Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az ilyen jó...

Szerintetek az ilyen jó tenyésztő lehet, vagy inkább szaporító?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Keresgélek már egy ideje egy bizonyos fajta kutyát és ráakadtam egy szimpatikus tenyésztőre, aki viszonylag közel is van hozzám.


A kiskutyák oltottak, szűrtek, chippeltek is. 150.000 forintba kerülnek. Felhívtam a tenyésztőt, hogy mennyivel előbb kell lefoglalózni vagy hogy működik nála a vásárlás. De azt mondta, hogy folyamatosan van nála alom, nem kell hónapokkal előtte foglalózni. Elkezdtem utána nézni a neten és felvásárol kutyákat is, ezt pedig nem tudom, hogy hova tegyem.


Azt mondta van szerződés is meg minden, de láttam már ilyen szaporítót. Elmegyek megnézni a kutyákat mert már lebeszéltem, de nem tudom ezek után mit gondoljak.


Szerintetek?



2020. aug. 18. 15:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem facebookon fajta csoportokba érdeklődj utána, hátha valakinek van tapasztalata ezzel a tenyésztővel.
2020. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az fura, hogy folyamatosan vannak nála kölykök, ez nagyon szapi szagú. Ahhoz komoly méretű falkával kellene rendelkeznie, hogy ne fáradjanak ki a kutyák két alom között, rengeteg pénzt kell ölnie vizsgálatokba, kiállításokra, versenyekre.
2020. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, az hogy folyamatosan van kiskutya nekem is gyanús. Ráadásul kölyköket vásárol fel. Ez azért gyanús, mert egy tenyésztő, azért szűr, viszi vizsgálatokra a kutyáit, hogy minél egészségesebb kölyköket adjon el. Most nem értem, hogy neki miért lenne jó ha olyan kölyköket, adna tovább, akiknek a szüleit nem ő szűrte, ezért nem ismeri az egészségi állapotukat. Ha beteges állatot ad el azzal csak önmaga alatt vágja a fát.

Szerintem érdeklődj fajta csoportokban, kérdezgesd őt a kutyák tartásáról, eladási feltételekről, és a törzskönyvezésről. Ha a törzskönyv elhagyható, vagy azt mondja, hogy oda adja az első jelentkezőnek, azonnal menekülj!

2020. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

#3 vagyok

*oda adja az első jelentkezőnek a kiskutyát

Ezt akartam írni.

Egyébként melyik "tenyészetről" van szó, lehet hogy itt is meg tudjuk mondani, hogy valójában micsoda.

2020. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
12%
Tenyésztő = papíros szaporító, aki keveset ellet, hogy felverje az árait.
2020. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Törzskönyvük van?

Nálunk is van a fajtában olyan, akinek évi 1-2 alma van, vagy saját kantól, vagy az épp felkapottabbtól itthon. Szereti őket, jól bánik velük, megkapják a törzskönyvet meg mindent ami kell, de ez nekem nem egy tenyésztő szintje. Ő például már kiállításra sem jár, és direkt mentes kutyákat rak össze, tehát tesztelni sem kell.

Számomra a tenyésztés ott kezdőik, ahol van koncepció, és tudás. Sajnos a 10-15 kennelből itthon talán egy, akinél ez megvan.

Milyen célra szeretnél kölyköt? Ha egészségesek a szülők, és tetszenek is neked a kutyái, akkor egy úgymond komolytalanabb tenyésztő még a jobbik eset, de ha jobban belelátsz már a dolgokba akkor észre fogod venni a tenyésztők között is a különbséget.

Ha megvannak a szükséges dolgok, tk, szűrés, oltás, chip, szerződés, esetleg eredmények stb. az egy jó kiindulás, de az első jól írja, a csoportokban érdemes utánakérdezni, vagy beszélni ő magával is.

2020. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azt mondta törzskönyvesek.


Facebookom nincsen, nem tudom ott lecsekkolni. :(


Nemcsak kiskutyákat vásárol fel, hanem felnőtteket is, ami nekem azért fura, mert ennyi erővel összerakhatja egy fajtajellegű keverékkel is, amit az ismerősei letörzskönyveznek neki, láttam már ilyet.

2020. aug. 18. 16:30
 8/21 A kérdező kommentje:
Elsősorban családi kutya lenne, hobbi szinten járnánk vele őrző-védőzni. Most egy fajtajellegű keverékünk van (mentett), de az egészségügyi gondjai miatt a háromoszorosát ráköltöttük az orvosra. Ezt leszámítva nagyon jó kutya, vele is jártunk őrző-védőzni és egy hozzá hasonló habitusú kutyát szeretnénk, aki gyorsan tanul, van igénye a folyamatos tanulásra, bírja a több km-es túrákat stb. Ezért nem szeretnék pl.egy diszpláziás szaporítottat kifogni.
2020. aug. 18. 16:36
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

#5 Nem egészen.

Egy szaporító vagy azért szaporítja a kutyát, mert lesz belőle plusz pénz, vagy azért, mert olyan cukik a kiskutyák, majd lesz gazdájuk. Azért tud belőle hasznot szerezni, mert nem szűreti, olcsó kajákkal eteti, és jó pénzért eladja. Egy ilyen embernek már a 20 000Ft/ kiskutya is elég sok, mert általában nem évente egyszer-kétszer fialtatják szegény kutyákat.

Ellenben egy JÓ tenyésztő hobbiból csinálja, nem lesz rajta haszon, legfeljebb önfenntartó lesz a tenyészet. Ő azért adja drágán, mert minőségi tápokat ad, rendszeresen hordja orvosi vizsgálatra a kutyáit, és szűreti őket, ami mind pénzbe kerül. Olcsóbban nem is tudja adni, mert akkor veszteséges lenne.

Persze ez a dolog nem fekete fehér, nem választja el a kettőt éles határvonal. Egy szaporító is lehet lelkiismeretes, hordhatja rendszeresen állatorvosi vizsgálatokra a kutyáit, adhat nekik minőségi tápot, és tarthatja őket jó helyen, de ez ritka eset. Egy tenyésztő sem lesz attól jó, hogy papírjai vannak, és orvoshoz hordja a kutyáit. Tarthatja őket koszos környezetben, és lehet hogy csak a legtisztább helyiséget mutatja be a leendő gazdáknak, vagy attól, hogy ott van kiállítva a minőségi táp a raktárban, vagy akárhol, még nem biztos, hogy azt is kapják a kutyák.

2020. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen, ezért is akarunk megnézni személyesen pár tenyészetet mielőtt döntünk, csak felesleges köröket nem szeretnék, plusz voltam már nagyon durva helyen egy "neves tenyésztőnél", olyat sem akarok többet látni, sírva mentem haza.
2020. aug. 18. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!