Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vitamint, kiegészítőt...

Milyen vitamint, kiegészítőt adtok 2 év körüli kutyátoknak? (spániel)

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon adtunk neki semmit. Nincs semmi panasz, teljesen egészséges életerős kutyus.

Gondoltam viszont sose árthat vitamint szedni neki, mert nagyon sok mindentől megóvná.

Szőrére is mondták páran hogy lehet ezt meg azt adni neki.

Teljesen szép a szőre is, tényleg semmi probléma.

Ti miket adtok vitaminnak a kutyának? Hol szerzitek be? Mit miért adtok neki, mik a hatásai?

Természetesen majd az orvost is megkérdezem mit ajánl, de gondoltam kérdezősködöm itt is. :))



#kutya vitamin
2021. jún. 22. 21:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10. Nem mondtam, hogy xarul érzi magát, de hogy nem kötődik hozzád annyira, az biztos.
2021. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
8%
A marha nagy kötődést embertársainkban kell keresni... a kutya felé jó magam tiszteletet sugárzok és dominanciát. Nem egyszer megesett, hogy más házánál az idegen kutya a lábam mellé ült, vagy épp a feje búbját a lábamnak nyomta...sokan azt hiszik, a kutya seggét tisztára kell nyalni mert akkor lesz boldog...NEM!
2021. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

12 ez igy van!

11 gondolod,hogy ha bezarod a panelbe akkor jobban “kotodik” hozzad? Nem ertem a logikadat:)

A “kotodes” az attol fugg mennyit es hogyan foglalkozol a kutyaval es nem attol,hogy veled alszik es tisztara nyalod a segget mint ahogy 10-es irta.

A kutyam szamara igy is en vagyok a falkavezer mert ezt a poziciot “kierdemeltem” nala, o nem szeret, nem kotodik mert a kutya nem szeret hanem ragaszkodik es nem kotodik mert a kutya fugg a gazdajatol,szamara a biztonsagot es a falkat kell jelkepezze a gazdi.

Es ami a benti tartast illeti azt igenis elitelem es kinzasnak tartom.

Bocs ha en ilyen allatkinzo vagyok,hogy nem tartom bent a lakasba a kutyamat,nem tomom tele minden szintetikus szarral,vitaminokkal,soot annyira szemet vagyok,hogy nem hagyom elhizni,nem nohet el a korme mert szabadon van egesz nap,nem adol ra mindefele kutuanak kitalalt maskarat,hutomellenyt stb,meg kutyapelenkat sem hasznal szegeny es nem “boldog kutyuli mutyuli” hanem egy nyugodt,kiegyensulyozott kutya.

Es meg szornyubb a dologban,hogy hazorzo szerepe van.

2021. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Na itt elég nagy gondok vannak.


"A marha nagy kötődést embertársainkban kell keresni... a kutya felé jó magam tiszteletet sugárzok és dominanciát."


Ahhoz, hogy komolyabb feladatokat ruházz a kutyára, kell a kötődés neki. Mert külömben ha csak főnökként lát, nem fog úgy követni. Te talán meghalnál a főnöködér? A rendőrkutyáknak is szoros kapcsolata van a rendőrrel, ezért áldozzák fel az életüket is a gazdájukért. Ha szimplán falkavezér vagy, akkor a kutya kényszerből követ, és nem azért, mert akar. Van külömbség vezető és főnök között. És igen, a rendőrkutyák is bemehetnek a gazdájukhoz a lakásba.


"Nem egyszer megesett, hogy más házánál az idegen kutya a lábam mellé ült, vagy épp a feje búbját a lábamnak nyomta...sokan azt hiszik, a kutya seggét tisztára kell nyalni mert akkor lesz boldog...NEM!"


Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Nem attól fog kötődni, hogy kinyalod a sggét, akkor domináns lesz. Van egy középút is, nem csak végletekben kell gondolkozni. Te ezt nem tudod elképzelni, hogy attól, hogy valaki szereti a kutyáját és beengedi, még nem nyalja ki a sggét.


"11 gondolod,hogy ha bezarod a panelbe akkor jobban “kotodik” hozzad? Nem ertem a logikadat:)"


Bezárod a panelbe, kizárod a kertbe, ilyen szempontból ugyanaz. Te is csak kétbites agyú vagy, ha azt hiszed a kettő között nincs középút.


"A “kotodes” az attol fugg mennyit es hogyan foglalkozol a kutyaval es nem attol,hogy veled alszik es tisztara nyalod a segget mint ahogy 10-es irta."


Igen, és ha kint van a kutya mindig, elkerülhetetlenül nem fogsz vele annyit törődni, mintha melletted lenne.


"A kutyam szamara igy is en vagyok a falkavezer mert ezt a poziciot “kierdemeltem” nala,"


Gratulálok B+ . Nagyon nagy erény, hogy egy engedelmes állatot le tusz dominálni. Nem ez az egyetlen módja, hogy falkavezérnek tekintsen, továbbá ilyenkor csak egy főnök vagy számára.


"o nem szeret, nem kotodik mert a kutya nem szeret hanem ragaszkodik es nem kotodik mert a kutya fugg a gazdajatol,szamara a biztonsagot es a falkat kell jelkepezze a gazdi."


Téged lehet hogy nem, mert pusztán egy főnök vagy, de amúgy a kutya igenis képes szeretni a gazdáját. Megvizsgálták és az agyának ugyanazon része aktiválódik ilyenkor, mint az emberének hasonló esetben. De megint ott tartunk, hogy a kettő nem zárja ki egymást.


"Es ami a benti tartast illeti azt igenis elitelem es kinzasnak tartom."


Akkor nem ismered a történelmet, mert a kutya már az ókorban is bemehetett a lakásba. Egyedül a jobbágyok koszos őrzővédői voltak a kivétel. De a jobbágyok között a juhászok, vagy hasonló kutyával aktív munkát végző emberek szintén beengedték a kutyát, mert ők értették hogyan lehet belőle a legtöbbet kihozni. Erre szükségük volt.


"nem tomom tele minden szintetikus szarral,vitaminokkal,soot annyira szemet vagyok,hogy nem hagyom elhizni,nem nohet el a korme mert szabadon van egesz nap,nem adol ra mindefele kutuanak kitalalt maskarat,hutomellenyt stb,meg kutyapelenkat sem hasznal szegeny es nem “boldog kutyuli mutyuli” hanem egy nyugodt,kiegyensulyozott kutya."


Te már megint csak végletekben tudsz érvelni, ezt szalmabábnak hívják. Megint, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Attól hogy beengeded a kutyát, még nem lesz automatikusan elkényeztetve.


Nekem kinti - benti kutyám van. Ha akar, kimehet. De képzeld, önszántából van a nap nagyrészében bent.

Amúgy attól nem falkavezér leszel, ha kizárod, hanem egyáltalán nem leszel a falkája tagja. Egy külső autoritás leszel.


Nekem is spánielem van. Vadászkutyának lett kitenyésztve ez a típus és képzeld, a vadászok sem zárták ki a kutyát. Amikor kimegyünk élvezi, szaglászik, futkorászik, játszik. De amúgy bent szeret lenni mellettünk. Ez azért is előnyös, mert hall minket. Közvetetten rengeteg dolgot megtanul így. Mert figyel a gazdájára és összerak a fejében bizonyos dolgokat. Ez a fajta híres a makacsságáról és függetlenségéről, de mégis póráz nélkül tud sétálni úgy, hogy ha mondom neki megáll, tudja hogy mi a jobb és a bal. Mondom neki, hogy menjen az út jobb szélére, odamegy. Ahova mutatok a kezemmel, arra beszalad keresni. Mindig kérdik, hogy tanítottam meg ilyenekre. Sehogy. Magától tanulta meg ezeket, ahogy hallgatott, figyelt.


Így lesz a kutya igazán engedelmes, mert nem kényszerből csinálja, amit.

2021. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

15. Nagyon ízzadságszagú a próbálkozásod. Attól, hogy a rendőrkutyának több gazdája van élete során, attól még igaz, amit leírtam.


Ha meg kájod van, akkor mi a f@szt szólsz hozzá egy olyan témához, ami nem rád vonatkozik? Hiszen ez pont benne van a kivételekben, amikről beszéltem.

2021. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
17. Azt tudod mondani, hogy nincs igazam, de azt nem, hogy miért. Már csak az egód visz előre. Le$z@rom ki vagy, nincs igazad. Alapból ott kezdődik, hogy miért törsz botot más kutyások felett, miközben a kau éppen, hogy a kivétel a kutyák közzü!? Mint a kangál, kuvasz, komondor, mert ők a kinti tartásra lettek tenyésztve és önálló munkára. Olyan témához szólsz hozzá, amihez fingod sincs, mert teljesen más fajta kutyád van.
2021. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
A kutyának falkavezérre van szüksége, és ha nyalod a seggét, Ő lesz az és nem Te. :)
2021. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
*káj nem kau
2021. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt is fel kéne fogni, hogy nem kinden kutya olyan, mint a közép - ázsiai.
2021. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
De eltértünk a témától🤔
2021. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!