Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy hám? Esetleg...

Nyakörv vagy hám? Esetleg folytópóráz?

Figyelt kérdés

Régen úgy tudtam, hogy a nyakörv jobb a kutyáknak, mert kényelmesebb. De mostanság sokkal több hámmal közlekedőt látok. A busz/vonat végeken pedig vagy nyakörv, illetve folytópóráz. Amikor "erdős" részen vagyok ott pedig szintén nyakörv vagy hám. Mitől függ?

Illetve a kutyának a nyakörv nem kényelmesebb,mint a hám és folytópóráz?


2021. márc. 28. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Keresési javaslat: fojtó póráz
2021. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
A nyakörvvel jobban irányítható a kutya, a hám meg kényelmesebb. Első időben míg megtanul sétálni, inkább nyakörv, majd ha már nem húz és szépen sétál melletted a parancsaidat követve, akkor hám.
2021. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat nyilvan attol hogy milyen a kutya maga. Folytot inkabb a kevesbe engedelmes kutyakra szoktak rakni (ahogy en tapasztalom) mert ugye ez kicsit visszafogja oket. De amugy a ham a legkenyelmesebb hiszen nem a nyakat szorítja mint a sima nyakorv vagy folyto. De ha melletted jon a kutyad es engedelmes igazabol mindegy hogy mivan rajta.
2021. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Először is, nehezen tudom elképzelni hogy mielőtt kiírtad a kérdést a GYK algoritmus nem ajánlott fel ehhez hasonló száz másikat, ahol tudtál volna tájékozódni anélkül hogy kiírtad volna a százegyediket.


Másodszor, nyakörv, és ez nem preferencia meg vélemény kérdése. A kutya nyaka a koponya alatt a leggyengébb és ott irányítható a legjobban az állat. Egy hámba csak belefeszül, ami növeli a viselkedés intenzitását, plusz kölyökként elhúzza a vállizületeit hátra, úgyhogy duplán szar. Fojtó nyakörv csak olyan kutyának, aki már rendesen sétál és nem húzza a pórázt, ebben az esetben segítség lehet a fojtónyakörv ami az egyszeri korrekciók hatásfokát növeli. De nevelés alatt lévő kutyára nem szabad rakni mert ettől semmi nem lesz jobb, aki azt hiszi hogy "majd érzi a kutya hogy fullad és rájön hogy nem szabad húzni a pórázt", az nem tud semmit a kutyákról.


Ebben a kérdésben az hogy "a kutya kényelme" az értelmezési tartományomon kívül esik.

2021. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk mopszunk és shar peink van, kiskoruk óta hámjuk van.

Nekem olyan rossz érzés a nyakörv + a mopsznak nem is olyan biztonságos.

2021. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Kistestű, törékeny alkatú kutyának jobb a hám, mert a nyakörvvel könnyebb sérülést okozni. Futáshoz csak hám.

Nekem kistestű kutyám van, és ha jólesik, kocogunk is valamennyit, ezért én csak hámmal sétáltatok. Viszont próbáltam a nyakörvet is, mert állítólag jobb tanulásnál, nem érdekelte, fulladásig húzott, kiköhögte magát, megint. Maradtam a hámnál, nem akartam, hogy megsérüljön, hámon is megtanult sétálni, és lehet irányítani, sokszor elég szavakkal, én néha keverem az irányokat, a kutyám soha. A nyakörv megmaradt bilétatartónak.

2021. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Én nyakörv párti vagyok, pontosabban inkább fojtó, mindegyik kutyámon ezt használom. Könnyebben kézbentarthatóak + ahogy valamelyik válaszoló is írta: könnyebben korrigálhatóak a kutyák. Annyi a különbség, hogy én kötélből készültet használok, mert a fém elszínezte a kutyáim szőrét, meg jobban is tetszik.

Van szövet nyakörvük is, ez van rajtuk itthon. Egyébként ha normálisan nevelt a kutya, akkor a fojtó is pont annyira 'fojtja' mint egy sima nyakörv.

Ettől függetlenül mindegyiküknek van hámja is, ezt túrázáshoz használjuk, plusz a legfiatalabbnak van húzóhámja is, ezt pedig nyilván futáshoz/bikejöringhez használjuk.

2021. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha kényelmesség a lényeg, akkor a legjobb egy egysoros fojtólánc.


Ez egy jól nevelt kutyának, csak himbilimbizik a nyakában, nem melegíti, nem nyomja, csak úgy van.

Tehát mint egy nyaklánc.


De mégis van rajta egy nyakörv tehát nem szólhaznak meg ezmiatt hogy nincs rajta semmi, illetve ha kell mégis ott van és tudsz korrigálni vele. Alapjáraton megha tényleg jól nevelt a kutya akkor csak lóg a nyakában.

2021. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Mindhárom kutyán hámban sétál. Laza pórázon. Nevelni kell őket. Én 15 kilóig hámot használnék, fölötte a kutya fizikális ereje miatt inkább nyakörv, de ha nem neveled, mindegy mi van rajta, húzni fog.
2021. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Fojto nyakorv szerintem nem jatszik ... legalabb is en nem fojtogatom a kutyam :)


Ham kiskutyanak aranyos, mentokutyanal vagy sportolasi cellal hasznos ... nagy kutyanak rohejes.


Marad a nyakorv ... es persze! Normalis kutyanak nyakorv-poraz szettje van.

2021. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!