Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bármikor megölhet?

A kutyám bármikor megölhet?

Figyelt kérdés

Szóval ugye van egy csomó hír arról hogy saját kutyái ölik meg az embert. Ami eddig a legnagyobbat "robbant" az talán ez a cikk volt még anno, amikor rátaláltam kezdtem el ezeken gondolkodni.

[link]


Na most, itt egy szakértő azt mondja, az állatok az agressziójukat ha nincs más módjuk a gazdájukon vezetik le. Például ha meglát egy őzet vagy rókát és te nem engeded oda hanem pórázon visszatartod, lehet hogy neked fog nekiugrani.

Ilyet már többször is láttam élőben is, klasszikus eset, kutya ugat valamit aztán visszafordul és megharapja a gazdáját. Egyszer én is vigyáztam egy kutyára, ment volna neki minden élő állatnak, amikor pedig nem engedtem oda, hátrakapott és morgott rám. De a másik amit gyakran látok, hogy egy háznál több kutya van bent a kerítésen és ugatnak egy kint lévő másik kutyát, majd tehetetlenségükben egymást is megharapják, összeugranak.

Tehát ez alapján a saját kutyám is bármikor megtámadhat, ha olyan izgalmi helyzetbe kerül amit muszáj valahogyan lereagálnia? Mert valószínűleg nekem is lesz saját kutyám, ezt hogy előzzem meg? Az jutott talán eszembe, hogy ezt olyan kutyák csinálják akik fölött nincs 100% os kontroll, tehát ha korrigálom az agresszióját a környezetével szemben, és úgy nevelem hogy ne legyen reaktív vagy hogy mondják ezt, talán nincs magyar szó rá, angolul leash reactive, akkor ilyen nem fordulhat elő? Szóval úgy értem hogy nem csak velem de más állattal/emberrel se viselkedhet agresszívan.



2021. febr. 5. 14:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Ja, ez így van. Igen. A túlélési esélyeid elég alacsonyak.
2021. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Amelyik kutya megtámadja a gazdáját az úgy is van tartva.
2021. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%

Ha nincs nálad egy hatékony eszköz, amivel megtudod magad védeni, szerintem is esélytelen.


Az ember egyik hátránya a többi állattal szemben, hogy eszközök és csoportos fellépés nélkül védtelen.

2021. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 KárpátokGéniusza ***** válasza:
38%
Mondjuk valószínűleg nem tartották alpha vezérnek + valóban lehetett némi adrenalin (vagy hasonló) löket a kutyáknál és ezek kombinációja vezetett erre
2021. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Jól is néznénk ki...
2021. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
64%
Állat és ezt nem szabad elfelejteni. Nem a gyereked, 100%-ban nem lehet benne megbízni, mert ösztönlény, mint minden állat. Nem gondol intelligensen a következményekre, arra csak az ember képes. Bár van egy egy primitív ember, amelyik nem képes.
2021. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
Itt más bajok is lehettek a kutyával. Normális kutya ilyet a gazdával nem csinál.
2021. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Hat nem tudom de az én kutyamban én 100% ban megbizok Németjuhász de a legyenek se tudna ártani macskákat is szereti.

Egyszer vadult meg mert félt az orvostól es lekellet fogjuk többen de bántani akkor se bantott senkit.

2021. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%

"és valószínűleg semmi köze nincsen a támadásnak ahhoz, hogy az ebek pitbullok voltak."


Ha ha ha, ez jó vicc! Érdekes, csak az ilyen bullok támadtak meg eddig minket a kutyánkkal. Játékos természetű juhászkutya keverékem van, kutyafutiba többször akartak hozzánk bejönni a gazdák a bulljaikkal, meg ilyen harcikutyákkal, nemegyszer esküdöztek mindenfélére, sajnos többször jóhiszemű voltam, és nagyon megbántam hogy beengedtem őket! Az egyik szájkosárral hozta be, esküdött, hogy jó kutya, mégis szinte rögtön támadott. A másik azt mondta, az ő kutyája többször kijárta a kutya iskolát, azonnal enegdelmeskedik neki! Hát a lószart engedelmeskedett! Én voltam a hülye, soha többet ilyen harci kutyának a közelébe nem engedem az enyémet. Több sztorim is van még, a lényeg,

hogy egy vizsla kivételével mind harcikutya, vagy harcikutya keverék volt, én nem bízom ezekben sajnos. Félek tőlük.

2021. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó. Gondolom a pit bullokhoz normális gazda is kell.
2021. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!