Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan buntessem a 3,5 hónapos...

Hogyan buntessem a 3,5 hónapos kutyámat, ha szabályt szeg, hogy soha többet ne legyen hozzá kedve?

Figyelt kérdés
Például ha jön valaki, kiszalad a kisajton, ha kinyitom és nyalja az illetőt. Mit tegyek, hogy ezt ne csinálja? Vagy felugral a gyerekre.
2021. jan. 5. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%

Hogyan buntessem a 3,5 hónapos kutyámat, ha szabályt szeg, hogy soha többet ne legyen hozzá kedve?


Eloszor is tanitsd meg neki a szabalyokat ... amig nem tanitottad meg semmire, mire fol varsz el a kutyatol eredmenyt?


Nem biztos, hogy a buntetes a jo nevelesi modszer ... de hat a fene tudja mi a divat feletek.


Kutyat ugyan ugy fel kell nevelni mint egy embergyereket ... csak amig az embernel 18 ev mire leerettsegizik, addig a kutyanal ezt egy-ket ev alatt kell elerni.

2021. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kutyaoktato videók alapján nem tűnik nehéznek a klikkerezes. Nyilván nem akarok egyelőre neki bonyolult trükköket megtanitani, én sem vagyok rá kész, de szorgalommal, sok olvasassal, videóval nem hinném, hogy a maradj, ül, fekszik, alap dolgokat nem tudnám magamtól is megtanitani vele. Az ült már tudja.
2021. jan. 5. 19:35
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen könnyűnem tűnik, olyan nehéz is jól csinálni. Erre próbálják felhívni a figyelmed.
2021. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, sokat olvasok, így nem lesz gond. Köszönöm még egyszer mindenkinek.
2021. jan. 5. 19:49
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

...no, de legalább eszedbe jutott kérdezni és jobb későn, mint soha....


A kutya a büntetésből nem tanul (ebbe a grabancrázás is beleértendő). Illetve nem az általad helyesnek vélt következtetések fogja levonni.


A kutya abból tanul, hogy apró pici lépésekben elmagyarázod neki, hogy mi az általad helyesnek tartott viselkedés.


Az ajtón való kirongyolásra pl. azt, hogy tanítasz neki egy kapuszabályt.

- picit nyitod ki az ajtót, figyeled a kutyát ha nem indul el, dicsérőszó + jutalomfalat.

- picit jobban nyitod ki az ajtót, nem indul el, megint dicsérőszó + jutalomfalat

- ha megindul, akkor túl nagy léptékben haladtatok, semmi gond, ajtót visszacsukod, kezditek onnan, ahol még ment.

- és így, amíg ki nem nyitod teljesen az ajtót. És ki nem lépsz rajta és ki nem hívod.


Aztán hívsz egy-két sok beépített vendéget, és ugyanígy deszenzitizálod a csengőre, az ajtónyitásra stb.


A felugrálást egészen egyszerűen nem kell megerősíteni. Figyelemért csinálja és a negatív figyelem is figyelem. Tehát: kezeket karba, hátat kiegyenesít, felfelé néz, a kiskutya nem létezik! Amikor végre abbahagyta az ugrálást, akkor lehet buksisimivel jutalmazni... Amitől megint ugrálni fog, te meg megint levegőnek nézed, megint lenyugszik, de egyre rövidülni fognak az ugrálások, ahogy rájön, hogy mi az új játékszabály. Ezt néha még ki fogja próbálni, hogy a "vendégre sem szabad?", a "nagyira sem?" "reggel sem?" "ha hazajött a gazdi akkor sem?", de ez természetes és csökkenni fog, ha kitartóak vagytok.

A gyereknek ugyanezt el lehet magyarázni, vagy ha pici még és könnyen borul, akkor pórázra tenni a kiskutyát, és elvinni addig, amíg lenyugszik, visszahozni, elvinni stb. Esetleg jutalmazni már azt is, ha nyugodtan néz távolról a gyerekre, nem rongyol oda.


A tiltó szót (legyen az bármi) is tanítani kell. Nekünk a hagyd! feladat kiterjesztése vált be. A feladat úgy kezdődik, hogy fogj egy jutalomfalatot lazán ökölbe, tartsd a kutya orra elé. A kölyök, mivel kreatív és kíváncsi, mindent meg fog tenni azért, hogy megszerezze a kezedből a falatot: szimatol, nyalogat, mancsol (ez egyébként a pacsi alapja), te meg kiválasztod azt a viselkedést, amit szeretnél látni, tehát: egy pillanatra nem néz a falatra, elveszi az orrát a kezedtől és abban a pillanatban dicsérőszó + jutalomfalat a másik kezedből. Ha stabilan megy, akkor teszel hozzá valami neked tetsző tiltószót, azzal is gyakoroljátok, aztán nehezíted fokozatosan a feladatot: nyitott picit nyitott tenyérben a falat, teljesen nyitott tenyérben a falat, földön a falat, földre hullik a falat, értékesebb falat, elmentek az odakészített falat mellett séta közben, majd ugyanígy átvezetitek félős gyerekre, macskaszarra meg egyéb nyalkánságokra amitől el kell vennie az orrát.


Ha már az adott helyzetben az adott feladat megy, a jutalomfalatot lehet gyéríteni, néha buksisimire, játékra cserélni, de csak fokozatosan és változatosan, hogy neki élmény legyen, hogy mi jön most.



Ha valami nem megy, akkor nem a kutyát bünteted, hanem magadba nézel és azonosítod mit rontottál el: túl nagy léptékben haladtál, túl sok volt a kutya körül az inger ezért nem tudott figyelni, rosszul magyaráztál stb. Aztán kezditek onnan, ahol még ment.

2021. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A klikkerezésben az a nehéz, ami a jó is: a másodperc tört részét kell eltalálni, amikor a kiskutya a kívánt viselkedést produkálta. Ha van társaságod, klikkerezzétek egymást: találj ki egy feladatot, és mint egy hideg-meleg játékban, ha közelít, klikk, ha nem közelít, nincs klikk. PISZOK NEHÉZ eltalálni a pillanatot.


Ha elolvasod a fönti kisesszémet, a kutya is kb. így tanul.

2021. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!