Ti, akik szapitól vesztek kutyát, mi az indokotok rá?
Olvasom sokszor (nem csak gyakorin), hogy még mindig benne van az emberekben a "minek törzskönyv, úgyse megyek kiállításra" duma.
De lassan már a csapból is az folyik, hogy mit művelnek a szaporítók, így szerintem azért lehet tudni, hogy nem csak a törzskönyv megléte a különbség szapi és tenyésztő közt.
Kérdezlek titeket, szaporító támogatók, hogy MIÉRT? 15 évre veszel kutyát, szapitól mondjuk megkapod mittomén, 50-ért. Tenyésztőtől 150-ért. Ha lebontod évekre, aprópénz a vételár, és egy rendes, tenyésztős kutya egészségben fogja végig élni ezt a 15 évét. Tényleg nem éri meg összespórolni 100 ezer ft-ot arra, hogy ne kínozzák az anyját, kapj egészségügyi garanciát, legyen egy fizikailag szellemileg ép, boldog kutyád?
A kérdés nem provokáció, ha veszekedés lesz, töröltetem az egészet. Tényleg, őszintén meg akarom érteni, hogy egy nem vészesen nagy összeget miért nem lehet egy hosszú távú társra beáldozni).
100ezer igenis sok. Mert egyösszegben kell odaadni. Magyarországon annyira semmi állatartási kultúra nincs, hogy inkább megveszi az occó bulldogot a jófogáson. Úgyse veszi észre, ha valami nem teljesen jó a kutyán. Nem számít, ha nyomorból van, majd ő "rendes" gazdi lesz, és spórolt egy csomó pénzt. A szellemi épséget is leszarja az ilyen. Aki a legolcsóbb kutyát keresi, nem fogja iskolába vinni, képezni. Csak megeteti, esetleg sétálgat vele, és jól néz ki a facebookon.
Tudod, amíg van kereslet, lesz "áru" is. Sajnos ez az emberi ostobaság, es az ország áltag intelligenciáját is jól mutatja.
Mondok egy remek példát: fajtamentőknél dolgoztam. Ahhoz, hogy innen vigyél haza kutyát, feltétel volt, hogy írj egy üzenetet, hogy hol tartaná a kutyát, mennyit foglalkozna vele, ilyesmik, es persze utókontroll l. 10ből 9 válasz: hagyjuk, majd veszek a jófogáson, ott nem kell magyarázkodnom. A maradék egy meg olvashatatlan, értelmezhetetlen választ írt.
Szóval, summa summárum, az indok, hogy pici pénzért "fajtiszta" kutya, és utána a szaporító nem fogja ellenőrizni a tartási körülményeket. Szánalmasak.
Én is úgy gondolom hogy az utólagos ellenőrzés,kapcsolattartás hiánya az ok...meg persze a pénz.
Felénk egyébként ugyanezért nem visz haza senki menhelyi kutyát.Van ingyen is sajnos,házi szaporítónál,azért még fizetni sem kell. :/
4-es: nem, nem. Nincs ilyen. A törzskönyveztetés a következőképpen történik: pár kiválasztás, fedeztetési jegy, alombejelentő, törzskönyvbe beírás, származási lap kiállítása.
A tenyésztő vagy bejelenti az egész almot, vagy nem. Olyan nincs, hogy 5-ből 4 kicsinek van törzskönyve, egynek meg nincs. Akkor az csaló szapi, nem tenyésztő.
Egy rendes tenyésztő azonnal, kb 2-3 naposan már bemutatja a kicsiket a honlapján. Én egy évet vártam az enyémre. 1 hete hoztam el. Már a honlapon fenn van a közös képünk is, a nevem, hogy milyen hívónevet adtam a kicsinek. Teljesen transzparensek az igazi tenyésztők.
Nézd, egy bejelentés a meoesz felé...
És abban egyet értünk, hogy nem a koszorúmennyiség számít. DE! Aki lecsalja az almokat és elsikkasztja papírok nélkül a rosszminőségű kiskutyákat, az nem tenyésztő, csak papíros szaporító. Ez a lényeg, hogy ezek is ugyan azt csinálják mint a szapik. Tehát, nem mások, mint szapik...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!