Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha mindenért sír?

Mit csináljak ha mindenért sír?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes amstaff kutyusom. Mindenért sír szó szerint. Van,hogy már inkább hisztinek mondanám. Van,hogy sír miközben játszik vagy ha kicsi erélyesebben.(lány vagyok úgyhogy képzelhetitek) És éjszaka is nagyon sokszor felkel talál magának valami játékot,de játék közben is sír. És elég aggasztó. Tudom mikor sír azért mert mondjuk fáj a hasa mert olyankor csak járkál és itt-ott lefekszik 1-2 percre.

Hogy lehetne ezt orvosolni? Járt már így más is?


2021. márc. 10. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért sír, mert 10 hetes. Mert ki lett szakítva a családjától és a falkától és "egyedül" van. Ilyenkor a tenyésztők általaban adnak valami rongyot amin rajta van az anyakutya szaga és azt szokták betenni még egy pár napig a kiskutyának a kosárba.


Minden kiskutya sír egy ideig, ki fogja nőni. Még nem szokta meg, hogy nem a többiekkel van.

2021. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem valamilyen fájdalma lehet, normális tenyésztőtől van? Lehet ízületi gond is, figyeld a mozgását/járását, de lehet a gyomrával is gond, attól függ mivel eteted. Egy jó lelkületű orvossal én megvizsgáltatnám.
2021. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1.

Olyan egyedül nincs mert van egy másik kutyus is mellette akivel az első pillanattól kezdve nagyon jól kijön. Örültünk is,hogy eltereli a figyelmét. Az első estéken nem sírt csak napközben. Mostmár reggel is este is. Párommal közös kutyus viszont ő külföldön dolgozik és inkább őt fogadta el falkavezérnek mintsem engem és megfordult a fejemben,hogy esetleg ő hiányozna neki?



#2.

Nem tenyésztőtől van. Egy idősebb házaspártól vettük. A mozgásával semmi baj figyelgettem.

Enni pedig Vita Fit hipoallergén tápot kap.

De mindenképp megkérdezek egy orvost róla.

2021. márc. 10. 08:13
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezen információk ismeretében akár ideggyengeség is lehet, ha szervi tüneteket nem találnak. Idővel majd kiderül.
2021. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Értelek, hát így nehéz rá bármit is mondani. Elég kicsi, az is lehet kötődéssel vannak gondjai, vagy szorong. De én egészségügyileg sem zárnék ki mindent. A fene tudja.

Én kicsit várnék, amíg megnő, aztán ha nem múlik el kivizsgáltatnám.

2021. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem hangzik túl jól. Első körben alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálást javaslok. Lehet idegrendszeri gond, fizikai fájdalom is... Szülők, nagyszülők ismertek legalább?
2021. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma voltunk orvosnál!

Azt mondták,hogy szimpla hiszti az egész mert épp nem úgy történnek a dolgok ahogy azt ő szeretné!

Éjszaka pl játszani szeretne azért sír.

Minden más sírás pedig azért van mert kényes.

2021. márc. 10. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!