Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb a kutyának? Ha...

Mi a jobb a kutyának? Ha bevált egy táp, egye mindig azt, élete végéig, vagy kaphat ő is saját vasárnapi vacsorát?

Figyelt kérdés

Vasárnapi vacsi alatt egy külön neki főzött kosztot értek, pl csirkeszív, zúza, máj, tojás és zöldségek. Vagy ilyesmi, farhát, rizs. Amiket általában az emberek a kutyáknak főznek.

Szóval jó, ha kap heti 1x valami mást, vagy az a jobb, ha mindig a megszokott tápját kapja?



2020. dec. 6. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ehet heti egyszer mást, adhatsz neki nyugodtan házi kosztot. Esetleg a tenyésztőtől kérdezd meg mire lehet allergiás
2020. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem a fajta
2020. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
kaphat saját vasárnapi vacsorát, hát hogyne! a legjobb, ha a saját bevált tápjából :)
2020. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Mi annak idején szegény Plüssikének hetente 1-2x legalább főztünk kosztot, amire sokszor még nekem is csorgott a nyálam, hiszen csak a fűszerezés hiányzott belőle és máris alkalmas lett volna emberi fogyasztásra. A többi nap viszont a megszokott tápot adtunk neki, ami valami "no name" akármi volt, mert a 2500 Ft/kg-os birkahúsos száraz tápot képtelen volt megenni (ezt végül mi ettünk meg, mert olyan ínycsiklandó volt), amit még kiskorában vettünk kísérletnek. Lényeg, hogy mindig legyen a megszokott száraz tápból kikészítve az élő plüssállatkátoknak, de ha nem is szigorúan vasárnap, de hetente legalább egyszer érdemes kiadósabb kosztot is adni neki. Különben mi sokszor megkínáltük Plüssit a mi kajánkból is. Ha elfogadta, ő szó szerint egy asztalnál evett velünk. Sajnos arra már nem jutott idő, hogy megtanítsuk evőeszközökkel enni. De mivel időről időre egyre szebben evett, jutalmul megengedtük neki, hogy sakkozzon velem. Mellesleg ő egy bobtail volt... aranyos, passzív kutya volt ő és állandóan stírölték őt a fiúkutyák... nem is véletlenül.
2020. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

En tobbfajta kajat hasznalok es mas-mas markabol ... reggel es este sem kap egyformat ... egyszer az egyikbol adok, maskor a masikbol ... ossze-vissza.


Direkt igy is szoktattam mar az elejetol, hogy soha ne legyen gond a tapvaltaskor.

2020. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Még nincs kutyám, de sintértelepről lesz, ez biztos.

Egy ismerősöm a beagle-jét eteti úgy, hogy heti 4-5 nap tápot kap(totw), maradék 2 vagy 3 nap főtt kaját. Ez általában pulykamell rizzsel, sárgarépával. Tőle jött az ötlet. Ellenben szinte mindenhol az egyhangú étkeztetést hangoztatják. Ezért pedig elbizonytalanodtam, hogy mivel is tennék a legjobbat a kis jövendőbelimnek.

2020. dec. 6. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:

5+


Az 'oregnek' meg ugy adok (mivel nem tudhatom mit fog megenni) ... reggel is kap ket kulonbozo adagot es este is kap ket kulonbozo adagot ... igy legalabb valamelyiket megeszi.

2020. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Egyhangu etkezessel az a gond, ha egyszer csak nem lesz a megszokott tap, akkor nehez lehet egy masikra az atallas.


Nekem volt olyan, hogy megszokott egyfajta kajat es kesobb mar nem volt hajlando mast megenni.

2020. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De elvileg a gyomruknak meg az a jó, ha monoton.
2020. dec. 6. 18:27
 10/13 A kérdező kommentje:

Bár igaz, hogy egy másik ismerősöm meg mindig másikat vesz. Vagyis rendel 2x10-15kg egy valamiből és ha elfogy, akkor egy másik fajtát vesz.

Nem tudom ez nem-e rossz.

2020. dec. 6. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!