Problémákat okoz a kapcsolatunkban a kutya, én vagyok a "bolond"?
Párommal együtt élünk nem olyan régóta, ő beszerzett egy kutyát (nagyméretűt),amivel nincs is semmi baj. A problémák ott kezdődnek hogy nagyon nem értünk egyet a kutyatartási szokásokkal kapcsolatban.
Én vagyok az aki a kutyát kint szeretné látni, az udvaron, ő viszont szinte 1 tányérból is enne vele.
Röviden tömören ezzel el is mondtam mindent.
Legutóbbi probléma az volt hogy én nem akartam megengedni hogy az én autómmal szállítsuk a kutyát... Erre én voltam a bolond meg a hülye hogy ez nem normális meg hogy bolond vagyok. Mert nem csinál semmit az a kutya.
Azért mert az ő családjában ez volt a normális és az enyémben meg nem, én lennék a bolond? Én is szeretem a kutyákat, az állatokat de a kutya nekem nem a házba való, nem nyalatom ki a tányéromat vele és utána még elmosás után sem eszek ugyanabból a tényérból.... Nem fogom beengedni az autómba sem, minden tiszta kutyaszőr lesz.
Tényleg én lennék a bolond amiért én ilyen vagyok?
26 éves lány
Ez így nagyon nincs rendben. Az a minimum lenne, hogy ő takarít utána, ő neveli, ő gondozza. Egyáltalán téged megkérdezett arról, hogy te szeretnél e kutyát? Megbeszélte veled, hogy hogy szeretné tartani, mi az ami neked még belefér, mi az ami nem?
Mert állatot csak így veszünk magunkhoz...
Nyilvánvalóan egy kapcsolatban szükség van kompromisszumokra és ha ő borzasztóan vágyik egy kutyára téged meg különösebben nem zavar a kutya, akkor akár egy kutya is lehet ilyen kompromisszum. De a leírásodból egyáltalán nem ez jön le, ha ő igazán tényleg szeretne kutyát tartani, akkor foglalkozna is vele, de csak azért hogy legyen NEM KELL kutya. Az nem kutyatartás, hogy elérakja napi kétszer az ennivalót meg néha megvakarja a fülét. Sétálni elviszi? Kutyaiskolába fog vele járni? Fog BÁRMIT is csinálni a kutyával? Mert ha nem az a kutyának is csak szenvedés lesz, felesleges és problémás kertidísz lesz belőle is. Ha kutyás családból jön, akkor ezt igazán tudhatná.
Ha sikerül megértetned vele, hogy a kutya az ő feladata, ő gondozza, ő nevelje, akkor azt tanácsolnám, hogy próbálj meg te is engedni néhány dologban, példaképp bemehet a házba, de ágyra, kanapéra nem, a konyha és a háló is lehet akár tiltott terület, megfelelő szőrápolás mellett szinte minden fajtánál elviselhető a szőr, bár vannak extrém kivételek. Szerintem az is fontos, hogy ne sáros tappancsokkal trappoljon végig a lakásban, lehet kapni kifejezetten ilyen kutya lábmosó eszközöket, lehet érdemes lenne beszerezni. A közös tányérból evést nem is értem, az minden normális kutyásnál tabu, igen még az elvakult pestieknél is, kifejezetten gusztustalan, ezt meg kell értenie neki is, hogy első a higiénia. A kocsiba szerezhettek ülésvédőt vagy boxot és ha olyan helyzet van, hogy az ő autójával semmiképp sem tudjátok vinni a kutyát, akkor ilyen különleges alkalmakkor esetleg ezt megengedheted. Nem tudom mennyire nagytestű, de ha nem egy dogról van szó, akkor a szobakennel is nagy segítség lehet, amíg kölyök és rombolna. Szóval vannak megoldások, amikkel ha nem is tökéletesen, de kényelmesebb lehet neked is együtt élned a kutyával.
Viszont te most ne engedj többet, hagy tegye meg ő a következő lépést, te ugyanis már kompromisszumot kötöttél azzal, hogy egyáltalán jöhet a kutya, ezt te elfogadtad, most neki kell bebizonyítania, hogy igenis jó dolog kutyával élni nemcsak egy borzasztó teher számodra.
Ha ez nem megy, akkor el kell gondolkozni rajta, hogy a jövőben ennél komolyabb problémákkal hogyan fogtok közösen megbirkózni.
Én is 26 éves nő vagyok, nálunk én vagyok a kutyabolond, de ehhez hasonló szituációk fel sem merültek, akkor lett közös kutyánk, amikor a párom is beleegyezett, közösen választottuk ki a fajtát, a kiskutyát, de pontosan tudom, hogy én akartam kutyát, ezért az én felelősségem, gondozom, nevelem, tisztán tartom a kutyát és a lakást is, ha esetleg szükségem van rá megkérem a páromat, hogy egyszer-egyszer segítsen be (etesse meg, szaladjon le vele egy körre, ilyesmi), de tisztában vagyok vele, hogy ez csak segítség, sohasem elvárás felé. Szerintem ez csakis így működőképes.
"Inkább szakítsatok, ha nem vagy képes ennyit megtenni a párod kedvéért."
már elnézést, de aki nem abban nőtt fel, hogy kutyaszőrben úszik az egész lakás, az nem fogja megszokni soha. én nem érzem magam és a környezetem tisztának, ha mindenhol mindig szőr van, még a frissen mosott ruhában is (ettől pl falra mászom).
#15: Ruhára a megoldás:
A lakás szőrmentesítése annyi, hogy nem engedik fel a bútorokra, így a szőr nagy része a földre hullik. Gondolom söpörni, porszívózni csak szokott a család? Egyébként a szőrzet csak vedlések alkalmával hullik nagy csomókban, olyankor naponta át kell kefélni a bundáját és nem lesz akkora nagy probléma belőle.
Nézd, ha vki az én kutyámat ki akarná tenni a kertbe, akkor én őt tenném ki. Kutya és pasi - nem egy kategória 😂
De a mienk teljesen rendezetten viselkedik bent, nem rág, nem eszik a tányérból, nem alszik bútorokon, nem engedjük az előszobán túl koszosan. Szőrrel ha olyan fajta, nehéz mit kezdeni.
Másrészt a párod nem ért a kutyához, nem jól tartja, nem neveli. Vigye el kutyasuliba és/vagy hívjon hozzá trénert és legyen következetes.
Ha ezeket nem érti q fickó, sztem tedd ki a szűrét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!