Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki ad oda kb. 5-6 hetes...

Ki ad oda kb. 5-6 hetes kiskutyát, nem durva?

Figyelt kérdés

Most sincs még 8 hetes a kutya, mármint kinézetre és 2 hete minimum náluk van, de azt mondta, már korábban elhozták...


Ráadásul az új gazdái pórázon húzzák naponta aszfalton 2-3 km-ert, hogy sétáltatják, szegény nem is bírja, meg hiába mondtad, hogy nem lehet még, nem jó neki....

Macskát is minimum 12 hetesen szabad elhozni, mert addig még szopik, meg szüksége van az anyjára. Én nem tudom, de felelőtlen mindegyik.... Vizsla egyébként. Mondjuk, ahogy itt olvasom az oldalt, nem egyedi hogy 6 hetes kiskutyát odaadnak, vagy elhoznak.


2021. szept. 8. 11:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Rohadtul nem érdekli őket. Onnantól, hogy már szilárdat eszik, költeni kell rá, úgyhogy minél hamarabb el akarják sózni a kölyköket, hogy ne vigyék a pénzt. Ennyi.
2021. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt az lesz a baja, hogy nincs meg az oltási programja, utcára sem lehetne vinni, másrészt nem azért maradnak a kölykök 8-10-12 hetes korukig az alomban mert szopnak.


Rengeteg mindent tanulnak. Pl.: a finomharapást, aminek hiánya miatt sír minden második gazdi.

2021. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
25%
#10: Annyit mondanék, hogy gondolj az emberekre. Hány millió csecsemő nőtt úgy fel, hogy "születés" után az első pár hetében akár pár hónapjában soha nem érintkezett az anyjával, sőt emberrel se nagyon? Elég sok. Nekem az egyik unokatesóm volt így, 23 hetesen született meg, csoda hogy túlélte, úgy 2 hónapot töltött inkubátorban. Ez az embereknél elfogadott, mert mára már tudják, hogy hosszú távon nincs negatív hatása. Te azt mondod, hogy ugyan ez a dolog a kutyáknál viszont rettentően káros. Ezt mire alapozod? Olvastál erről szóló tanulmányt? Az én tudomásom szerint (ami korlátolt, lévén hogy csak egy egyszerű állatorvos vagyok, pontosabban voltam) ha korábban van elszakítva egy kölyök az anyjától ÉS megfelelően gondozzák, akkor semmi probléma nem lesz ebből a jövőjében.
2021. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Hihetetlen gondok vannak nálad fejben.... Egyrészt az, hogy valaki 23 hetesen születik KÉNYSZERHELYZET és nem kivágatta előbb a gazdi.... Párhuzamot vonni eközött és a kiskutyák között... Másrészt akkor sem kidobva volt a gyerek, akkor is vele van képzeld az anyja és gondozzák, vannak szülők a koraszülött osztályon, akik hónapokig ott élnek és gondolom utána is túlélték... Meg vannak olyanok is, akiket 1 naposan beleraknak a koraszülött inkubátorba és elhagyják, igen túlélik, de nem ez a lényeg, hatalmas gond van nálad....


Mondom, hozd el akkor 2 hetesen is, ha semmi szükség az anyjára... Meg gondolom az unokatesódat sem nevelte, pelenkázta az anyja x éves koráig, hanem 23 hetesen elhagyta nem? Akkor lenne párhuzam. Nem az, hogy mesterséges táplálással is túl lehet élni SZÜKSÉGHELYZETBEN. 2 napos állatot is fel lehet nevelni cumiból...


Egyébként vicc, hogy az embert szarrá csinálják ki itt, ha megtudják kiscicája van, mert biztos fiaztatott és nem utolsó pillanatos anyát ivartalanított, mi az, hogy ki megy a kertbe, nem a legdrágább prémium kaját kapja. De ez ok...

2021. szept. 8. 13:51
 15/32 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező!

Te tulképpen mi facrol írkálsz itt? Vagy kivel perelsz? Nem értem az írásodat.

2021. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Akkor eléggé gondok vannak nálad! Mind fejben, mint szövegértelmezésben. Nyilván kivehető, hogy a 14-esnek szólt a válasz, de elnézve korábbi válaszod, nem csodálom, hogy nem érted, mi a "fac"folyik itt...



#11 Sajnos így van, ha kölyöktápot kell venni az is pénz és ezáltal is csökken a haszon, elég szomorú! Igazad van! Ez az egyetlen értelmes válasz! De az a baj, hogy kétoldalú, mert amíg van aki ennyi idősen elhozza, meg tök rendben van neki ez, meg jó, addig meg is csinálja, Lásd. korábbi válaszadók, akik szerint ez rendben van, ilyenektől vásárolni... Nem támogatnám és hoznék kutyát az ilyenektől, még ha az állatot is sajnálom.



Ilyenkor mi van egyébként, nem szidják a szapisokat? Mert eddig ez ment az oldalon... Na ezért IS nem kellene őket támogatni, mert nem csak annyi, hogy nincsen törzskönyv, nagyon nem... Tisztelet a kivételnek

2021. szept. 8. 14:01
 17/32 anonim ***** válasza:
69%

Ne törődj az """állatorvossal""", csak egy idióta troll, aki itt éli ki magát, szakmaiságra hivatkozva ontja a sötétséget magából.


Sajnos a válaszok tipikusak, most képet kaphattál róla, miért van itthon a béka segge alatt az állattartási kultúra.

2021. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
27%
A kérdésre adott válaszok megerősítenek abban, miért kellene rohadt gyorsan jogsihoz kötni az állattartást ebben a putri országban a putris, lepukkant emberek közt. És igen, van akit ki kellene vágni a szakmájából is iziben... (13. hsz.), már ha igazat mondott egyáltalán.
2021. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Jaj a francokat állatorvos, olvastam már a hozzászólásait máshol is...


Itt egyébként rengeteg "orvos" csak nyilvántartásban nincs és magát ügyvédnek kiadó személy is írogat, hazudhat bármit...

2021. szept. 8. 14:41
 20/32 anonim ***** válasza:
28%
Nekem új ez korai eladás. Soha nem hallottam arról, hogy valami probléma lenne ebből. Valaki össze tudná foglalni, hogy nagynak milyenek lesznek ezek a kutyusok? Miben térnek el azoktól, akiket mondjuk 2 hónaposan szakítanak el az anyjuktól? Még az előző barátnőmmel segítettünk egy kutyamenhelynek felnevelni két kis beagle keveréket. Születésük után dobta ki valaki az anyjukkal együtt utcára. Az anyjuk elpusztult nem sokkal azután, hogy bekerült volna a menhelyre. 2 kiskutyát vettünk magunkhoz, mikor úgy 1,5 hetesek voltak. Az első pár hónap elég nehéz volt, pár óránként keltünk az etetés miatt hozzájuk. De végül épségben felnőttek, tökéletes kutyák váltak belőlük. Egy másik párhoz kerültek mindketten úgy fél éves korukban. Igazság szerint én nem hittem volna, hogy egy korai elválasztásnak lehet rossz hatása, megleptek a kérdésekben leírt dolgok. Ez minden kutya fajtára igaz? Vagy van, amiket jobban megvisel? Hogyan jelentkeznek a korai elválasztás hatásai?
2021. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!