Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kötyök...

Hogyan szoktassam le a kötyök kutyámat arról,hogy bemenjen a szobákba?

Figyelt kérdés
A kötyök kutyám mindig be megy olyan szobákba ahova nem szabadna neki.Egyedül a konyhába és a nappaliba mehet be,máshova viszont nem.De ha véletlen nyitva marad egy szoba ajtó akkor már is megy befele és vizel a szőnyegre.Már sokszor mondtam neki,hogy nem szabad! de akkor is csinálja tovább.Tudom,hogy kölyök még de szerintem már elkéne kezdeni ilyen korban a tanítását. Ha kérhetem olyan írjon akinek van tapasztalata,hogy ő,hogyan szoktatta le a kutyáját.

2020. szept. 25. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nálunk csak a barikád vált be.
2020. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Csukd be az ajtót
2020. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Fenyítés, és speciális spray.
2020. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amíg pici nem igen lehet neki megmondani. Mi is elbarikádoztuk anno azt a helyet ahova nem akartuk, hogy bemenjen. Ha meg mégis meglodotta és bejött valahogy, akkor rászóltunk és kiraktuk.

Egy idő után megtanulják.


Nem állítom, hogy nincs jobb módszer, de ez nekünk bevált.

2020. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

#3 a "fenyítés" elég durván hangzik.

Maradjunk a "rászólás"-nál szerintem.

Nem kell bántani őket. Megtanulják!


Viszont a Spray nem hülyeség...

2020. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha becsukod az ajtót vagy "elbarikádozod", azzal nem megérteted vele ezt a szabályt, hanem kikerülöd a problémát. Ez olyan, mint mikor ugat a kutya és megoldásnak az egyszerű ember ugatásgátló elektromos nyakörvet rak rá vagy kiműtteti a hangszálait. Vagy mindent feleszik a földről, ezért a szintén igencsak egyszerű ember inkább nem viszi sétálni vagy nem engedi el pórázról.


Nyilván most még ha nem vagy ott, ne adj neki lehetőséget. De alapvetően érd el, hogy a nyitott ajtón se menjen be. Rászólsz, letiltod, ha mégis bemegy, akkor lebünteted, kizavarod.

2020. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Mindenkinek joga úgy ítélkezni ahogy akar, de tényleg nem értem, hogy miért lett ennyire lepontozva a válaszom.

Épp csak azt mondtam, hogy nem kell fenyíteni a kutáykat, mert meg lehet őket tanítani análkül is, hogy bántanánk őket.


Vagy ha nem értetek ezzel egyet akkor inkább mellőzzétek a kutya tartást!


A Spray meg tényleg nem hülyeség. Mármint mi amikor még kölyök volt a kutyánk úgy szoktattuk le, hogy bepisiljen, hogy újságot raktunk oda ahova pisilt/kakilt, és miután végzett elvettük, és valami speciális sprével befújtuk a helyét ami miatt legközelebb nem találta azt a helyet (mert ugye szag alapján kereste) és ezzel együtt elkezdtük kihordani, hogy ott kint végezze el a dolgát és ott keresse legközelebb a helyet.


Oké lehet, hogy ez a spray nem alkalmas arra, hogy megakadájozzuk, hogy bemenjen valahova, csak mondom, hogy ilyen is van.


Nem valami paprika spray-re gondoltam ami kimarja a szemét!

Vagy aki meg azt hitte, annak gratulálok.

👏👏👏

2020. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tisztel. Nalunk egy hetig volt lakasban vizeles. Utana mar soha. Egybenyilo az egesz lakas. Mindenhova megy a kutya.
2020. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel meg kell neki tanítani.

Nyitva hagyod az ajtót, odaállsz, és ha be akar menni, megakadályozod és rászólsz. Ha kint marad, jutalmazod. Ez párezerszer kell eljátszani, és megtanulja :)

2020. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :)

A spraynek utána nézek és ha nem vállna be akkor megpróbálom még a többi dolgot is.

2020. szept. 26. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!