Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan ember, aki kidob...

Van olyan ember, aki kidob *fajtatiszta* kölyökkutyát(német juhászt)?

Figyelt kérdés
* - Nyilván nem törzskönyves, de tegyük fel, hogy az apja, anyja is egyazon fajta kutya volt, tehát gyakorlatilag fajtatiszta.
2021. jan. 16. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos van olyan.
2021. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

fb is láttam egy cukit.

Szerencsére gazdit keresnek neki.

2021. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De miért?

El is tudná adni.

Nem azt mondom, hogy a keverékeket ki lehet dobni, az sem jó, de nem értem, ha el is adhatná, minek dobja ki?

Amúgy egyedül egymaga volt bezacskózva kb 4-5 hetesen, a doki szerint németjuhász, de szerintem csak keverék, nem hittem neki, hogy kidobnak fajtatiszta kutyát.

Majd meglátjuk mi lesz belőle, nyilván ha keverék, ha nem, már nálunk marad, de érdekelt, hogy van-e ilyen.

2021. jan. 16. 21:40
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Amelyik nem tözskönyves az gyakorlatban nem fajtatiszta. De tegyük fel, hogy mind két szülője fajtatiszta és törzskönyves csak ő nem. Igen van olyan aki simán kidobja. Ez van ilyen az ember. Szerintem nem meglepő dolog mert az emberek durvább dolgokra is képesek akár egy fajtiszta kölyökkel. Ez nagyon szomorú de nem meglepő szerintem.
2021. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amint tapasztaltad is.😭
2021. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hát talán naív vagyok, de én nem hittem volna.

Mivel sok ember szeret nyerészkedni, még a keveréket is, ami hasonlít valamilyen fajtára, még azt is inkább pénzért adja el.

De vajon mit árthatott, hogy csak egyedül ő lett kidobva, miért nem az egész alom?

2021. jan. 16. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Előfordulhat, hogy csak egy kiskutya született. Bár ez nagyon nagyon ritka.
2021. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Gyanítom hogy az az egy kutya került ahhoz a "felelős" gazdához, aki kitette. Sajnos vannak olyanok mindig, akik későn jönnek rá, hogy a kutyával foglalkozni is kell, és nincs el magában a sarokban (vagy ha igen, akkor jó eséllyel unatkozni kezd, és ilyenkor jön a rombolás, folyamatos ugatás, és egyéb gazdát potenciálisan idegesítő dolgok). Az már más kérdés, hogy ilyen esetben miért kell kidobni ahelyett, hogy normális helyre örökbeadnák, vagy ha nem talál rá jelentkezőt, akkor valamiylen szervezet segítségét kérje ehhez. Hozzáteszem, hogy fajtatiszta kutyáknak szerencsére általában könnyebb új gazdát találni.
2021. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én nem fogok új gazdát keresni, mondtam, ha keverék, ha nem, én már imádom.

De kb 1 hónaposan találtam, kizárt, hogy ekkor már gazdánál volt, idő kell ahhoz is, hogy rájöjjön mégse kell neki, akkor mikor, 3 hetesen került hozzá? Még ha nagyobb lett volna.

Lehet, hogy az alom legcsúnyábbja volt és azért tette ki a gazda, mert rá nem volt jelentkező. Nekem gyönyörű és nincs viszonyítási alapom, de lehet, csak akkor miért nem várt legalább 6-8 hetesig, addig lehet elvitte volna vki.

Nyilván sosem tudom meg mi történt vele, ami miatt ki lett téve, de fura az egész ügy.

2021. jan. 16. 22:14
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos előfordul, a németjuhész fajtamentéshez például sokszor kerülnek 5-6 hónapos kutyák. Persze olyan kicsi, mint a tiéd, ritkán fordul elő. Lehet meghalt az anya és a testvérei is, és így akartak megszabadulni tőle :/
2021. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!