Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ad oda kb. 5-6 hetes...

Ki ad oda kb. 5-6 hetes kiskutyát, nem durva?

Figyelt kérdés

Most sincs még 8 hetes a kutya, mármint kinézetre és 2 hete minimum náluk van, de azt mondta, már korábban elhozták...


Ráadásul az új gazdái pórázon húzzák naponta aszfalton 2-3 km-ert, hogy sétáltatják, szegény nem is bírja, meg hiába mondtad, hogy nem lehet még, nem jó neki....

Macskát is minimum 12 hetesen szabad elhozni, mert addig még szopik, meg szüksége van az anyjára. Én nem tudom, de felelőtlen mindegyik.... Vizsla egyébként. Mondjuk, ahogy itt olvasom az oldalt, nem egyedi hogy 6 hetes kiskutyát odaadnak, vagy elhoznak.


2021. szept. 8. 11:41
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem csak kinézetre, annyi, hanem mondták is.
2021. szept. 8. 11:42
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Vidéken háziszapiknál jellemző, hogy amint elkezd szilárdat enni kb. 4 hetesen, akkor vigyed innen, mert onnantól már csak költeni kell rá.


És hiába magyarázod, miért nem jó, nem és nem értik. :(

2021. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Hát ezt biztos nem ingyen adták, mert vizsla. Kb. ennyi idősen hozhatták ők is, mert 2 hete tuti, de ő azt mondta, van az 3 is, hogy náluk van a kiskutya.


Nem azért, de normális ember még a besikerült ingyen korcsikat se adja oda ennyi idősen, ez nem is pénz kérdése.... Meg a házimacskákat sem, pedig azért sem kap pénzt senki. Ehhez nem kellene nagy ész és nem is pénz kérdése, de hihetetlen mik vannak. Gondolom az a lényeg, hogy minél hamarabb minél több kölyök és pént.... :(

2021. szept. 8. 11:53
 4/32 anonim ***** válasza:
31%
Pár éve, és előtte évtizedeken át, 6 hét volt a minimum határ, mikor el lehetett hozni a kiskutyákat. Azok a kutyák is megmaradtak, felnőttek, és nem lettek sérültek, idegbajosak, lelki roncsok. Nem kell mindenen cirkuszolni.
2021. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
20%
Azért vannak ám a világban hatalmas tragédiák ugye kérdező?!
2021. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk nem tudhatod, hogy nem pusztult-e el az anyjuk. Akkor azért csak jobb, ha elhozza valaki és gondozza.

Az problémásabbnak tűnik, ha oltások nélkül hurcolják mindenfelé.

2021. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk egy labradorunk van, aki 3 hetesen került hozzánk. Valaki egyszerűen kivágta az utcára, mi meg befogadtuk. Ilyen kicsinek jelentősen többet kell velük foglalkozni, cumisüvegből etetni, de ha ezt megkapják, akkor felnőttnek közel ugyanolyanok lesznek, mint ha mondjuk 10 hetesen kerültek volna el az anyjuktól. Szóval igazából csak befogadón/vevőn áll, hogy 5-6 hetes korban elhozott kiskutya milyen lesz nagynak. Önmagában nincs baj azzal, ha ebben a korban kerül el az anyjától, akkor, ha megfelelően törődnek vele utána. Amit leírtál vizslás eset, ott nem azt kell szidni, aki ilyen korban eladta valakinek, hanem az új gazdáit. Amúgy macskáknál van olyan (kutyáknál még nem hallottam róla), hogy direkt kicsinek akarják elhozni, hogy nagyként olyan legyen, mint amilyet akarnak (kedves, hízelgős, stb.). Több ismerősöm is fázott már rá úgy macskával, hogy nem tudták megnevelni, szobatisztaságra szoktatni, mert állításuk szerint "túl idősen került hozzájuk". Pedig akkor még csak 12-15 hetesek voltak. Szóval sokan azt mondják, hogy korábban kell egy macskát magához venni, mert ha a tenyésztő nem neveli meg jól, akkor erre később már nem lesz igazán lehetőség. Nem tudom, hogy ebben mennyi igazság van, macskám még sosem volt, csak tudom, hogy ez létező dolog.
2021. szept. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Igen, van éhezés, meg az afganisztáni válság, szüntessük be az oldalt, hogy fontosabb dolgokkal foglalkozzunk. Meg milyen jó, hogy ide bármilyen idióta is regisztrálhat és kiélheti magát.


Nyilván nem arra értettem, hogy meghalt az anyja, találták az utcán, mert az más. Nyilván túléli, de attól még nem jó. Meg jaj de bírom ezt a szöveget, hogy régen is, meg mégis felnőtt.... Gyerekekkel kapcsolatban is. Régen sem volt oltás, mégis felnőtt, akkor minek adjuk be... Meg az sem igaz, mert például falun régen is tudták, hogy szopós állatot nem adunk oda, meg meddig kell az anyjánál lenni, jobban mint most... Persze, kivételek vannak és különleges helyzetek vannak.


Biztos, hogy nem meghalt az anyja és befogatták, hanem vásárolták a vizslát.


Őket is szidom, mert akkor legalább ne húznák pórázon, meg ha sír sem veszik fel, hanem húzzák tovább, ha nem is bírja.... Ők se jobbak. Ráadásul van már nekik egy másik kutyájuk, azt sem etetik rendesen, sovány, éhezik, minek nekik még egy, ha azt sem bírják etetni... Például olyan éhes volt, hogy leölte a szomszéd macskáját és megette. Ivartalanításra sem futja és akkor szapulja a szomszédokat, hogy csábítgatják a kutyáját, mert elment dugni a kutya... Nem tudom, ha egyre sem jut elég ennivaló, pénz, minek hoztak... De akkor legalább a kicsit ne kínoznák. El sem hoznék ennyire nagyon kicsit.

2021. szept. 8. 12:59
 9/32 anonim ***** válasza:
26%

Törvényben 8 hét van, de mi baja lesz, ha előbb hozzák el, ami nem lehetne később is?

Nem engedi az anyja 8 hetes koráig szopni, mert fáj neki. Ugyan az van ha ott marad is, csak többet fog sírni mikor elviszik, mert jobban megszokja a helyet.

2021. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Jobban megszokja, ha ott marad és jobban sír? Uram atyám... Egyébként a szocializációban és sok másban része van, amit a kölyök az anyjától tanul és igenis jó, ha nem választják el túl korán és a testvéreivel, anyjával van... Nem csak annyi, hogy szopik és túléli így is... Pláne, ha valaki rengeteget ki is fizet, akkor nem csak a túlélésre megy...


Miért nem vesszük el szülés után, akkor is túléli, van cumisüveg stb.


Hihetetlen milyen emberek közé keveredtem, a kutyákhoz sincs sok közötök... Egy hónapos állatot elválasztani szerintem állatkínzás, pláne ha a mielőbbi haszonszerzés a cél... Nem összekeverendő a kidobott állattal, vagy ha meghalt az anyja, de ilyen intelligencia szinttel hiába magyarázom!


Akkor megvan a válaszom, miért ad el és vesz valaki ilyen pici kutyát, mert van igény és célközönség, mint például Ti! Akik ugyanezt tennék!

2021. szept. 8. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!