Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a szomszéd nem...

Mit tegyek, ha a szomszéd nem akarja kiivartalanítani a kutyájukat, mert szaporítani szeretné, a milyenket viszont nem lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy mit tegyek, ha a szomszéd nem akarja kiivartalanítattni a kutyáját. Kan csivaváról lenne szó, nekem egy nőstény palota kutyám van. A napokban elvittük állatorvoshoz ivartalanításra, de nem jártunk sikerrel mivel epilepsziás rohamot kapott az altatótól. Nem képesek megérteni a helyzetünk, ilyenkor mit lehet tenni? Nagyon nem szeretnénk kis kölyköket. Már felajánlottuk azt is hogy kifizetjük az ő kutyájuk ivartalanítását. De szaporítani szeretnék, összeengedni egy másik csivava lánnyal. Hogyan magyarázzam el nekik hogy ez nem jó? Állítsuk meg a szaporítást, de ilyen embereknél mégis hogyan, mit tegyek ilyen helyzetben? Egyébként egy társasházban lakunk és közös a kert. Elkerülhetetlen hogy a kutyák találkozzanak egy ponton. Ez egy közös probléma amit véleményem szerint együtt kéne megoldanunk. Gondoltam, hogy egy kívülálló jobban tudna segíteni ebben a helyzetben. Előre köszönöm válaszaitokat.

2020. aug. 27. 09:49
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
milyen szemelyeskedesrol beszelsz?
2020. aug. 27. 11:55
 32/41 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, a stílus maga az ember!
2020. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
60%
Kérdező, miért kell durváskodni? Jelentettem a moderátoroknak a kedvességedet és a nyelvi stílusodat. Nyugodtan lepontozhatsz engem is.
2020. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Tevenyereggyarto ***** válasza:
47%

Itt mindenki jól kiakadt a Kérdezőre ,hogy miért nem vigyáz a kutyájára. Mondta ,hogy nem fog ? Nem. A szomszéd az ő kutyáját akarja fedeztetni ? Nem. Leírta, a szomszéd direkt hagyja ivarosan a csivaváját mert akarnak egy szuka csivavát venni s szaporítani. Ez a nagyobbik baj. A Kérdező hiába vigyáz a saját kutyájára ha a szomszédban közben agyonelletnek egy csivavát. Ha pár hónap múlva a szomszéd ír ki kérdést ,hogy miért betegesek a kutyája kölykei és leírja ezt a történetet az ő szemszögéből akkor meg őt fogjátok szidni ,hogy minek szaporít.


Kérdező, amit tehetsz azt már leírták: keress fel más állatorvosokat is, hátha valahol meg tudják oldani a kutyád ivartalanítását. Ha nem akkor fokozottan figyelj rá tüzelés alatt. A szomszéddal meg max megbeszélni tudod ,hogy szaporítani etikátlan, nem helyes de kényszeríteni nem kényszerítheted az ivartalanításra.

2020. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
45%
Létezik fogamzásgátló kutyáknak
2020. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
50%
A fogamzásgatló nem használ. A mi kutyanknak is azt attuk de megis vemhes lett így ivartalanítattuk
2020. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
52%

A szomszédról se derült ki hogy ipari mennyiségben gyártja a kutyákat.


És ha a jövőben 1 kölyköt akar a jelenlegi utódául megtartani?

1 almot?


Attol hogy a szaporítás elitélendő manapság, még nem lesz igaza a kérdezőbek hogy ilyenre kér valakit csak mert neki jobban oda kell ezentúl figyelnie a sajátjára.

2020. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelezheted a szomszédot sajnos erre. Innentől kezdve a te felelősséged, hogy ne fedezze be a kutyádat a csivava. Ez évi kétszer 10-12 napot jelent, tehát nem egy hosszú időszak.


De annak érdemes utána járni, hogy más altatószereknél is hasonló reakció lenne-e a kutyádnál. Ennek olyan haszna is lenne, hogy ha más okból kell műteni, bódítani a kutyádat, ne akkor kelljen sos kísérletezni a szerekkel.

2020. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
87%

Én ivaros szukát a saját kertembe nem engednék ki egyedül amíg tüzel. Kizárólag szem előtt/pórázon. Semmi garancia nincs arra, hogy a szomszéd csivaván kívül más ne akarná elkapni egy körre, társasház, jöhet látogató, új lakó, beszökhet kóbor kutya, akárki, majd mindenkit kiosztasz, hogy ide csak ivartalanítási kötelezettséggel lehet jönni, vagy hogy képzelted?

Ivaros szukával nehéz az élet - évente kétszer három hétig. Sétálni kell vele, bugyit adni rá és leginkább bent tartani, ha a biztonságos kizárólagos saját tér nem biztosítható neki. Közös használatú terekre, pl futtatóra még bevinni se illik. Ez az, mire fel kell készülnöd sajnos, ha nem találsz megoldást az altatásos műtétre.

2020. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Hovarju ***** válasza:
100%

Egy dolgot tehetsz: vigyázol a saját kutyádra.

Ha tüzel nem engeded ki az udvarra, és csak pórázon sétáltatod.

2020. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!