Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez fáj a kutyának?

Ez fáj a kutyának?

Figyelt kérdés
Ma reggel az utcán mikor sétáltam odafutott hozzám egy kutya először azthittem hogy hamis de aztán ott volt a gazdája nem messze és szólt hogy ne féljek nem bánt. Aztán sétáltam tovább a buszmegállóig és odáig követett a kutya. Később odafutott a gazdája és megfogta a kutya nyakán a bőrt és úgy vitte haza. Mint a macska viszi a kölykeit úgy fogta ő is a kutyát. Ez fáj a kutyának??
2020. dec. 8. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Csak kellemetlen. De ha sokáig úgy vitte akkor már lehethogy fáj is.
2020. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Lattad, hogy hazaig vitte?

A kutyanak kellemetlen, de a gazdanak sem kellemes hazaig cipelni a kutyat, na plane ugy ahogy leirtad. Szerintem csak felrevitte.

2020. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Hol történt mindez? Kutyát póráz nélkül nem lehet az utcára vinni, kivétel, ha bizonyítottan vissza tudja hívni a gazdája. De az általad elmondottak nem ezt igazolják. A másik dolog, hogy mekkora volt a kutya. Egy német juhász, vagy egy csivava? Első esetben a gazda nem tudja vinni a kutyát, második esetben néhány méteren belül nyilván ölbe vette. De egyik verzió sem jó érzés a kutyának.
2020. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Semmilyen körülmények között nem sétálhatna a kutya póráz nélkül. Veszélyes másra és a kutyára nézve egyaránt.


Ha így megfogod a kutyát semmi baja nem lesz

2020. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Láttam ahonnan kijött a kutya, a buszmegálló pedig 1 utcával arrébb volt tehát nem nagy táv.

Egy közép méretű fekete-fehér korcs lehetett.

2020. dec. 8. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Az anyakutya ilyen módon hurcolja a kölyköket. Bennük van, ahogyan a macskában , hogy a grabancánál megemelve elengedik magukat, vagyis nem mozdulnak.

Nyilván nem jóleső érzés, de nem is fájdalmas.

2020. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A macskával ellentétben a kutya nem fagy le ilyenkor, de igen, kölyökkorában termeszetesen viszi így az anyja.

Ahogy nő a kutya, a bőr a grabancán feszesebb lesz. Kiskorában még nyúlós. Viszont ha kiskorától kezdve emeljük meg néha így a kutyát, akkor a bőr ruganyos marad a grabancán és felnőtt korában is lehet vinni úgy. Ilyenkor csak kellemetlen. Ha ezt nem tettük és a kutya bőre megfeszesedett, akkor viszont fáj is neki. Gondolom abban az esetben nem erről volt szó, mert a kutya nem vonyított.


Én a kutyámnál a mai napig szoktam ezt alkalmazni nevelési célzattal, ugyanis ez egyben dominanciát is súgall. Ezzel nem bántom őt, de alárendelem, ezért szerintem egy jó eszköz. 13 kilós kutya amúgy. Láttam már vadászt is, aki így emeli a kutyáját. A lényeg, hogy ha kiskorától csinálod, nem fáj neki.

2020. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!