Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kombinált oltás veszélyei?

Kombinált oltás veszélyei?

Figyelt kérdés
Kombinált oltás után tavaly előtt, de főleg tavaly nagyon beteg lett az öt és féléves yorkim, azt hittük, hogy elpusztul. Idén abban maradtunk, először megkapja a veszettség elleni oltást, majd két hét múlva a kombináltat. Az állatorvos azt mondta, nekem kell dönteni, mert az is veszélyes, ha nem kapja meg, és az is, ha megkapja. Szerinte egyébként az volt a probléma, hogy a yorkik hisztisek és így reagálják le az oltást. Nem hiszem, már csak azért sem, mert a veszettség elleni oltásnál semmi ilyesmi nem volt. Lassan letellik a két hét, és még nem tudtam dönteni. Mit gondoltok erről?
2009. máj. 9. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Sokfajta kombinált oltás van. Nagyon ritkán előfordulnak olyan kutyák, akik allergiásan reagálnak az egyik típusú oltás vivőanyagára. Az állatorvosok ezt tudják, beírják az oltási könyvbe és attól kezdve egy más típusút használnak.

Nekem volt ilyen kutyám, az orvos egy más gyártó által készített oltást ad azóta neki és nincs semmi baj.

Nem tudom nálatok is ez volt-e a probléma, de ezt az orvosnak elvileg illene tudnia.

2009. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tavaly más oltást kapott, mint előtte. Az állatorvos nem ad másikat, mert szerinte ez a "szelídebb" fajta kombinált oltás.
2009. máj. 10. 06:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg egy másik orvost is. Az én kutyám is nagyon rosszúl volt a leg
2009. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem tudtam befejezni, mert a rendszer elküldte, mielőtt végeztem volna:)

Azt akartam még írni, hogy az én kutyám is rosszúl lett a legutóbbi oltástól. Amikor megnéztem az útlevelét, láttam, hogy más gyártó oltóanyagát adták be neki. Legközelebb rászólok majd, és ha ragaszkodna az oltóanyaghoz, más orvosra váltok.

2009. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!