Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan riasszam ki a kutyákat...

Hogyan riasszam ki a kutyákat az udvarunkból?

Figyelt kérdés

Családi házas övezetbe költöztünk. Itt csak sorházak vannak, mindenhol elől és hátul pici kerttel. Elől sehol sincs kerítés.

Minden reggel úgy ébredünk, hogy az udvarunk tiszta kutyapiszok. Reggelente sokan sétáltatják a kutyájukat és simán beengedik a kertbe.

Pár napja már szóltam valakinek. Pórázon volt a kutya, előttük megálltak, levette róla és simán hagyta, hogy bejöjjön a kutya.

Kiszóltam rá az ablakból, de azt mondta, a kutyája oda szeret sz&rni.

És nem egy kupac kerül az udvarunkba, hanem reggel minimum 5-6 van.

Gyerekeim vannak, addig nem tudjuk kiengedni őket, amíg össze nem szedem a csomagokat.


Nem szeretném a kutyákat bántani, mert nem ők tehetnek róla. Gondoltam borsot szórnék a fűbe, hátha elriasztja őket.


Kerítést nem szeretnénk, mert pont azért szerettünk bele ebbe a környékbe, mert nincs kerítés. És ha jól tudom, a fenti részre engedély kell a kerítéshez.


A legszebb az egészben, hogy 200 méterre van egy hatalmas, körbekerített kutyafutató....


2019. nov. 26. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, több kg bors kellene..

Az 5-6 kupac pont ennyi unintelligens embert jelent, aki nem szedi fel a kutyapiszkot. Mondanám, hogy tegyél ki egy táblát, hogy magánterület, de nem fogja érdekelni őket. Kerítés.

2019. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sövényt vagy más, a kerítésnél kevésbé drasztikus telekhatár-jelzést sem szeretnétek? Azért kérdezem, mert a mi előkertünk és az út szegélyén van egy alacsonyabb sövény, oda nem járnak be a kutyák, de akinek a telke előtt csak fű van, ott régen aknamező volt, ma már egyre többen felszedik, úgyhogy javult a helyzet. Aztán az is lehet, hogy azért nem piszkítanak elénk, mert a kutyáink elég hangosan jelzik, ha valaki a sövény vonalán túljött :).

Lehet kapni/csinálni kis táblákat, vérmérséklettől függően a "kakitündér nem létezik"-től a "ne sz.rasd ide a kutyád"-ig. Tehetsz egy próbát azzal, hogy kiírod, hogy legyenek szívesek felszedni a kutyapiszkot, te sem hagyod, hogy a gyerekeid az ő házuk elé kakiljanak. Drasztikus változásra ne számíts, de hátha segít valamennyit.

Bors, paprika: nem lenne rossz, csak sok kell belőle egy előkerthez. A kutyariasztó spray-k nem tudom, mennyit érnek, talán azzal is körbe lehet fújni. Egyes vegyszereknek sem szeretik a kutyák a szagát, de egy kertet nem mérgeznék ilyenekkel. A durva megoldás, hogy kifigyeled, kinek a kutyája tojik elétek és hol laknak, majd kézbesíted a csomagot valamilyen formában.

2019. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szúrj le egy táblát, hogy kamerával megfigyelt terület, akinek ide végzi a kutya a dolgát, fel lesz jelentve!


Ha felszerelsz egy álkamerát és csinálsz/csináltatsz egy ilyen táblát, olcsóbban jössz ki vele mint a kerítéssel.

Különben soha nem lesz vége, mert a kutya odacsinál, ahol szagot érez és ahova szokva van.

2019. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Én lehet hogy egy pár napot rászánnék, figyelném, hogy kinek a kutyája piszkít oda, azonnal kimennék gumikesztyűvel, a gazda után szaladnék és a nyakába kenném. Közölném vele ezután higgadtan, hogyha még egyszer az én területemre szaratja a kutyáját, akkor ennél többet kap.
2019. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Megnézném, ki az. Egy elhagyatottabb helyen zsák a fejére, és a szart is kiverném belőle.
2019. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Heti egyszer beasatnam a gyerekekkel a foldbe az ingyenes tragyat es elegedett mosollyal uldogelnek tovabb.


A gyerekeket meg nem feltenem,max megtanitanam,h ne egye meg es ne fogja meg.

2019. nov. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!