Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milprazon tabletta előtt...

Milprazon tabletta előtt miért kell teszt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy milprazon gyógyszer előtt miért szívférgességi teszt? Illetve az, hogy akkor mindig kell tesztet csináltatni előtte? (Nem tudom hány hónaponta kell adni, mert még nem kérdeztük a dokit, de majd arra szeretnénk váltani)
2021. máj. 5. 14:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy az orvos tud bővebb tájékoztatást adni de még nem mostanában megyünk ezért érdekelne
2021. máj. 5. 14:04
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mert ha netán szívférges a kutya (ami sajnos egyre gyakoribb itthon is) és beadod neki a féreghajtót, az megöli a férgeket. Amik vagy vérrögöt képeznek vagy a bomlásuk során felszabaduló anyagok miatt, de valószínűleg meg fog halni a kutya.

Tesztet közvetlenül a beadás előtt kell csináltatni (mondjuk kevesebb mint 1 hét), majd havonta adni a milprazont (vagy milbemaxot, vagy Nexgard Spectrat) élete végéig.

2021. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Havonta teszteljük?
2021. máj. 5. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak az első tabletta beadása előtt. Ha egész évben használjátok, akkor nem kell több teszt, ha télen például más szert használtok, kell.
2021. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi kiegészítés, hogy ha még 5-6 hónapos kora előtt elkezded adni neki, akkor nem kell. (Mert akkor még tuti nem fejlődhettek ki benne "felnőtt" férgek, max. lárvastádium fordulhat elő a szervezetében, és az nem okoz trombózist.
2021. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettes szépen leírta. Annyi, hogyha még nagyon kölyök a kutyád (azt hiszem 6 hónap alatt, de nem biztos), akkor nem kell teszt mert még nem volt ideje kifejlődni a férgeknek, de ezt a doki elmondja. Én 3-4 hós korában vittem dokihoz, és azt mondta hogy neki még nem kell teszt emiatt.
2021. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 5. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj havonta adni, 1.5-2 havonta is használ, mert a szívféreg peték lassan fejlődnek, kevésbé terheled a májat meg a vesét.
2023. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!