Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok, mert...

Rossz ember vagyok, mert fajtatiszta kutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 20:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%
Aki ilyen felelősségteljesen gondolkodik, az rossz ember nem lehet.
2008. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem te nem vagy rossz ember ! A fajtatiszta kutyusok igaz szebbek mint a keverékek,de van olyan keverék kutyus ami csodaszép!(pl:palota pincsi - tacskó)
2008. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nagyon köszönöm a válaszokat, mind a negatív, mind a pozitív, illetve szellemi képességeimet megkérdőjelezőket is:)!Megpróbálom akkor mindenki számára érthetően megfogalmazni: szeretem az állatokat, kutyákkal nőttem fel, és a keverékekkel sincsen semmi bajom. De mivel egy kutyát 10,akár 15 évre társamul választok, tudnom kell/kellene, hogy neki milyen igényei vannak. Ha pl a testmozgás kimerül nálam 10 perc sétába, amit a munkahelyemig teszek, nem nagy mozgásigényű fajtát választok. A keverékeknél ezeket az igényeket szerintem nehezebb megállapítani, nem?

De mindegy, most is megkaptam valakitől, hogy nem vagyok épelméjű, amiért feltettem ezt a kérdést:)

Mindegy, kutyás barátaim az cybertérben, még egyszer köszönöm a válaszokat!

2008. nov. 15. 14:16
 24/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy rossz ember, csak néhány embereben kialakult kép, hogy a fajtatiszta kutyák mint göthös dögök, akik megdöglenek egy megfázástól. Ez persze nettó hülyeség, mert ha normális tenyésztőtől szerzed be, nem valami tahó szaporítótól, akkor biztos lehetsz benne, hogy a kutya szűrve van az örökletes betegségekre, illetve a szülei is csak teljesen egészséges állatok lehetnek. Nekem is van fajtatiszta kutyáim vannak (collie-k), de mégse kell velük hetente orvoshoz rohanni. Pontosabban járunk hetente velük, csak nem azért mert valami bajuk van, hanem mert az állatorvos imádja őket, és mindig mondja, hogy ha sétáltatunk akkor vigyük arra őket:) Kint vannak télen-nyáron az udvarban, ezzel is erősödik az immunrendszerük, nyáron elvittük őket be az erdőbe is ahonnan alig lehetett kirángatni őket, annyira élvezték az igazi természetes környezetet:) Őket hosszú szőrük miatt inkább a nyári kánikula viseli meg, akkor be szoktuk engedni őket nappal a hűvösebb szobába.

Ettől függetlenül semmi bajom nincs a keverék kutyákkal, de az valóban lutri, pláne ha kiskorában hozod el, hiszen akkor még az ottani gondozók se tudják megmondani, hogy milyen természete lesz.

2008. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azokat szidom, akik szaporítótól vásárolnak. Azzal nincs gond, ha valaki fajtatisztát szeretne, csak bátran, ma már ezeregy tenyésztő létezik - de annál több szaporító. Sajnos az emberek nem hajlandóak megfizetni a kutyákat, inkább "tök mindegy csak olcsó legyen".. ezzel van a gond. Nem vagy rossz ember, nem ez dönti el, hogy rossz ember vagy-e vagy sem. Akkor lennél rossz ember, ha vásárolnál egy kutyát, aztán pedig le se sz*rnád, elnézést a kifejezésért, de aki ezt csinálja, az rossz ember. Aki kutyát akar, az egyszerűen JÓ EMBER!

Jó kutyázást!

2008. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nézz ki magadnak 1-2 fajtát ami tetszik, pl a kutya.hu-n vagy érdeklődj ismerősöktől. ha már van választott fajtád akkor tedd fel ide a kérdést, hogy küldjenek egy olyan fajta jellemzőt ami pontosabb és érthetőbb és nem csak a kutya fajtáját istenítőt. Szerintem gyerek mellé ne kis termetűt inkább közép vagy nagy termetűt válassz( a kicsik zizisebbek). Bár én úgy gondolom hogy előbb a gyerek és utánna a kutya. Mondjuk ezt pont én mondom amikor 1 (még kölyök) németjuhász várt az evilágba érkezésem idején:)
2008. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Igen, azt én sem értem, amikor valaki fajkutyát akar, majd vadul böngészi a hirdetéseket, a "törzskönyv nélkül" "10.000Ft, megegyezés alapján" kifejezéseket keresve...Olyan családban nőttem fel, ahol a kutya érték, mármint anyagilag is, és tudom, hogy a minőséget meg kell fizetni. De ha találnék egy kis, ázott szőrcsomót, nem hiszem,hogy otthagynám vagy másik gazdát keresnék neki...Köszönöm a válaszokat, jó érzés, hogy vannak, akik értik a problémát, és hogy nem vagyok egyedül:)köszi!
2008. nov. 16. 10:53
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

Szia!!


Nem vagy rossz ember...akkor lennél az (szerintem) ha a kiválasztott fajtának nem néznél utána, hanem kinézetre választanál....és írtad hogy kistestű kutyát szeretnél...ezeknél a fajtáknál nagyon sok a szaporító és nagyon meg kell nézni honnan veszel kiskutyát...meg kell nézni a tartási körülményeket, a szülőket...stb. Ha nem mutatják meg a szülőket, az már rossz hely.


Szóval járj jól utána és megfelelő helyről vegyél kutyát ja és persze a legfontosabb hogy szeresd és akkor nem leszel rossz ember :-)

2008. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Szerintem Te egy rendkívül felelősségteljes leendő gazdi vagy! A felelőtlen szaporítók azért tevékenykedhetnek olyan eredményesen, mert van aki megveszi tőlük az "óccsókutyát"! Ha mindenki így gondolkodna, mint Te, hogy a kutya sok évig lesz társa, tehát legyen -amennyire szűrni lehet- örökletes betegségektől mentes, akkor nem lennének tele a menhelyek sem a betegségek miatt kidobott kutyikkal, sem a végtelenségig lezsarolt, a szaporítók által szülőgépeknek használt szerencsétlen kis öreglányokkal.

Arról nem beszélve, hogy csak az tudja a mai világban megfizetni a tisztességes oltásokat, élősködőmentesítést, táplálást, akinek a vételár kifizetése sem esik nehezére.

Mindezt úgy mondom, hogy 3 felnőtt korban mentett kutyám van, és az a véleményem, mindenki a maga lehetőségeivel segítse az állatmentőket.Te úgy, hogy a választott társad nem fogja menhelyen végezni, s erre tanítod leendő gyermekeidet is - ha mindenki így tenne civilizált ország lennénk.

Egy dologra azért nem árt figyelni, bár nem írtad, melyik a kiválasztott fajta: vannak, akik hajlamosak az imádott gazdit teljesen kisajátítani, s amikor megérkezik a baba, komoly problémák keletkezhetnek. Láttam állatvédőknél zokogva leadott 6 éves gyönyörű agyonimádott kiskedvencet, akit hosszú próbálkozással sem lehetett rávenni, hogy ne jelentsen veszélyt a vetélytársnak tekintett kisbabára.

Kívánom, hogy sok örömed teljen a végül kiválasztott kis társadban!

2008. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem vagy az!

Amikor az én kutyusom olyan pici volt, hogy még nem lehetett elhozni, találtunk egy kóbor kutyát, de nem tartottuk meg, menhelyre adtuk, mert mudit szerettem volna, azt, akit én már azelőtt 1 hónappal kiválasztottam.

Utolsó válaszolónak: az, hogy kisajátítja-e a gazdit, nem fajta, hanem nevelés kérdése! Attól függ, hogy mennyit engedtek meg neki előtte!

2008. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!