Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elviszem a Beaglet sétálni,...

Ha elviszem a Beaglet sétálni, nem lesz szokosebb? Nem fog rakapni az utca "ízére"?

Figyelt kérdés
Ugye szoktak mondani, hogy a Beagle szökik. Ha én minden nap elviszem sétálni, nem fog jobban szokni, vagy ezzel lefarad és nyugton marad?
2020. dec. 29. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha normális kerítésetek van, nem tud elszökni.
2020. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van normális kerítés, bár van ismerősöm, akinel szintén normális a kerítés, viszont a felnőtt Beagle simán, mint egy macska felugrik rá, és kiszokik. Én azt szeretném, ha egyáltalán eszébe sem jutna szokni. Mindennapos sétával ez megelozheto?
2020. dec. 29. 21:29
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Öhmm... minden kutyát KELL sétáltatni naponta 2x minimum.

Okos, értelmes állat, mindent meg lehet tanítani neki.

Ha egész nap be van zárva, unatkozni fog.

2020. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Vidd setalni rendszeresen meg jo lenne,ha futni is tudna bicaj vagy roller mellett. Ha megtanitod falattal a visszahivast,akkor tud szabadon szaladni melletted.


Mi poraz nelkul futunk es nem szalad el tolem a kutyam. Mert rendszeresen futunk.

2020. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha rendesen le van fárasztva, akkor nem fog szökni. Viszont mivel a beagle vadászkutya, így számításba kell venni, hogy nagy a mozgásigénye.

Ha nem viszed sétálni, nem fogják ingerek érni, és nem fárad le. Hiszen minek szaladgáljon, ha nincs semmi érdekes? Ha egy kutya unatkozik, nem fárad le, akkor jönnek a kényszer cselekvések, mint a szökés, rombolás stb.

2020. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak elviszed sétálni és hagyod, hogy rángasson, kontroll nélkül menjen, akkor de, lehet még szökősebb. A séta mellett nevelni kell a kutyát, behívásra megtanítani, az alap szabályokat bevezetni. Illetve szellemileg is fárasztani kell. Munkakutya, munka kell neki. Ha te nem adsz feladatot a számára, keresni fog magának. Pl a szökést.
2020. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendszeresen tanítom, minden nap sétálunk, 3. Napja viszem, kölyök meg, és már nagyon szépen jön mellettem rovid pórázon, nem szokott rángatni, nem húz, a séta nagy részében szép laza a póráz. Tervezem majd vinni mezőre is.
2020. dec. 29. 21:42
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Szabadon is sétáltatod?

Az egyéb kint is életben lévő szabályt is építed?

Dolgozol is emellett a kutyáddal?

2020. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2%

Én is szökős vagyok, és le kell fárasztani, naponta kétszer kell sétáltatni. Futni is szeretek. Mivel napközben dolgozom, reggel családot kell ide-oda vinni, és este amúgyis szélcsend van, este szeretnék sétálni-futni, kb 8-10-ig.

Ember.

2020. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha jól lefarasztod, sokat foglalkozol vele. Minimim 2 órát.

És talán ivartalanitott is, akkor szinte alig van esélye hogy szokni fog...

2020. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!