Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél attól, ha meg...

Miért fél attól, ha meg akarják simogatni?

Figyelt kérdés

Pici korától kb mindenhova visszük magunkkal, gyakran vagyunk sok ember között (pl bevásárlóközpont), ilyenkor nincs semmi probléma, viszont sokszor szeretnék megsimogatni és ettől gyakran megijed. Alapvetően szereti az embereket, sok embernek rázza a farkát, láthatóan örül, aztán jön valaki pl egy vásárlás alatt aki megkérdezi, hogy megsimogathatja-e és amikor lehajol hozzá a kutya elkezd hátrálni, vagy épp hagyja magát, de lehajtja a fejét, enyhén behúzza a farkát, láthatóan csak 'muszájból' tűri el.

Természetesen nem szeretném ráerőltetni, hogy mindenkit szeressen, az ő dolga, nem kényszerítem rá, hogy megsimogassák, ha ő nem akarja akkor nem és kész. Egyszerűen csak kiváncsi vagyok, hogy más jól szocializált kutyáknál is előfordul ez? Kéne változtatnom ezen a viselkedésen, vagy nyugodtan hagyjam rá?


2021. jan. 11. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát az intim szféra?! A tömeg egészséges embernek is sok.
2021. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt tudom sajnos, de előfordul, hogy valami miatt nem autóval, hanem tömegközlekedéssel kell menni valahova, ezért pici korától szoktattam arra is. Igazából a tömeggel semmi baja, szinte észre sem veszi, azzal van a problémája mikor valaki lehajol hozzá, hogy megsimogassa.
2021. jan. 11. 00:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is. Mikor hozzám érnek :-) amúgy elmozizok
2021. jan. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy azt simogassa, ami az alsó ruházata alatt van. Ha tigris lenne, azt is simogatni akarná?!
2021. jan. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valamilyen szinten normális. Akkor lenne baj ha támadni akarna. Nyugodtan utasítsd el, ha valaki meg szeretné simogatni, nem muszáj mindenkivel végigtapogattatni a kutyádat.
2021. jan. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám, hogy mindenféle jöttment fogdossa a kutyámat, mert nem plüssmackó. Ráadásul igen, még neki is stresszes lehet.
2021. jan. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet rossz szocializáció (a 8 hetes kor előtti szoci elengedhetetlen), lehet rossz élmény úgy is, hogy te nem is vetted észre. És egyszerűen lehet gyengébb idegrendszer is.
2021. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utcán talált kutyusról van szó, a testvéreivel együtt találták őket kb 8 hetes korukban. Ezáltal sajnos azt nem tudni mi történt vele korábban, de már egy éves elmúlt. Lehetséges, hogy ennyire pici baba korától benne maradhat egy rossz élmény?
2021. jan. 11. 08:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ezt sosem értettem. Attól, hogy ő egy kutya, minden jött-ment fogdoshatja? Egy kismama sem engedi, hogy mindenki hozzanyuljon a babához, csak mert a babák is cukik ám. B.nkosagnak tartom beletolakodni más intim szferajaba, legyen az ember vagy állat.
2021. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokan amúgy is rosszúl közelítenek.


Pl az enyém nem szereti ha a fejét simogatják, mert megakarja szaglászni előtte az embert, de az ember persze egyből elrántja a kezét ha a kutya pofija közelít.


Én általában megfogom és úgy fordítom, hogy megsimogathassák a hátát.

2021. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!