Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudnom a tenyésztésről?

Mit kell tudnom a tenyésztésről?

Figyelt kérdés
Vettem egy kutyát és nem tudom hogy mit kell tudnom a tenyésztésről. Először is át kéne iratnom a nevemre csak nem tudom, hogy ehhez a tenyésztője is szügséges-e? Meg tudom hogy kell fedeztetési jeg meg alombejelentő meg egyebek a törzskönyvezéshez? Amúgy a kutyus egy 2 éves törzskönyves tenyésszemlés szuka yorkshire terrier. Vki el tudná nekem mondani pontosan hogy mi mit követ a dologban?
2010. aug. 29. 11:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Igen,az átiratáshoz a tenyésztő is szükséges.


Elmész a MEOE-ba kiváltasz kennel nevet.


Elviszed sok-sok kiállításra lehetőleg külföldre is,keresel egy hozzá illő kant megcsináltatod a szűréseket,illtve eldöntöd,hogy te milyen lev alapján fogod tenyészteni a yorkit,elmész tenyésztői tanfolymaokra,megismerkedsz a genetikával,szaporodásbiológiával,öröklődéstannal,és ezután pároztatod.

A pároztatásnál kell majd a fedeztetési jegy,és amikor megszülettek egy alombejelentő,és utána majd letörzsönyvezteted a kicsiket.


Tehát legkorábban olyan 2 év múlva tudsz ajd almot vállalni,ha valóban mindent meg akarsz tudni és jó tenyésztő akarsz lenni.

2010. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azért ez a 2 év túl sok ennél biztosan hamarabb fogok almot vállani.
2010. aug. 29. 15:20
 3/25 anonim ***** válasza:

Hát ahogy akarod,de tenyésztőire jó lenn elmenni..

És vidd minnél több kiállításra mert a tenyésszemle a kalap szar kategória sajnos az alapján nem lehet megítélni,hogy jó vagy sem.

A párválasztásnál pedig kérd ki a tenyésztő véleményét.

2010. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha nem úgy teszel, ahogy az előző válaszoló leírta, akkor nem felelősségteljes tenyésztő leszel, hanem szaporító. Rajtad áll.
2010. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Bocs nem tudtam hogy ami után kitalálom h tenyészteni akarok attól kezdve még 2 évet várnom kell. Ez azért nem így fog menni. Kb 2 hónap múlva tüzel a szukám akkor befedeztetem.
2010. aug. 29. 16:30
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te is csak szaporító leszel. Ez van. És sajnos rengeteg ilyen felfogású ember van.

Most ez a divatkutya és kezdenek megjelenni a menhelyeken is.


De azt hiszem mi itt feleslegesen mondunk akármit is, úgyis az lesz, amit te akarsz...

2010. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 riita. ***** válasza:
100%

. A Tenyésztési Szabályzat kötelező érvényű minden Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesület (MEOE) tagjára, tagszervezetére, szerződéses partnerére és társult tagjára, akik a MEOE által vezetett, az FCI által elismert származási lapra tartanak igényt.


•Tenyészteni csak FCI származási lappal rendelkező kutyákkal lehet, amelyek az FCI standard-ben meghatározott megfelelő küllemmel és temperamentummal rendelkeznek, funkcionálisan egészségesek és örökletes betegségektől mentesek, valamint regisztrálva vannak egy FCI által elismert törzskönyvben vagy függelékben. Továbbá teljesítik jelen szabályzat követelményeit.

•Az FCI Tenyésztési Szabályzata alapján egy kutya akkor mentes örökletes betegségtől, ha egészségesen örökíti a fajta jellemzőit, típusát és tipikus temperamentumát anélkül, hogy bármilyen lényeges örökletes hiányosságot mutatna, amely gyengítené az utódok funkcionális egészségét. A tenyésztés során mellőzni kell minden olyan jellegű túlzást, amely a kutyák funkcionális egészségének károsodását okozhatja.

•Csak funkcionálisan egészséges kutyák tenyészthetők. A tenyésztő felelősséggel tartozik azért, hogy az általa tenyésztésbe vont kutya a viselkedési és a testi adottságainál fogva alkalmas a tenyésztésbe vételre. A tenyésztőnek jó körülményeket kell biztosítania a tenyészegyedek részére, ami megfelel a fizikai és lelki igényeiknek és az utódok fejlődésének, szocializálódásának.

•Nem lehet kutyát tenyészteni a fajta standard-jében felsorolt kizárásra okot adó hibákkal, valamint rejtettheréjűséggel (kryptorhizmus), félheréjűséggel (monorhizmus), illetve örökletes, vagy az életvitelt lehetetlenné tevő betegségekkel.


•A tenyésztésbe állítás javasolt alsó korhatára kistestű fajtáknál 14 hónap, egyéb fajták esetében 18 hónap. Az ezektől való esetleges eltérést a fajtagondozó szervezetek tenyésztési szabályzatai határozzák meg.

•Egy szuka után két naptári évenként maximum három alom törzskönyvezhető.

•Az MEOE fajtagondozó szervezetei felelősek a szakszerű tenyésztésért, amely tenyésztési szabályozást, útmutatást, javaslatokat és ellenőrzést jelent.

•A MEOE fajtagondozó szervezetei elkészítik a saját tenyésztési szabályzatukat, amelyek csak akkor alkalmazhatók, ha azokat az Országos Elnökség (OE) elfogadta, és határozatával életbe léptette.

•Kutyakereskedők részére történő tenyésztés nem engedélyezett.



2. A szuka és a fedező kan tulajdonosának kölcsönös jogairól és kötelességeiről elsősorban a Magyarországon érvényben lévő jogszabályok valamint a MEOE Tenyésztési Szabályzata rendelkezései az irányadók.


•A szukák- és a fedezőkanok tulajdonosainak nyomatékosan javasolt, hogy kössenek írásos szerződést minden fedeztetés előtt, amelyben mindkét fél anyagi kötelezettségeit egyértelműen meghatározzák.

•A szuka „tulajdonosa” az a személy, akinek a tulajdonában van a kutya, és aki ezt bizonyítani is tudja a tulajdonjogára átírt származási lappal, vagy szerződéssel.

•A fedezőkan tulajdonosának az a személy számít, aki a fedező kan származási lapján felvezetett tulajdonos, vagy általa szerződéssel meghatalmazott személy arra, hogy a fedezőkant a szuka fedezésére rendelkezésre bocsátja.


FEDEZŐKAN KIVÁLASZTÁSA

6. A fedezőkan képviselője kizárólag a szerződésben meghatározott kutyával köteles

- és jogosult - fedeztetni a szukát. Amennyiben az említett fedezőkan képtelen a fedezésre, más kutyával nem lehet őt helyettesíteni a szuka tulajdonosának előzetes beleegyezése nélkül. Minden esetben tilos a szukát egynél több fedező kannal fedeztetni egy tüzelési ciklus alatt.



FEDEZTETÉSI JEGY

8. A szabályos fedeztetésnél a fedezőkan tulajdonosa kiállít egy, a nevére vásárolt és nyilvántartott fedeztetési jegyet. (Nem átruházható!) (1. számú melléklet) Aláírásával igazolja, hogy szemtanúja volt a fedeztetésnek és az első két példányt átadja a szuka tulajdonosának. A fedeztetési jegy első példánya a törzskönyvezés alapbizonylata, a második példány a fajtaklubot illeti meg, a harmadik példánya a kantulajdonos tulajdonában marad.


FEDEZTETÉSI DÍJ

9. A fedezőkan tulajdonosának joga van arra, hogy csak a fedeztetés ellenértékének megadása után írja alá és adja át a szuka tulajdonosának a fedeztetési jegyet. Biztosítékként azonban nem tarthatja vissza a szukát.


10. Ha a tervezett fedeztetés – akár a kan, akár a szuka hibájából – nem valósul meg, akkor a fedezőkan tulajdonosa jogosult a 3. pontban leírt díjakra, de nem tarthat igényt a fedeztetési díjra.


11. Az előre megállapított, szerződésben rögzített fedeztetési díj esetén a fedezőkan tulajdonosa nem formálhat jogot az alomból származó kölykökre.

Ha a fedeztetési díj egy kölyök, azt kölcsönösen deklarálva írásba kell foglalni a fedeztetés előtt két példányban és mind a két kutya tulajdonosának alá kell írnia. Az írásos megállapodásnak legalább az alábbiakat kell tartalmaznia:


a. dátumot, amikor a fedezőkan tulajdonosa kiválaszthatja a kölyköt.

b. dátumot, amikor a fedezőkan tulajdonosa megkapja a kiválasztott kiskutyát

c. dátumot, amelyre a fedezőkan tulajdonosának ki kell választania a kölyökkutyát (amely időpont után elveszti a választáshoz való jogát)

d. dátumot, amelyre fedezőkan tulajdonosának el kell vinnie a kiskutyát (amely időpont után ezt a jogát elveszti)

e. szállítási költségekről szóló megállapodást

f. speciális intézkedéseket halvaszületett alom esetére, egyetlen élő kiskutyáról, vagy ha kiválasztott kiskutya elhullik, mielőtt a fedezőkan tulajdonosa megkapja.


AZ ALOM TÖRZSKÖNYVEZÉSI SZABÁLYAI


17. Minden, a MEOE keretein belül tenyésztett és regisztrált kutyát állandó és hamisítás ellen biztosított egyedi azonosítóval kell ellátni (pl: tetoválás, mikrochip), amely fel van tüntetve a származási lapon.


18. Megkülönböztetés (pl.: felülbélyegzés) nélküli származási lapot csak azok az utódok kapnak, melyeknek szülei a fajtagondozó szervezet által támasztott feltételeknek is megfelelnek.


19. Az almot abban az országban kell regisztrálni, ahol a szuka tulajdonosa állandó lakhellyel rendelkezik. Tehát a MEOE csak annak a szukának az almát törzskönyvezi, amelynek a tulajdonosa magyarországi állandó bejelentett lakcímmel rendelkezik.


20. Ha „az állandó lakóhelyet” törvényesen nem lehet meghatározni, a szuka tulajdonosának joga van az almot világra hozatni és törzskönyvezni a MEOE-nál, ha a fedeztetés időpontjában Magyarországon lakik és teljesülnek az alábbi feltételek:


- a tulajdonosnak teljesítenie kell a MEOE tenyésztési követelményeit,

- a tulajdonosnak be kell szereznie egy igazolást, amelyet az illetékes helyi hatóságok adtak ki azon a helyen, ahol lakik, jelezve, hogy Magyarországon marad (megszakítás nélkül) minimum 6 hónapon keresztül. (lakcímkártya alapján)


Kivételek tehetők azokban az esetekben, ha a kutyák tenyésztője egy olyan országban lakik, amelynek nincs FCI által elismert törzskönyve. Ez a tenyésztő regisztráltathatja az almot abban az országban, amely FCI által elismert törzskönyveket vezet.


21. Egy alomból származó kölyköket csak egyben, egy alkalommal lehet regisztráltatni.

Ha a kölykökről 6 hónapos korukig nem kerül beadásra „Alombejelentő”, akkor csak DNS vizsgálat birtokában lehet a regisztrációt elvégeztetni.


22. A szukát csak egy kan fedezheti be. Ha ez nem így történt, akkor, a tenyésztő költségére, DNS vizsgálattal bizonyítani kell, hogy melyik kölyök, melyik kantól származik.


Tartási feltételek:


Csak az Állatvédelmi-, Állattartási Törvény és az ÁNTSZ rendeletek követelményeinek betartásával szabad yorkshire terriert tartani és tenyészteni. Tenyészkutyák és kölykök részére megfelelő körülményeket kell biztosítani, ehhez alapvető feltétel a tiszta, a fajtának megfelelő elhelyezés, gondos ápolás, elegendő mozgás biztosítása és emberi odafigyelés, állatorvosi felügyelet.


Tenyésztésbe vétel feltételei:


Tenyésztésbe csak olyan yorkshire terrierek állíthatók, amelyek a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete által kiadott, vagy az FCI által elismert származási lappal rendelkeznek.


Az Egyesület a „B” származási lapot nem fogadja el.


Amennyiben az importált yorkshire terrier a származási országban nem lett tetoválva, akkor a honosított származási lap számát utólagosan be kell tetováltatni a klub valamelyik tetoválómesterénél, vagy gondoskodni kell chip-pel való megjelöléséről. Az országban átmenetileg tenyésztés, illetve kiállítás céljából tartózkodó kutyákra ez nem vonatkozik, de az azonosíthatóságuk biztosítása kötelező. Import kutyák csak honosított származási lappal szerepelhetnek.


A vemhesen importált szukáknak az ellést követő lehető legközelebbi alkalommal kell megszerezni az utólagos tenyésztési engedélyt. Az alom bejelentése után a származási lapok kiadása addig szünetel. Az alombejelentőhöz csatolni kell az eredeti fedeztetési igazolást, különben a kiskutyák nem vehetők törzskönyvi nyilvántartásba.


Importált kanokat, még akkor is, ha külföldi Champion címük van, csak a Hungária Yorkshire Terrier Klub tenyészszemléjén szerzett „tenyészthető” minősítés megszerzése után lehet tenyésztésbe állítani.


A 2003. szeptember 1-je után született egyedek már csak és kizárólag tenyészszemle igazolásával vonhatóak tenyésztésbe, Az ezen időpont előtt született egyedeknél csak abban az esetben fogadjuk el a kizárólag kiállítási eredmények alapján történő tenyésztésbe vonást, amennyiben az egyed 2004. szeptember1-ig már tenyésztésbe került. Amennyiben ez nem történt meg, úgy a tenyészszemle a kiállítási eredményekre való tekintet nélkül kötelező.


Mivel a hazai yorkshire terrier állományra jellemző a Perthes kór és a Patella Luxatio nagy arányú előfordulása, ezért a tenyészszemlén közreműködő bírók és a tenyésztési bizottság jogosult a tenyésztési engedélyt felfüggeszteni addig, amíg a tulajdonos az egyed érvényes és hivatalos Perthes kór és Patella Luxatio szűrővizsgálati eredményeit be nem mutatja.


A tenyésztésbe vétel alsó és a tenyésztésben tartás felső korhatára:


Kan kutyát legkorábban 14 hónaposan lehet tenyésztésbe állítani, felső korhatár max. 10 év.


Ettől a felső korhatártól eltérni csak a klub elnökének engedélyével lehet.


Szuka kutyát legkorábban 14 hónaposan, legkésőbb 8 évesen lehet pároztatni.


Ettől a felső korhatártól eltérni csak a klub elnökének engedélyével lehet.


Két kölykezés közötti idő:


A yorkshire terriereknél normális alomszámnak 3-4 kölyök számít.


- Egy szukánál egymást követő két naptári évben maximum 3 alom törzskönyvezhető.


- Egy éven belül két alom születése esetén, ha az össz utódszám elérte a 10-et, minimálisan 1 év pihenő időt kell biztosítani a szuka számára.


A klub tenyésztési bizottsága bejegyzi a szuka származási lapjára és az állomány nyilvántartásba az ellési dátumot, az alomszámot, az alomhoz tartozó kölykök törzskönyvi számát és a tenyésztési idő lejáratát.


Almonként törzskönyvezhető utódok száma:


A fajtánál az átlagos alomszám 3-4 kölyök, de a rendkívüli alomszám (6-7 kölyök) is odafigyeléssel, gond nélkül felnevelhető, ezért a klub minden egészséges, életképes kiskutyát törzskönyvez, ha a szülők rendelkeznek az előírt törzskönyvezési minősítésekkel. Az állatvédelmi törvény nem engedélyezi az egészségesnek látszó utódok elpusztítását, így ha olyan sokan vannak, hogy a szuka nem képes őket felnevelni, dajka-kutya bevonása, vagy mesterséges felnevelés szükséges.


Elsőfokú rokonok közötti pároztatás:


A Hungária Yorkshire Terrier Klub elnökének előzetes engedélye alapján lehetséges, különösen indokolt esetben.


A klub elnökénél írásban, a pároztatás indoklásával kell engedélyt kérni.


Ilyen pároztatás: apa és leánya, anya és fia, testvérek egymással.


Az elbírálás ideje maximum: 30 nap


Fedeztetés feltételei:


- A fedeztetés előtt a tenyészállatok tulajdonosai kötelesek meggyőződni arról, hogy a tenyésztési szabályzatban rögzített feltételeknek a hozzá párosított egyed megfeleljen (minősítések megléte).


- Importált fedező kanoknál csak olyan származási lap ismerhető el, amely az Egyesület által kiadott, honosított számmal lett ellátva.


- Egy szukát egy tüzelési ciklus alatt csak egy kannal lehet pároztatni. Ettől eltérő, illetve vitás esetekben DNS vizsgálatot lehet kérni az apaság megállapítására.


- Az átmenetileg az országban tartózkodó fedező kanok esetében a származási lapon szereplő törzskönyvi számot kell elfogadni.


Alombejelentés:


- Az alombejelentőt a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületénél lehet beszerezni. Az alombejelentőt a tenyésztőnek kell olvashatóan és hiánytalanul kitöltenie. Egy tenyészeten belül minden született és törzskönyveztetett kiskutya hívónevének eltérőnek kell lennie. A könnyebbség érdekében ajánlatos az egy almon belüli hívóneveknek azonos betűvel kezdődniük. Először a kanokat, azután pedig a szukákat kell felsorolni. A tökéletesen kitöltött alombejelentőhöz csatolni kell a tenyésztő védett kennel név igazolásának, a szuka, és a kan tenyészengedélyének és származási lapjának mindkét oldali fénymásolatát. Mellékelni kell továbbá a fedeztetési igazolást, a kiállítási eredmények másolatát is.


- Az alombejelentőt és a csatolt dokumentumokat legkésőbb a kölykök hat hónapos koráig kell az Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületénél leadni, személyesen, levélben vagy faxon. Ezen bizonylatok a származási lapok kiállításának bizonylatait képezik, bármely dokumentum hiányában, annak pótlásáig a törzskönyvezés nem történik meg. Az összes igazolás és bizonylat megléte esetén is az adminisztráció átfutási ideje minimum 4 hét. Ugyanazon alomra vonatkozóan csak egyszer lehet alombejelentőt leadni, azt később megváltoztatni nem lehet.


folytatás csk azt írtza ki hogy túl hosszú!!!!

2010. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 riita. ***** válasza:

FOLYTATÁS:


Kennel nevek, kennel-név védelem:


A kennel név a kutya családneve. Minden kennel névnek írott és kiejtett formában különböznie kell a már védett kennel nevektől. Ezt a tenyésztők személyes használatra kapják, és az összes általuk tenyésztett egyedet – illetve fajtát – ezzel a családnévvel kell törzskönyveztetni. A kennel név nem átruházható, kivéve örökösödést családtagok között.


A kennel nevet nem lehet megváltoztatni, illetve újabbat kiváltani. Kennel nevet a tenyésztő halála után, az utolsó alomtól számított 10 év elteltével lehet újra engedélyezni.


Az importált egyedek nevét a saját kennel névhez csatolni szigorúan tilos. A kennel nevek szigorúan személyesek. Ugyanúgy tilos egy kutya keresztneve után más kennel nevét csatolni (of, from, by, at, in etc.)


- A kennel nevet idejében, lehetőleg már a szuka fedeztetése előtt, a megfelelő formanyomtatványon kell igényelni a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületénél. A kérelmező tenyésztő igénybejelentésére információs anyagot (tenyésztési szabályzatot, stb.) kell biztosítani. Igénylését egyidejűleg továbbítják a klub tenyésztési bizottságához, amely ellenőrizheti a szóban forgó tenyészet adottságait, hogy azok megfelelnek-e a tenyésztési szabályzatban leírtaknak. A kennel nevet a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete igénylés után az FCI-vel levédeti.


A tenyészhely helyszínváltoztatása esetén a tenyésztőnek közölnie kell az új címet.


Olyan tenyészszukák esetében amelyeknek tulajdonosa van, és a tulajdonosai különböző FCI tagországokhoz tartoznak szerződéses szabályozást kell felmutatniuk a kennel névről és a tulajdonjogról.


Ha a tenyészkutyák több személy tulajdonában vannak, akkor erről a tulajdonosok között írásos szerződést kell kötni, amelyből az egyes tulajdonosok jogai és kötelességei világosan kitűnnek.


Szankciók: A tenyésztésbe vétel szabályaiban leírtak bármely feltételének be nem tartása esetén a kutyák származási lapot nem kaphatnak.


YORKSHIRE TERRIER STANDARD - FCI 86. :

EREDET: Nagy-Britannia


AZ ÉRVÉNYBEN LÉVÕ STANDARD MEGJELENÉSE: 2003.10.29.


BESOROLÁS: Toy terrier


F.C.I. OSZTÁLY: III.csoport, terrierek

4.szekció: toy terrierek

Munkavizsga nélkül


ÁLTALÁNOS MEGJELENÉS: Hosszú szõrû terrier, a szõrzet nagyon sima és a test két oldalán egyenletesen lelóg. A választék az orrtól a farok végéig terjed.Nagyon tömör (kompakt) és elegáns, egyenes testtartású, jelentõségteljes a kisugárzása. Megjelenése életerõt sugároz, teste arányos.


VISELKEDÉS ÉS TEMPERAMENTUM: Élénk és kiegyensúlyozott. Bátor, viselkedése harmonikus.


FEJ

Koponya: kicsi és lapos, nem túl kiemelkedõ vagy ívelt.


ARC

Orrtükör: Fekete

Orr: Nem túl hosszú.

Állkapocs/fogak: Tökéletes, szabályos és teljes harapás: a felsõ fogak szorosan illeszkednek az alsóakhoz és derékszöget alkotnak az állkapoccsal. A fogak egyenletesen helyezkednek el az állkapcson.

Szemek: Közepes méretûek, sötétek, csillogóak, élénk tekintetûek és egyenesen elõre néznek. Nem túl elõreugróak. A szemhéjak sötét színûek.

Fülek: Kisméretûek, V-alakúak, egyenesen állnak,nem túl messze egymástól, rövid és nagyon sötét tan-színû szõrzettel borítottak.


NYAK: Szépen nyújtott, egyenes tartású.


TEST: tömör (kompakt)

Hát: vízszintes

Ágyék: jól kitartott.

Bordák: mérsékelten íveltek.


FAROK: Álatlában kurtított/vágott.

Vágott: Közepes hosszúságúra kurtított, sûrû szõrzettel fedett. A szõrzet színe a test többi részéhez képest sötétebb kék, különösen a farokvégen. A hát vonalánál kicsit magasabban hordott.


Vágatlan: Sûrû szõrzettel fedett. A szõrzet színe a test többi részéhez képest sötétebb , különösen a farokvégen. A hát vonalánál kicsit magasabban hordott. Lehtõleg minél egyenesebb. Hosszúsága kiegyensúlyozott összképet ad.


MELLSÕ VÉGTAGOK: Egyenes tartásúak, arany tan színû szõrzettel fedettek. A szõrzet a végén néhány árnyalattal világosabb, mint a gyökerénél, a tan-szín nem terjedhet a térdízület fölé.

Vállak: jól fekvõek.


HÁTSÓ VÉGTAGOK: hátulról nézve teljesen egyenesen állnak, a térdek csak mérsékelten fordulnak el. Sûrûn fedettek arany tan színû szõrrel, a szõrzet a végén néhány árnyalattal világosabb, mint a gyökerénél, a tan-színezet nem terjedhet a térdízület fölé.


MANCSOK: Kerek formájúak, a körmök feketék.


MOZGÁS: lendületes; elölrõl és hátulról nézve szimmetrikusan és egyenes vonalon haladó.


SZÕRZET: A testen mérsékelten hosszú, tökéletesen egyenes (nem hullámos), fényes, selymes szerkezetû, nem gyapjas. A fejen hosszú, arany tan-színû, mélyebb árnyalatú a fej két oldalán, a gyökerénél és az orron, ahol nagyon hosszú.

A fej szõrzetének tan színe semmiképpen nem terjedhet ki a nyakra, a sötét vagy kormos színû szõrzet nem keveredhet a tan-színûvel.

SZÍNEZET: A nyakszirttõl a farok végéig sötét acélkék (nem ezüstös kék) szõrzet borítja a testet, melybe nem keveredhet fakó, bronzszínû vagy sötét árnyalat. A mellkason sûrû, fényes tan-színû szõrzet. A tan-színû szõrzet a gyökerénél sötétebb, mint a szõrszál közepén, a vége felé egyre világosabb.


SÚLY: A testtömeg nem haladhatja meg a 3.1 kg-ot. (7 lbs)


HIBÁK: A fenti leírástól való bármilyen eltérés hibának minõsül és alapos figyelemmel a megfelelõ módon elbírálandó.


MEGJEGYZÉS: Kanoknál a két here normális fejlettségû és a herezacskóban helyezkedik el.


Egyes országokban tilos a farok csonkitása, a kiállitásokon csak hosszú farkú kutyákat lehet felvezetni. (Pl: Németország, Skandináv országok)


Járj kiállitásokra amennyire csak tudsz,légy MEOE tag és legyen sok pénzed,hogy tudj tenyésztő lenni.

OLVASS el minnél több Yorki könyvet,ismerd a betegségüket és mindent amit csak lehet.Készíts egy honlapt egy kennelt meg egyebek.

Ha nem is 2 év lesz,de nem is 2 hónap ha csak nemhúzzol bele,de annak semmi jó vége nem lesz és csak szaporitó leszel vagyis annak is tűnsz,hisz miért sietted??

Csak rossz ége lesz ehez idő kell.Miért nem ahmarabb jutott eszedben??????

2010. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszi eza válasz hasznos volt:)

Amúgy már régóta készülök rá csak most vettem meg tenyésszukát mert azért gyűjteni is kellett rá :)

2010. aug. 29. 18:37
 10/25 riita. ***** válasza:

Készültél rá??

Akkor még készülj,szerintem 2 hónap kevés idő lesz,hogy MINDENT elintézz,tudod nem árt ha vannak össze kötetéseid mielőtt lehozzol egy almot ami nem 2 nap alatt megy :)

Ha van pénzed akkor csináltass egy honlapot ha pedig nincs akkor szívesen segítek egy honlap elkészítésében!!

Ez előtt kiállitásokra kell majd vinned a kutyádat,hogy tudj eredményeket írni a honkapra.

Kikell számolnod,hogy mennyi költségben lesznek a kutyák és kitalállni/kiszámolni a kölykök árát..

Nem ártana a MEOEVEL felvened a kapcsolatot ők segíteni fognak neked!!

Ha kérdésed van szívesen segítek..a honlapt pedig komolyan gondoltam..

Sok Sikert.

2010. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!