Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kozepazsiai juhaszkutya ha...

Kozepazsiai juhaszkutya ha nem kap eleg taplalekot 6hetes koraig majd utana lehet valami kovetkezmenye?

Figyelt kérdés

Legyszi ne kezdjetek, hogy milyen nehez vele banni meg stb:) a kutya jelenleg 4 hetes es nem volt alkalmam megmerni mert tegnap voltam megnezni de szerintem kb 2kilo es azt olvastam, hogy 3-5kg kozt kellene lennie.Az anyukaja nagyon le van fogyva, allitolag mar kap tapot is az anyatej mellett(ennyit mondott a tulajdonos reszletekbe nem volt idom belemenni). Lattam amikor szuletett es azota nott de ahhoz kepest, hogy 4het telt el szerintem nem tul sokat. Ahogy hozzam kerul majd azt fog kapni ami jar neki de addig felek meg 2 hetet nehogy ,,megcsokkjon" ha ertitek ezt a kifejezest. Itt a kep rola:az elso amikor szuletett( ra 6orara keszult a kep). Es meg annyi, hogy elegge hideg van es kint van egy kutyahaz felesegben:(.

[link]

[link]



#kölyök #kicsi #Kozepazsiai juhasz #novekedesben valo visszamaradas
2019. nov. 3. 21:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Bocsanat itt a kep amikor szuletett:

[link]

2019. nov. 3. 21:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Képet nem néztem,de 8-9 hetes koráig nem szabad elhozni!Azt hiszem,nem jó helyről próbàlsz kutyát venni

Szaporító?Rossz állapotú anya,nem megfelelő elhelyezés

2019. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy elhozd!

Inkább jelentsd fel állatkínzásért!!

Tenyésztőtől vegyél kutyát, kennelből, törzskönyvvel, oltásokkal, megfelelő körülmények közül, 9-10 hetes korban!

Hidd el, jót tennél!

Vagy pedig menhelyről fogadj örökbe!

Azzal is jót tennél!

2019. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen nem hozunk el kutyát sehonnan.
2019. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazatok van de ugy erzem jobb helye lesz nalam igy elhoznam 6 hetesen. Most adok neki feregtelenito tablettat mert azt sem kapott meg. Szoval akkor befolyasolhatja majd a novekedeset? Mert olvastam, hogy a megfelelo taplalas nelkul is elerik a megfelelo magassagot es tomeget. Azert nem mondhatnam sovanynak de megis aggodom.

[link]


[link]

2019. nov. 4. 11:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész így sz.r, ahogy van.

Ha egészséges, jól fejlődő kiskutyát szeretnél, az nem ott kezdődik, hogy mivel eteted az adott kiskutyát.

Hanem ott, hogy a szülei legyen egészségesek, genetikai betegségekre szűrtek, rendszeresen oltottak, élősködő mentesítettek és állatorvos által vizsgáltak.

Valamint leginkább az anyján múlik, hogy hogyan fejlődik már magzatként, milyen immunrendszere lesz, majd az anyatej által még milyen ellenanyagokat szerez, illetve hogyan fejlődik, mennyire lesz erős csontozata, mennyi vitamint, ásványi anyagot, tápanyagot kap meg stb.

Szóval Te akármilyen szuper kajákat fogsz neki adni, simán lehet beteg, alulfejlett, akármi. Mivel az már a dolog utolsó egyharmada, hogy a gazda mivel táplálja.

Ezért írjuk, nem hülyeségből, hogy ha normális, egészséges, életerős kutyát szeretnél, akkor ne hozd el őt, bármennyire is sajnálod, hanem rendes, megbízható, lelkiismeretes tenyésztőtől vegyél kutyát.

Innentől pedig szíved joga mit csinálsz, mi leírtunk mindent. De aztán ne sírj itt majd heti szinten, hogy jaj a kutyám f.sik, jaj mindenre allergiás, jaj dp-s, jaj depis, jaj félős, jaj köhög és még sorolhatnám.

2019. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mar ha azt mondtam elhozom akkor el fogom es meglatom mi lesz. Nagyon szepen koszonom, hogy idot forditottatok a valasz adasra.
2019. nov. 4. 12:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyről nem szabad kutyát hozni.

De, minthogy te már döntöttél, legyél azért tudatában annak, hogy egy fajta jellegű keveréked lesz, ezért nem érdemes a KÁJ-hoz hasonlítgatni, mivel nem fajtatiszta.

(Tenyésztő ui.nem tart így kölyökkutyát, nem adja át 6 hetesen, ilyenkorra már többször féregteleníti, oltja, stb. stb.)

2019. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Előttem jól leírták.

A féreghajtó nem sokat ér,csak akkor,ha az egész alomnak és az anyának is adsz!Visszafertőzik a kutyádat,ha nem kap mindegyik.Ne hozd el sajnálatból,ha a jó táplálással el is éri a súlyt,a csontozata,izületei nem fogják bírni.

Ha látszólag egészséges is lesz,kétévesen egy diszpláziás,térdes kutyával mit fogsz kezdeni:Sajnálni,mert nem csak sánta,hanem fáj is neki és baromi sokat költeni rá-esetleg (ha lehet) műtétre.

Inkább vesszen a foglaló(ha adtál),de ne vegyél bajt a nyakadba!

2019. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az anyja torzskonyves, az apja pedig hatalmas szep allat kb 80-90kilos, senkit nem enged a teruletere...az anyanak elso kolykezese, nem tenyesztok se nem szaporitok elso, hogy ilyet csinallnak. Ugy vettek a kutyakat felnott korban.
2019. nov. 4. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!