Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ad oda kb. 5-6 hetes...

Ki ad oda kb. 5-6 hetes kiskutyát, nem durva?

Figyelt kérdés

Most sincs még 8 hetes a kutya, mármint kinézetre és 2 hete minimum náluk van, de azt mondta, már korábban elhozták...


Ráadásul az új gazdái pórázon húzzák naponta aszfalton 2-3 km-ert, hogy sétáltatják, szegény nem is bírja, meg hiába mondtad, hogy nem lehet még, nem jó neki....

Macskát is minimum 12 hetesen szabad elhozni, mert addig még szopik, meg szüksége van az anyjára. Én nem tudom, de felelőtlen mindegyik.... Vizsla egyébként. Mondjuk, ahogy itt olvasom az oldalt, nem egyedi hogy 6 hetes kiskutyát odaadnak, vagy elhoznak.


2021. szept. 8. 11:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
62%

“ Hihetetlen milyen emberek közé keveredtem, a kutyákhoz sincs sok közötök...”


Neked van?

2021. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
5%

És miért nem nekik pattogsz ahelyett,hogy itt nekünk kibeszéled őket? Ehhez már se bátorság se ész? :D

Nem lehet 8 hetes kor előtt kiskutyát hozni/venni.Ha valaki mégis megteszi vagy tudatlanul vagy tudatosan felelőtlen.

2021. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19%
A lepontozás helyett kérem válaszoljon valaki a #20-ban feltett kérdéseimre. Ha én, aki foglalkozott tényleg majdnem újszülött kutyákkal sem jöttem rá arra, hogy ebből mi hátrányuk lesz, akkor szerintem egy hobbi kutyatartó sem fogja ezt tudni. Tehát vélhetően ezért jöttek ilyen válaszok, nem tudják az emberek, hogy ez miért rossz. És lehet, hogy aki eladja sem tudja. Ezt az előbb nem írtam le, gondoltam, hogy egyértelmű lesz annyiból, hogy vélhetően ez a válasz a dologra.
2021. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

21 Igen. van!


22. Igen, mondtam nekik is, tudták milyen kicsit hoznak, mint mondtam kínozzák is a hatalmas sétákkal... De ez egy jelenség, nem csak náluk fordul elő. DE akkor itt légyszíves ne szidjátok többet a szapisokat, meg aki nem prémium kajával etet. Vagy ez csak a macskáknál megy?


23. Annyi a különbség a te esetedben, hogy azok kidobott állatok voltak, kényszerhelyzet, meghaltak volna. Nem erővel elvették az anyjukkal idő előtt... Én macskánál tapasztaltam, hogy mennyivel másabb, kézhez szokottabb, jobban szocializáltabbak, akik az anyjukkal, tesójukkal voltak. De nem azt mondom, hogy nem lesz jó állat a kidobott, ember által felnevelt állatból sem... De nem kellene mesterségesen előidézni, ha ott az anyja.

Sok cikk van a neten erről, nem linkelek be mindent, de itt kb. összefoglalják:

"Egy 1965-ben elvégzett kutatás igazolja a pszichológiai jelentőségét annak, hogy milyen korban hozzuk el a kiskutyát. A tanulmány igazolta, hogy a szocializációs periódus a kölyök 3 hetes korától egészen 14 hetes koráig tart. Ez alatt az idő alatt tanulja meg, „hogyan legyen kutya”. Az alomtársakkal való játék közben elsajátítja a mimikát, a zsákmányszerzést, a szexuális aktivitást, és az őrző-védő viselkedésformákat. Megismerkednek a dominanciával, és megadással, ami a későbbi életük során nagy jelentőséget kap. Ha olyan környezetben nevelkednek, ahol az ember mindennapi tevékenységét is nyomon követhetik, megtanulják, hogyan jöhetnek ki az emberekkel."


Egyébként azóta olvasgattam a neten és rengeteg helyen még valódi tenyésztő is úgy hirdeti, hogy 6 hetesen odaadja... Pedig még a falusi öreganyám is úgy tartotta, hogy ennyi idősen nem lehet állatot leválasztani, semmilyet... Na mindegy...

2021. szept. 8. 15:32
 25/32 anonim ***** válasza:
65%

20-23:

Jellemzően viselkedési problémák. Nem tanul meg "kutyául" a fajtársakkal való korai szocializáció hiánya miatt, rosszul fog más kutyákhoz közeledni, gyakori lehet a konfliktus emiatt, nem megfelelő játék pl., vagy dominancia problémák több kutya esetén.

Viselkedési problémák a gazdával szemben is felléphetnek.

Van kutya, aki kinövi, van, aki nem, van, akinél csak idősebb korban jön elő. Sokszor ráfogják, hogy "hamis" a kutya, vagy csak simán rossz, nevelhetetlen, ezek mind erre vezethetők vissza sok esetben.

Csak ha van egy felnőttnek hebrencs kutyád, akkor ritkán gondolsz arra, hogy vajon milyen trauma érhette kölyökként.

Nyilván ezt lehet kompenzálni, eleve sokat jelent egy olyan szitu, amit te írsz, hogy testvérpár kutyák, de nem pótolja az anya általi szocializációt.


(Macskára is ugyanez igaz egyébként, csak azért teszem hozzá, mert valaki kifejtette; macskát miért jó korán elválasztani. Nem, nem jó.)

2021. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
11%
Valószínűleg azért adják el ilyen fiatalon, mert már rájöttek, hogy semmi különbség nincs az állatra nézve annak, hogy mikor kerül el. Ha meg náluk maradna, akkor csak a pénzt vinné.
2021. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

"Egyébként azóta olvasgattam a neten és rengeteg helyen még valódi tenyésztő is úgy hirdeti, hogy 6 hetesen odaadja... Pedig még a falusi öreganyám is úgy tartotta, hogy ennyi idősen nem lehet állatot leválasztani, semmilyet... Na mindegy..."


Aki odaadja 6 hetesen, az nem valódi tenyésztő, maximum törzskönyves szaporító. Vagy még az se, "külföldi törzskönyvvel" is szoktak kutyát árulni (értsd, nem ellenörzött, nem hivatalos), mondván ha nem viszed versenyre, elég az.

2021. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Akkor nem muszáj állatot tartani, meg kölyköket, ha a pénzt vinné el, az ilyen a féreghajtást stb. is sajnálja, mert a pénzt vinné el...


Egyébként állatorvos létedre nem tudnod kellene? Összeköthetőek a válaszaid, de ne zavarjon, pontozásod, stílus, szóhasználat. Azért mert az unokatesód 23 hetesen inkubátorba lett és ezért a kölykök is mehetnek akármikor.

2021. szept. 8. 15:41
 29/32 anonim ***** válasza:
29%
#25: Köszi a választ. Akkor szerintem nálunk azért nem volt semmi negatív hatása a dolognak, mert ketten voltak együtt kölykök, tehát emiatt nem voltak teljesen elszakítva a kutyáktól.
2021. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
53%

“ Vagy még az se, "külföldi törzskönyvvel" is szoktak kutyát árulni (értsd, nem ellenörzött, nem hivatalos)” tudom mire utalsz ezzel, de azért ne általánosítsunk.


Egy ismerősöm most vesz dalmatát, német tenyésztőtől, több ezer €-ért.

Ez alapján akkor az sem lenne hivatalos.

2021. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!