Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan közömbösítsem a kutyáim...

Hogyan közömbösítsem a kutyáim a sünökre?

Figyelt kérdés
Arra mentem ki, hogy veszettül támadják szerencsétlent, sikerült idejében odaérnem, és annyit elértem, hogy a jelenlétemben békén hagyják, ha megindul, elhívhatóak. Nagyon régóta vártam, hogy költözzön hozzám is sün, és azt akarom, hogy biztonságban élhessenek együtt, a felügyeletem nélkül is. :(

2020. ápr. 13. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Jobb lesz ha azt a sünt biztonságba helyezed,vagy halálra akarod marcangoltatni ???
2020. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Felügyelet nélkül, ha bennük van alapból az ösztön, nem fogják békén hagyni.
2020. ápr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sünikkel sajnos nincs tapasztalatom, de az új macskát úgy barátkoztattam meg, hogy ölbe vettem, megmutattam a kutyának, és a szemébe nézve határozottan kijelentettem, hogy "Enyém!"


(Ezt a parancsot olyan dolgokra szoktam használni, amikhez nem nyúlhatnak hozzá)


Hamar megértették :)

2020. ápr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugy, ahogy a 3-as valaszban elhangzott:


mutasd meg a kutyadnak, hogy a suni nem ellenseg ... kesobb mar nem fogja bantani

2020. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mokusnal is ez a helyzet, igaz a mokust nem tudod kezbol megmutatni, de odatudod hivni a kutyad, leultetni es megnyugtatni, hogy az csak egy mokus, a mokust nem bantjuk.
2020. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Behoztam egy kicsit szegényt este, hogy kigömbölyödjön, és lássam, van-e sérülése, közben gyakoroltam a kutyákkal. Kézbe és ölbe vettem, simogattam a pofiját, ha nyugodtak voltak, megszaglásztattam velük, és erélyesen tiltottam minden rámozdulást. Sajnos nagyon vadászos kutyák, a régi kutyáim még a gyíkot is pátyolgatták, nem volt ilyen gondom soha előtte... Annyit elértem, hogy elfordították a fejüket, ha odatoltam, vagy arrébb is léptek. Előtte kint minden mozdulatára már ugrottak neki morogva-ugatva.

Aztán kivittem újra elengedni, jöttek a kutyák is, és mellettem nézték, ahogy elsétál. Talán sosem jön vissza többet. Pedig évek óta építgetem a gally-ág menedéket a sünöknek.

Éjszakára bent alszanak a kutyák, de tegnap tovább voltak kint, lehet, hogy különben szerencsésen elkerülték volna egymást.

Biztonságos helyre nem tudom átlakoltatni, hiszen itt mindenhol kutyák vannak éjjel-nappal kint az udvarokon.

2020. ápr. 14. 10:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak láttam rajtuk, hogy ez kevés volt, ez arra jó, hogy ha megjelenek a színen, viselkedjenek, de még mindig izgalmas zsákmány a sün. :(

A sünt meg ennyi is eléggé sokkolhatta, nem akartam tovább fogságban tartani, csak azért, hogy gyakorlatozhassak.

2020. ápr. 14. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutya kiskora óta arra van tanítva, hogy semmilyen állatot nem bántunk. Teljesen közönbös a szomszéd macskáira, a madarakra és a sünökre, nem tesz különbséget.


De ehhez az kellett, hogy folyamatosan szoktatva legyen, mindent megmutattam neki. A hármas tanácsát fogadd meg, valahogy így működik a dolog. Ha ott vagy és közönbös, akkor jutalmazd meg. Egy idő után összekapcsolja.

2020. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiskortól valóban sokkal simulékonyabban mehetne a dolog, de nekem 3 felnőttként örökbefogadott rosszaságom van, kész berögződésekkel, ráadásul az egyik valószínűleg vadászgatott is a túlélésért, amíg magára volt utalva. :/
2020. ápr. 14. 12:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!