Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak veszélyei az önkéntessé...

Vannak veszélyei az önkéntességnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék önkéntes lenni a legközelebbi menhelyen.A kutyák,cicák gondolom oltva vannak-nem vihetek viszont az én kutyámnak és a cicámnak haza valamilyen betegséget?Két kicsi gyerek és még egy baba is van otthon.Megfelelő kézmosással pl elkerülhető,hogy esetleg itthon a jószágok/gyerekek megbetegedjenek?
2010. júl. 27. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a menhelyi kutyákat beoltatják minden ellen, ami ellen létezik oltás. De nem azonnal. Van olyan is, hogy egy kutya két-három hét után kapja csak meg az oltásokat. Ez például veszélyes lehet, de csak akkor, ha saját kutyádnak nincsenek meg az oltásai. Nem csak a kötelezőkre gondolok, hanem az ajánlott oltásokra is.
2010. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akik voltak/most is önkéntesek,segítsenek,szívesen várom a tapasztalatokat.
2010. júl. 27. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam önkéntes, és ráadásul nem is egy minta menhelyen. Voltak beteg állatkák is, én is sokszor aggódtam. Alaposan mosakodj meg, ha lehet még a menhelyen, miután végeztél. Abban a ruhában úgyse nagyon tudsz hazamenni. Én mindig átöltöztem, bár mosdási lehetőség nem sok volt, csak egy rozzant kút, húzni kellett a vizet. Télen elképzelheted...

Szóval én mindig átöltöztem, mosdani nem mindig tudtam. Itthon azokat a ruhákat jól elkülönítettem és kimostam, amiben a menhelyen voltam. Csak mosdás, átöltözés után foglalkoztam az én kutyáimmal.

Ettől nem lett soha bajuk.

Viszont egyszer befogadtam egy menhelyi kölyökkutyát, akin nem látszott, hogy vírushordozó, csak picit köhécselt, más nem volt. Az enyémek iszonyat betegek lettek, ők nem csak köhögtek, de hánytak, lázuk is volt. Majdnem elvesztettem őket. 2 hónap után gyógyultak meg. Borzalmas volt. De akkor hazavittem a kiskutyát, tehát attól nem lettek betegek, hogy én menhelyre jártam segíteni. Más veszély is lehet. A gondozók tudják, melyik kutya megbízható, te csak azokkal foglalkozz. A harapósakat kerüld messzire, bármennyire is sajnálod.

Ha van ott gondozó rajtad kívül, nagy baj nem lesz, de kisgyereket ne vigyél.

2010. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze,gyereket semmiképp nem vinnék:)Csak az a lényeg,hogy ne legyünk betegek.De köszi,hogy írtál,viszek majd akkor váltás ruhát is:)
2010. júl. 27. 19:21
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy nagyon érdekes kérdés. Az soha senkiben nem merül fel, hogy egy tömegközlekedési járművön, áruházban, strandon vagy más nyilvános tömeghelyen megbetegszik-e valamitől. Pedig valójában az emberektől sokkal többféle, csúnya betegséget lehet elkapni, mint az állatoktól. Mégis tőlük van fóbiája a legtöbb embernek.
2010. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hazaérek, nem is engedem a kutyákat a közelembe .. rögtön irány a fürdöszoba, ruha a mosásba, nekem meg alapos fürdés

lassan 4 éve járok ki a menhelyre, szerencsére még semmit nem hoztam haza

nálam az egyetlen igazi veszély az itthon lévő állatok hirtelen sokasodása ... de probálom visszafogni magam, de jövöhónapban megint eggyel többen leszünk :D

2010. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Ha a Te kutyáid rendesen oltva vannak, akkor semmi veszélyeset nem tudsz hazavinni. A gyerekek meg nem kapják el a parvot.
2010. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim rendesen oltva vannak minden évben kombináltan, de amikor hazavittem a kis menhelyi kutyát, mind iszonyú beteg lett. Hiába az oltás, nem 100%-os védelem, főleg egy kevert vírus esetén. Ez nem biztos, hogy sima kennelköhögés volt, talán parvo is keveredett bele. De az is lehet, ha nem oltatom évente a kutyikat, akkor nem is maradnak életben, így meg megúsztuk 2 hónap súlyos betegséggel. Ma már kutya bajuk:)))

Nem elijeszteni akarlak, mennék ma is ha tehetném, és én tényleg nem vittem haza menhelyről betegséget, de jelzem, hiába voltak oltva kombináltan, nagyon betegek lettek a menhelyi kutya által hazahozott kennelköhögéses valamitől.

2010. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a legtöbb menhelyen csak veszettség ellen van pénz az oltásra, a többi nagy gond, sokszor viszi el bevitt kutyákat a parvo vagy a kenelköhögés és azt hazaviheted+a férgek petéit is a ruhádon, cipődön, bolhát is. ennyi kutyát nincs az a pénz amivel le lehet kezelni élősködőmentesre, főleg h állandó a jövés-menés. én ezért nem önkénteskedem, az én kutyáim az elsők, inkább adományozok.
2010. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jelzem, én még a cipőmet is lecseréltem. Egy időben gumicsizmában önkénteskedtem, mert állandóan beleléptem valamibe, meg hát szegénykék is nyakig szarosak voltak a zárt kennelekben.

Szóval én is azt javaslom, válts cipőt is.

2010. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!