Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az ilyen jó...

Szerintetek az ilyen jó tenyésztő lehet, vagy inkább szaporító?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Keresgélek már egy ideje egy bizonyos fajta kutyát és ráakadtam egy szimpatikus tenyésztőre, aki viszonylag közel is van hozzám.


A kiskutyák oltottak, szűrtek, chippeltek is. 150.000 forintba kerülnek. Felhívtam a tenyésztőt, hogy mennyivel előbb kell lefoglalózni vagy hogy működik nála a vásárlás. De azt mondta, hogy folyamatosan van nála alom, nem kell hónapokkal előtte foglalózni. Elkezdtem utána nézni a neten és felvásárol kutyákat is, ezt pedig nem tudom, hogy hova tegyem.


Azt mondta van szerződés is meg minden, de láttam már ilyen szaporítót. Elmegyek megnézni a kutyákat mert már lebeszéltem, de nem tudom ezek után mit gondoljak.


Szerintetek?



2020. aug. 18. 15:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Én nem bíznék ebben a leírtak alapján. A kennel névre keress rá, regisztrált e itthon? Sokan kamuznak azzal, hogy osztrák "törzskönyvet" adnak, mondván elég az, ha a gazdi nem akar kiállításra járni, és aki nem ért hozzá, el is hiszi. Ott viszont nincs ilyen ellenőrzés, mint nálunk, ismerős így kapott 180ezres szapis yorkit, akit már 4 hónaposan műteni kellett.

Mert szimpi volt meg jól nézett ki a ház és kimagyarázta azt is, miért az anyósa nevén van a törzskönyv, és csak utólag kezdett gyanakodni meg utánanézni...

2020. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

Amnak ily van folyamatosan alom,akitol en vettem. Csak o mindig mas anyaval es apaval ‘kesziti’. Sok kutyaja van. Az az anya,aki szult,eveket pihen utana.


Mindenkepp menj el es nezz korul.

2020. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Elmegyek és megnézem, ha már lebeszéltem vele, de szerintem megnézek többet is, mert egyre inkább elbizonytalanodom, ahogy olvasom a válaszaitokat.
2020. aug. 18. 17:11
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha jó körülmények között tartja, oltásokra, kajára, törzskönyvre kérdezz rá és ha mindent rendbe találsz akkor gondolkodhatsz rajta hogy mégis innen veszed.

De!

150ezer Ft nem kis pénz, szerintem más tenyésztőt is találsz amelyk szimpatikus és akkor válassz onnan kölyköt.

2020. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Nezz meg tobbet. Nezd meg,mivel etetik oket.


Elo vannak tanitva a kutyak nyakorv viselesre meg porazas setahoz?? Egy tenyeszto ilyet is megtesz..

2020. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ezeket még nem tudom sajnos, ennyire részletesen nem beszélgettünk el.

Azt én is meg akartam kérdezni, hogy mennyire vannak szocializálva stb.

2020. aug. 18. 17:32
 17/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%
Ez a “mindig van kölyök” tényleg gyanús, de meg kell nézni ,hogy miért van mindig kölyök. Mert szinte mindig van egy vemhes szukája de amúgy nem elleti agyon őket ? Még a papíroknál lehetne érdeklődni, főleg a törzskönyvnél. Ha van olyan opció ,hogy “törzskönyv nélkül olcsóbban adom” akkor az finoman szólva több mint gyanús. Még arra is rákérdezhetsz ,hogy ivartalanítva vagy esetleg ivartalanítási kötelezettséggel adja-e a kölyköket. Ha a nem tenyészképes kölyköknél neki mindegy ,hogy ivarosan marad-e akkor az megint “rossz pont”. Közben érdeklődj körbe korábbi vásárlókat ,hogy mi a véleményük.
2020. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha találkoztok, elmész hozzá kérd el a szülők törzskönyvét, a szűrési papírjaikat, a tenyészszemléjüket igazoló papírt és az alombejelentőt. Ha mindezt be tudja mutatni neked akkor kétlem, hogy ebben sumákolna, de azért járj nyitott szemmel, legyen minden gyanús és ha így sem találsz hibát, akkor szerintem nyugodtan hozz onnan kölyköt. Emellett azért legyél felkészült, tudd, hogy milyen kötelező szűréseknek kell lennie a fajtastandard szerint, ha küllem vonal, akkor a rangosabb kiállításokkal, nézd meg, hogy hol nyertek a kutyák, ha munkavonal akkor pedig abban. Azt is figyeld, hogy a kutyái hogyan reagálnak rád, ha instabilnak, szocializálatlannak tűnnek, az megint intő jel, ahogy az is, ha csak 1-2 kutya van ott, ekkora alomszámnál sok kutyát kell tartania és néhány szaporítónak bevett módszere, hogy a szülőpárt elhozza a telepről egy szép családi házba, a többi meg valahol szenved bezárva. És persze kérdezz rá mindenre, melyik kutyának mikor volt alma, mi lett a kölykökkel, ilyenkor semmit nem ciki vagy kínos megkérdezni, nyugodtan faggasd ki alaposan, ha valóban jó tenyésztő nem fogja zokon venni.


Én egyébként azt, hogy mindig van alom még nem feltétlenül tartanám elrettentőnek, egy közeli ismerősöm vizslákat tenyészt, sok kutyát ad el kiállítási célra társtulajdonba és a tőlük született kölykök is általában az ő kennel nevükkel lesznek törzskönyvezve, tehát "nála" is szinte mindig van alom. Mikor a segítségét kértem, mert szettert kerestem (egy időben volt szetter küllembíró) nevetve mondta, hogy kár, hogy nem vizslát akarok, mert az mindig van. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak egyedi esetek, amikor van teljesen normális magyarázat is, nem kell egyből elutasítónak lenni, csak nagyon alaposnak és körültekintőnek.

2020. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%
Benne vagyok egy-két tenyésztős csoportban és sokuknál vannak szinte állandó jelleggel eladó kölykök, különböző almokból 🤷‍♀️
2020. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy felvásárol valaki kutyákat, ez egyértelműen szaporítós tevékenység.


Még ha nincsenek is kétségeid, az legyen a legelső, hogy az alomnevet beütöd ezen az oldalon:


[link]


Ha itt nincs bejegyezve, akkor szvsz nem érdemes foglalkozni vele.

2020. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!