Mik kellenek egy kölyökkutyának?
Volt már felnőtt kutyám, de kölyök (2 hónapos) kutyám még sosem.
Miben másabb mint egy felnőtt kutya?
Szobatisztaságra nevelés hogyan?
Kiskutyáknak séta igény pl.: nem lehet futni vele akkor hogyan fárasszuk le?
Milyen felszerelések kellenek?
Hám, nyakörv, póráz, bolha kullancs elleni csepp, féreghajtó, tálak és játékok...kihagytam valamit?
Milyen tápot ajánlotok 1500ft/kg? (Pár száz ft eltérés nem baj).
Oltás chip ivartalanításról tudok, de oltásokból nem tudom milyenek kellenek pontosan.
Parvo 8 hetes
Kombinált 10 hetes
Parvo 12 hetes
Kombinált 14 hetes
Veszettség 16 hetes
Lyme kór 18 hetes
Lyme kór 20 hetes
Veszettség 10 hónapos
Kombinált 12 hónapos
Jól tudom?
Nálunk születtek kiskutyusok többször is.
Feltételezem, hogy te elhoztad valahonnan/vetted/kaptad, és nem nálad szúletett. De javíts ki, ha nem így van.
Elmélemileg 8 hetes kortól lehet elszakítani egy kölyköt az anyjától, viszont nekünk még 2 hónapos kora után is tejet ittak, tehát kis cumisüvegből (ha igényli) tudsz neki adni.
Nem tudom, neked milyen fajta kölyköd van, de nekem németjuhászaim voltak és azok ennyi idősen nagyon kicsik voltak, nyakörvet, hámot nem is tudtam volna rájuk adni.
Valamint ennyi idősen még járni sem egészen tutak, lefárasztották egymást vagy éppen magukat, neked ezzel nem kell foglalkoznod.
A szobatisztaságra neveléshez sajnos nem tudok hozzászokni, kinti kutyáim voltak csak.
Remélem tudtam segíteni!
Az oltásokat én sem tudom fejből, de ha felhívod az állatorvosodat, akkor ő majd ezeket elmondja.
Mi tápot a Penny-ben szoktunk venni, ilyen zöld zacskós és egy golden retriver van rajta (sajnos a nevét nem tudom). Van belőle kicsi és nagy 10 kg-os méret is. Ha akciós, akkor a 10 kg-os 1500ft körül van, de nem akciósan is elég olcsó, kutyusaim szeretik.
1-es voltam, remélem tudtam segíteni!
Én a Naturland tápokat és konzerveket ajánlom. Szinte csak színhús van benne, és rengeteg féle van kölyöknek és felnőttnek is. Igaz, picit drágák, de nincs bennük semmi mesterséges vacak.
Oltások kötelezőek, ezt az orvos tudja megmondani, mik kellenek. Ezen kívül kell neki hám, vagy nyakörv + póráz, ugye edények, fekhely, játékok, rágócsontok, vagy bármi, amivel a fogát tudja koptatni és erősíteni.
2es.
Benti kutya, keverék és igen elhozzuk őket egy véletlen alomból közepes termetűek lesznek (ha az anyukát nézzük).
Nem tudom nekünk a 2 hónapos kutyáink már csak úgy futkároztak, kölyök pórázzal sétáltak.
Nyakörv:
Kezdetnek elegendő egy csatos, állítható nylon nyakörv. Fontos, hogy a kutya nyakára csatolva két ujjad beférjen a nyakörv és a kutya nyaka közé. Ha ennél lazább, akkor könnyen ki tudja húzni belőle a fejét, ha pedig szorosabb, kellemetlen, fojtogató a kölyök számára. Soha ne hagyd a nyakörvet felügyelet nélkül a kölykön, mert kellően ügyes ahhoz, hogy megpróbálja leszedni, azonban ha alsó állkapcsa vagy lába beleakad, komoly sérülés lehet az eredmény.
Azonosító biléta:
Bár szinte minden kutyát ellátnak ma már mikrocsipes azonosítóval, érdemes beszerezni egy nyakörvre akasztható azonosító bilétát. A parkban nem mindenki rohangál csipleolvasóval, a bilétán feltüntetett adatok segítenek a kutya mielőbbi hazakerülésében, ha elveszne. Persze csak akkor hasznos, ha aktuális telefonszám, és cím szerepel rajta.
Póráz:
Kezdetnek, a kutya tanításához a legtökéletesebb választás egy sima egyszerű, erős, de könnyű póráz. Legfeljebb 120-150 cm hosszú legyen, így könnyű kezelni, lehet bőr, vagy nylon, de semmiképp se vásárolj láncos pórázt! Ezzel szépen meg tudod tanítani kutyádnak a láb mellett követést, húzás és rángatás mentes sétálást, miközben biztonságban magad mellett tudhatod.
Automata póráz:
Valamiért a kezdő gazdák ezt veszik le először a polcokról, pedig sajnos a legkevésbé alkalmas arra,hogy egy kölyköt megtanítsunk szépen pórázon sétálni. A kutya megszokja, hogy ha húz, akkor a póráz enged, és a nyugodt lábnál követés helyett innentől vontatni fogja mindenhová gazdáját maga után. Emellett nagyon veszélyes a hosszú kiengedett kötél mikor mások köré tekeredik, vagy nekifutásból fennakad rajta egy másik kutya. Szépen sétáló kutyák esetében kényelmes lehet, de inkább csak forgalmas utaktól, emberektől és idegen kutyáktól távol tudod használni.
Hám:
Akkor érdemes nyakörv mellé, - de semmiképp sem helyette - hám beszerzésén gondolkodni, ha nem boxot, hanem biztonsági övet használsz az autós utazásokhoz. Szintén jó választás, ha szeretsz kirándulni, futni, sportolni a kutyával, ezek alkalmával ugyanis a hámra tudod rögzíteni a pórázt, így kevesebb rántást kap a nyak területe, nem sérül a nyelőcső, és ha valami történik, akkor gyorsan megragadhatod a hámot, biztosítva a kutyát. Nyakörv helyett azért nem ajánlom a hám viseletét, mert a hámmal sétáltatott kutyák az automata pórázhoz hasonlóan azt szokják meg, hogy könnyedén tudják maguk után húzni gazdájukat. Emellett nem alkalmas olyan finom jelzések, korrigálások, iránymutatások adására, mint amit a nyakörv és póráz használatával tudsz alkalmazni.
Ürülékszedő alkalmatosságok:
Tökéletesen megfelel a legolcsóbb műanyag zacskó-csomag is, de lehet kapni praktikus, sokoldalú ürülék-eltávolító szetteket, és lebomló, környezetbarát anyagú zacskót is. A lényeg: a kupacokat mindig fel kell szedni a járdáról, parkból.
Ágy:
Mindegy milyen, csak puha legyen és könnyen tisztítható. Praktikus lehet olyat választani,melynek huzata cserélhető, mosható. A babzsák szerű, túl puha, túl vastag matracoktól viszont óvakodj, ezek ugyanis a gerincnek nem tesznek túl jót.
Doboz vagy ketrec (utazó box):
Lehet fémketrec – ez jobban szellőzik, mint egy textil táska – melyet könnyen szétszed a kutya, ha ki akar jutni belőle, és műanyag doboz – ami könnyen tisztán tartható és akár a repülőgépre is felengedik. A ketrechez szoktatás után biztonságosan szállíthatod a boxban a kutyát autós utazások alkalmával, a szobakennel használatával pedig egy biztonságos kuckót alakíthatsz ki számára. Fontos, hogy szobakennelben maximum 1-2 órát lehet bezárva egy kutya!
Etető, itató tál:
Ez is szinte mindegy, hogy milyen, a lényeg, hogy legyen mindig friss víz kitéve kedvencednek. Ha kissé falánk, akkor hasznos lehet az úgynevezett falásgátló tál egyik típusa. Amennyiben nagytestű kutyusod van, hasznos megemelni a tálakat, így könnyebben nyeli le, és emészti az ételt, elkerülve a gyomor csavarodást.
Kutyapelenka és szoktató spray:
A sprayt a pelenkára spriccelve a kölyök csábító szagokat érez arra, hogy az adott helyre ürítse vizeletét.
Tisztítószerek:
Szobatisztasági balesetek esetére szerezz be olyan szőnyeg- és padlótisztító szert, amely eltünteti a szagokat is. Lehet kapni több olyan márkát, melyekre állatokra, és gyerekekre is veszélytelenek, vegyszermentesek.
Gyerekkapuk:
Amennyiben gyerekkaput használsz az ajtónyílások lezárására, a kutyának sokkal több szabadságot tudsz biztosítani, mintha bezárnád valahová. Látja a család mozgását, tevékenységét akkor is, ha éppen az adott területre nem léphet be, pl. a konyhába.
Mobil kennel:
A mobil kennel több méretben kapható és a lakásban/házban/kertben bárhol könnyen felállítható. Nagyon praktikus utazások során, nyaraláskor is.
Kutyaruha:
A gazdik, különösen a hölgyek hajlamosak minden csillogó, cuki ruhácskát megvenni a kutyának. Rövidszőrű vagy szőrtelen kutyáknál ez igen praktikus felszerelés, de ügyelj arra, hogy a kölyök gyorsan nő, nem érdemes nagy összegeket elkölteni ruházkodásra, amíg el nem éri felnőttkori méretét. A téli ruházat hasznos lehet a szőrzet megóvásában, ezen kívüli alkalmazását nem indokolja semmi, sőt az állandó ruha viselet okozhat irritációt, szőr kopást és hullást is.
Kefe és fésű:
Egy puha sörtekefe éppen elég a kölyökszőr ápolásához, kiegészítve egy fémfésűvel. Később meg lehet venni a szőrtípusnak megfelelő eszközöket.
Sampon, Szárazsampon:
Gyors megoldás a szennyeződések eltávolítására.
Fogkefe:
Egyelőre egy puha bébi fogkefe is elég, valamint egy kevéske kutyafogkrém.
Karomvágó:
A guillotinos karomvágó a legpraktikusabb, ráadásul a kutya egész életén át kitart.
Dobálható játékok:
Egy labda vagy egyéb, húzható-vonható játék tökéletesen megfelel a kölyök fejlődéséhez. Fontos, hogy legyen akkora méretű, hogy ne tudja véletlenül lenyelni, valamint ha szétrágja, és lenyeli, akkor ne kerüljön olyan anyag a szervezétébe, mely veszélyezteti az életét.
Plüss játékok:
A kölykök imádják a puha játékokat. Mindenképp olyat vegyél, amelyről nem tudnak részek leválni, a kölyök azokat nem tudja lenyelni. Ha csipogós a játék, ne tudja kiszedni a sípolóját.
Interaktív játékok:
Ezek olyan kutyajátékok, melyekkel a kölyök el tudja foglalni magát, mikor te távol vagy. El tudsz benne rejteni apró jutalomfalatokat, a kutyának pedig meg kell azokat találnia és ügyesen ki kell szednie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!