Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bármikor megölhet?

A kutyám bármikor megölhet?

Figyelt kérdés

Szóval ugye van egy csomó hír arról hogy saját kutyái ölik meg az embert. Ami eddig a legnagyobbat "robbant" az talán ez a cikk volt még anno, amikor rátaláltam kezdtem el ezeken gondolkodni.

[link]


Na most, itt egy szakértő azt mondja, az állatok az agressziójukat ha nincs más módjuk a gazdájukon vezetik le. Például ha meglát egy őzet vagy rókát és te nem engeded oda hanem pórázon visszatartod, lehet hogy neked fog nekiugrani.

Ilyet már többször is láttam élőben is, klasszikus eset, kutya ugat valamit aztán visszafordul és megharapja a gazdáját. Egyszer én is vigyáztam egy kutyára, ment volna neki minden élő állatnak, amikor pedig nem engedtem oda, hátrakapott és morgott rám. De a másik amit gyakran látok, hogy egy háznál több kutya van bent a kerítésen és ugatnak egy kint lévő másik kutyát, majd tehetetlenségükben egymást is megharapják, összeugranak.

Tehát ez alapján a saját kutyám is bármikor megtámadhat, ha olyan izgalmi helyzetbe kerül amit muszáj valahogyan lereagálnia? Mert valószínűleg nekem is lesz saját kutyám, ezt hogy előzzem meg? Az jutott talán eszembe, hogy ezt olyan kutyák csinálják akik fölött nincs 100% os kontroll, tehát ha korrigálom az agresszióját a környezetével szemben, és úgy nevelem hogy ne legyen reaktív vagy hogy mondják ezt, talán nincs magyar szó rá, angolul leash reactive, akkor ilyen nem fordulhat elő? Szóval úgy értem hogy nem csak velem de más állattal/emberrel se viselkedhet agresszívan.



2021. febr. 5. 14:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%

Mi a normális? Az egyik egy középkorú nő volt, akinek állatorvos asszisztens a lánya, a másik egy kedves családdal jött, a harmadik egy sokat beszélő kedves férfi volt, aztán volt egy füves szakadt fazon, de azt már be se engedtem. A vizslás eset egy 40-es nővel történt.


Jaa, hogy pozitívat is mondjak, egy eset volt, hogy a harcikutya abszolút rendben volt, a gazdája mentette valahonnan, előző gazdái éheztették, és balesetet szenvedett miattuk, ahogy szökni próbált.

2021. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
50%
Én az első ilyennél le kell rwndezni, ilyenkor még többnyire növendék a kutya. Az első németjuhászom kb 6 hónapos volt, visszaharapott a pórázt tartó kezemre, nagy ívben repült a grabancánál fogva a földre, aztán ott tartottam kicsit, és elsziszegtem, hogy még egyszer meg ne próbálja. Bevált. De amúgy ha határozott a kisugárzásod a kutyával szemben, az a legjobb megelőzés. Ha félsz, hogy ez lesz, az baj. Szerintem.
2021. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
29%
12 vagyok...szóval :D "az első ilyennél le kell rendezni"
2021. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
11, gondolom az a normális pitbull gazda, aki foglalkozik vele szakszerűen
2021. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%
A szúnyogok ölik a legtöbb embert, ugye van szúnyoghálód? :-D
2021. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen kutyatámadások szerintem legtöbbször akkor történnek, amikor az emberek agyba-főbe babusgatják a kutyáikat, meg családtagként és kisgyerekként kezelik őket, meg Buksinak külön helye van az ebédnél az étkezőasztalnál meg beengedik még a hálószobába is a kutyát és együtt alszanak vele. Az embereknek meg kellene tanulniuk, hogy a kutyák ösztönlények és nem lehet bennünk teljesen megbízni, mert az ösztöneik után mennek. Illetve szánt szándék nélkül is tudnak kárt tenni egy emberben, főleg kisgyerekekben azzal, hogy rájuk fekszenek vagy odakapnak az arcukhoz, szemükhöz. Ez van akkor, ha elfelejtkezünk a természetről és emberekként kezeljük az állatokat is. Lehet őket úgyis szeretni, hogy közben világossá teszem számukra a hierarchiát és állatokként tekintek rájuk.
2021. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
21%
11 vagyok. Az a normális pitbullos azt mondta, semmit nem csinál vele, jó haverok a kutyával. Ellentétben a többivel, akik esküdöztek, hogy iskolákba vitték, stb.
2021. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%
16, pont hogy az a kutya kevésbé ad, aki szeretve van...
2021. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
*vad
2021. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
80%
17, elengedhetetlen, hogy ne rideg tartásban legyen a kutya, legyen vele foglalkozva hozzáértően. Egyik feltétel sem lehet a másik nélkül, szerintem.
2021. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!