsot szeretnék tõletek kérni!



2021. szept. 30. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem fogadj örökbe. Olyan társat találsz egy mentett kutyában mint semmilyen másban nem. Mellesleg fantasztikus érzés az, hogy kidobott rossz helyzetben lévő kutyát megmentessz, és segítesz neki.
2021. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Bármelyik menhelyen/sintértelepen találsz hozzád illő kutyust.
2021. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rendben,milyen fajtát javasoltok?amelyik jól érezné magát lakásban illetve nem ugat nagyon sokat a szomszédok örömére 😊?
2021. szept. 30. 14:40
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Tacskó
2021. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Milyen fajtát? Írták előttem, hogy menhelyről lenne érdemes befogadni. Ott a gondozók tudnak tájékoztatni az egyes kutyusok jelleméről, sőt, ha elmondod az igényeidet, ajánlani is tudnak neked ideális társat.

Viszont azt írod, le vagy százalékolva. Ha megbetegszel, esetleg kórházba kerülsz, lesz, aki gondozni tudja a kutyát?

2021. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Menhelyen nem lehet válogatni.

Ha télen is kint lenne a kutya akkor vastag szőrűt és minimum közép termetűt.

Ha bent lehet éjszaka akkor egy rövid vagy középhosszú szűrű is elég.


Termetre. Hát szerintem közép termetű jobb, és nem eszik annyit meg ás annyít mint egy nagy termetű :D De van ereje az ugatásának és harap is ha kell :)


Fajtája mindegy hát. Ha Nagy mozgás igényűt választasz akkor vagy nagy legyen a kert vagy sokat menjetek különben rendetlenkedni fog és hát lesz vele meló sok :)


Keverék kutyákkal sincs semmi baj. Elmész megnézed és amelyikkel ki tudsz jönni. Ez utóbbi a legfontosabb...

Havi költség az a méretétől erősen függ. 15-20k val minimum számolnék az élelmezése okán. Ne moslékkal etesd... Gyenge lesz és beteges.

2021. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Milyen probléma miatt vagy leszázalékolva? Korlátozott bármilyen okból a mozgásod? Ezt azért kérdezem, mert például sok kistestű nagyon aktív (pl. a kotorékebek), akkor is, ha ma már inkább családi kutyák. Ismerek a lakótelepen ilyen "zsebkutyát", imádnivaló, de kétszer állt sorba energiáért.
2021. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
#6 "Menhelyen nem lehet válogatni." Ezt ki mondta neked?
2021. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj be egy menhelyre és válassz! Hidd el, olyan hálásak tudnak lenni ezek a kisállatok, hogy azt el sem lehet mondani!

Az, hogy mennyibe kerül az ellátása rengeteg mindentől függ.

2021. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el akár több ebtelepre is, nézz körül, beszélgess a gondozókkal. Úgy fogod érezni magad, mint az x-faktorban: Elsőre nagyon sok tűnik tökéletesnek és nagyon nagyon nehéz lesz végül kiválasztani a rengeteg jó közül a legeslegideálisabbat, de a legvégére megéri, nagy lesz az öröm.
2021. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!