Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az állatorvosod azt mondaná...

Ha az állatorvosod azt mondaná,hogy állj le a barffal,mert a legújabb kutatások szerint veszélyes,akkor átállnál más etetésre?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 12:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

A "mezei" orvos alatt az összes nem szakállatorvost értettem. Érdekes poszt a témában:

[link]

2021. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Az állatorvosok nem támogatják a barf-ot. Pláne az ortopéd spec orvosok. És nem a "tápok eladása" miatt, hanem mert nem jó a kutyának.
2021. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18%
BARF-ozasban egyetlen baj van ... nem a belszint es a libamajat adjak a kutyanak, hanem a 'kutyanak jo lesz' kategoriat. Emberi fogyasztasra alkalmatlan szarokat. Nem a friss husit a hentestol.
2021. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Szilveszterkor egy gyonyoru malackarajt vettem a kutyanak ... de nem mondtam meg a hentesnek, hogy a kutyanak lesz ezert a legszebbet adta. Kerdezte is a hentes, hogy mit csinalok majd belole es ha jol sikerult fotozzam mar le ... annyira buszke volt a portekajara. Csak mosolyogtam es termeszetesen nem tudtam lefotozni semmit, mert kutyakaja lett belole :)))
2021. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

[link]


S. Nikolas Nick erre telik? :D sok mindent elárul. Ahelyett hogy utánaolvasnál. A poszt nem az enyém, ellenben minden szava igaz

2021. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Ááááhh, engedd el...

S. Nikolas Nick csak egy tudatlan troll, nem szabad komolyan venni. Valószínűleg egy tini aki unatkozik hogy már 3 hónapja otthon van.

2021. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Belém is belém állt már ez a felhasználó:) Unatkozó 14-15 éves,8 éves agyi szinttel.
2021. jan. 23. 18:48
 18/20 A kérdező kommentje:

Engedd el. Köszi a válaszokat!


Barfozunk,de minap megpróbált lebeszélni a dokink. Természetesen "majd megkeresem" a cikket volt a válasz. Nem váltok orvost,mert ezt leszámítva nagyon jó fej és nagy tudással foglalkozik a kutyámmal,csak kicsit fura volt.

2021. jan. 23. 18:50
 19/20 anonim ***** válasza:
97%

18: Valóban vannak kutatások a barf lehetséges káros hatásairól, komolyan vehető, szakmai folyóiratokban. Ezen nincs mit szépíteni és nincs róla sehol vita. De az is tény, hogy megfelelő körültekintéssel, megfelelő helyről beszerzett alapanyagokkal ezek a káros hatások gyakorlatilag 0-ig mérsékelhetőek (nem lesz szignifikánsan több káros hatása mint egy átlagos táp esetén).


Amire nagyon-nagyon oda kell figyelni: Általában a "menü" összeállítása. A fő táplálék források, a kiegészítők (balaszt anyagok is), vitaminok, nyomelemek stb. bevitele és helyes aránya. Egy angol nyelvű barfos csoportban olvastam egy jó pár éve, hogy talán egy ausztrál vagy kanadai (az angolja alapján, nem néztem utána, hogy honnan származott) hozzászóló írta le a saját tapasztalatait, egy agilitys kutyával. Átállt barfra és mérhetően romlottak a kutya eredményei. Majd utána olvasott és utána számolt, és elkezdte bepótolni az így kimaradt vitaminokat, nyomelemeket, és a végén egy rakás táplélák kiegészítővel sikerült vissza hoznia a kutya eredményeit. De feltette a kérdést, ha ennyi táplálék kiegészítő kell akkor mi az egész értelme? Mert ugyanígy be kell vinni egy rakás "ismeretlen" cuccot. Nyilván ha valaki nagyon ért hozzá akkor össze tudja szedegetni innen-onnan azokat a nyersanyagokat amelyek tartalmazzák a kimaradó vitaminokat, nyomelemeket, balaszt anyagokat stbket. Viszont (és ebben ért egyet az "összes" releváns kutatás), hogy ezt "háztájilag" "egyedül" nagyon nehéz eltalálni. Ebben sokat segítenek a jó barfos csoportok, jó barf shopok ahol tényleg hozzá értővel találkozik az ember és megvannak a jó receptek (esetleg folyamatos hozzáértő állatorvosi kontroll mellett). Ez a barf egyik irtó nagy veszélye, hogy nagyon nagy hozzáértés kell hozzá.


Ami szintén tény, és egycsomó nagy tápgyártó (most a prémium tápokra gondolok, mert azzal érdemes összehasonlítani) minősíti a beszállítóit. És az is egy "szabály", hogy bármilyen takarmányozás a talajtannal kezdődik. Már az sem mindegy, hogy az a haszonállat amelyiket levágnak és bekerül a kajába milyen növényeket evett össze (még mindig a táplálék lánc "alapja" a növény, egyszerű példa a az emberi fogyasztásra szánt tojás, nagyon látszik a tojás színén, állagán /pl. mennyire könnyű habbá verni/ ha jól volt tartva a tyúkocska, és az is ha nem, és ehhez nem kell komoly labor elég egy tapasztalt nagymama a kézi habverőjével...). És itt az sem mindegy, hogy a növényt mivel kezelték, milyen körülmények között nevelték stb. Szintén sok esetben főleg a nálunk sok helyen kapható "vágóhídi hulladék" eredete bizonytalan (általában az emberi fogyasztásra alkalmatlan részét lehet megvenni olcsóért). A prémium gyártók már a hús beszállítóktól gyakorlatilag olyan minőségi követelményeket várnak el, mint egy emberi célra dolgozó húsfeldolgozó esetén. Ezt megint nehézkes a barfnál tartani. Azt sem lehet biztosítani, hogy minden beérkező tételre laboratórumi vizsgálatot végezzen az ember. A fagyasztás elég sok kórokozót kiöl, de a gyógyszermaradványokat, bizonyos gombákat, toxinokat nem pusztítja el és maradhatnak ilyenek a nem kellően szabályozott forrásból származó húsban. Nyilván itt megint bejön a képbe a megbízható barf shop ahol a tulajdonos megbízható helyről adott esetben minőségi tanúsítvánnyal veszi a húst, de ez megint drágább (és így az ára fölötte lesz mint egy szuperprémium táp), és megkell találni a megfelelő forrást.

Ugyanígy a tárolás, szállítás, kezelés során is szennyeződhet a hús (ez igaz a tápokra is amúgy).


Az megint nyilvánvaló (és erről is számtalan cikk szól), ha valaki veszi a fáradtságot (utána olvas, felkészül /és ez nem csak a facebook csoportok "nekem ez bevállt" szintű ismereteket jelenti), kinyitja a pénztárcáját, feltúrja a környéket (hol lehet kapni megbízható nyersanyagokat) stb. Akkor a barf tud nagyon biztonságos lenni, és tud nagyon jó lenni. De ehhez nagy hozzá értés, nagyon megbízható beszerzési forrás szükséges. Számtalan példát olvastam különböző csoportokban akik durván félre táplálták a kutyájukat barffal. Ezért sokszor az állatorvosok próbálják lebeszélni az embereket a barfról, mert tényleg tud rizikós lenni (és az esetek egy részében az is lesz).


Összeségében aki bevállalja, hogy tanul, utána olvas, (kísérletezik, folyamatosan figyelve a kutya egészségét /pl. a fenti agilitys példában a kutya teljesítőképességét írta minden edzés után és hasonlította össze/ stb.)beszerzi a minőségi hozzávalókat stb. annál jól fog működni, sőt ami szintén tény, hogy jobb lesz, mint a táp. Gyakorlatilag ez egy hatalmas előnye, hogy személyre szabható és összeállítható egy egyéni étrend ami az adott kutyának a lehető legjobb. Aki ezt nem tudja bevállalni annál nem biztos, hogy jobb eredményt ad mint egy (szuper)prémium táp. És sajnos látható rengeteg esetben durva félre táplálás, romló eredmény stb. A végén a gazdi vagy gyógyszerezni, vagy két talicskányi táplálék kiegészítőt lesz kénytelen adni a kutyának (amivel mint fent írtam ugyanott van mintha tápot vett volna).


Mi sokáig barfoztunk, de egy (haza)költözés miatt vissza álltunk tápra, mert itt a környéken nem találtunk megbízható beszerzési forrást. Ami saját tapasztalat, a kutya imádta a barfos kaját, és neki bejött. De ehhez nekünk segítségített egy értelmes állatorvos, mértünk, vért, vizeletet vettünk stb (külföldön éltünk akkor), adott tanácsokat, táblázatokat stb.

2021. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha a kutyam egeszsege romlani kezdene es ezert mondana, akkor igen, valtanek. En tappal etetek, de ezt forditva is megtennem, tehat ha a tap miatt lenne valamilyen folyamatos egeszsegugyi gondja es ezt nyerssel meg tudnam oldani, akkor valtanek nyers etetesre. Egyszeruen nem lehet altalanositani ebbol a szempontbol. Van, amelyik kutya rosszul reagal ra, van, amelyik nem. Ez olyan, mint a "melyik a legjobb tap?" kerdes, egyszeruen nem lehet ra biztos valaszt adni. Az en kutyaim peldaul nem emesztik eleg jol az itt reklamozott Brit tapokat, mase meg a Wolf of Wilderness, Carnilove es tarsait nem, amire pedig az enyemek reagalnak jol. Az orvosok kozott meg szinte mindenki le van szerzodve egy-egy markaval vagy barf bolttal es azokat a tapokat, husokat reklamozza, vevokort szerez ra. Az obudai "csodadoki" is ezt az elore fozott petchef menut reklamozza. Hat en megneztem, tele van rizzsel meg mindenfele felesleges cuccal, hiaba kivalo orvos hireben jar, ha mellette meg ilyeneket csinal. Csakis az eredmenyekre figyelj, ha a kutyad egeszseges, akkor egyaltalan nem kell valtanod, ne befolyasoljon masok velemenye.
2021. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!