Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok, mert...

Rossz ember vagyok, mert fajtatiszta kutyát szeretnék?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 20:31
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hasonlóképpen gondolkodunk:)és a többieknek is köszönöm a válaszokat.

Kezdtem már úgy érezni, hogy rongy ember vagyok, amiért nem rohanok be egy állatmenhelyre befogadni 30 kutyát. Igazából körül akartam járni a témát, és ezt a lehetőséget sem zárom ki, csak: a leendő kutyám szeretném, ha jól érezné magát nálam.Macskához kellene szoktatnom, meg később gyerekhez (vagyis a kutya előbb lenne)Aztán pl tudom, hogy egy tacskó-habitusú kutyával nem tudok mit kezdeni. Ezért úgy véltem, a fajtaleírások alapján könnyebben találok egy az én és a családom életstílusához illó kutyát.Tehát utánajárok, keresek, kutatok, erre komolyan kapok olyan beszólásokat...

2008. nov. 14. 23:24
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a világ összes kutyáját imádom, és célom, hogy egy komoly menhelyet sikerüljön összehoznom, ezért dolgozom. Mindig fogadok be az utcáról, keresek nekik megfelelő gazdit, többet megtartottam és boldogságban élték le mellettem az életüket, ám emellett van egy fajta, amihez ragaszkodom,és horror pénzeket fizettem ki több alkalommal is,mert nekem az a bohókás,mozgékony,temperamentumos kutya KELL! Kérdem én akkor tőled kedves kérdező: Miért lennél rossz azért, mert a hozzád és a környezetedhez,életviteledhez megfelelő "barátot" szeretnéd kiválasztani,és picurka korától felnevelni?! A menhelyen lévő kutyusoknak olyan gazdi kell,aki elfogadja 1000%-osan és imádja olyannak,amilyennek megteremtette az isten. Rosszabb sorsa lenne a kis árvának, ha olyan helyre kerülne, ahol épp csak megtűrik,de nem szeretik úgy,ahogy neki is járna. (Láttam már ilyet.)


Sok sikert a megfelelő "márka" kiválasztásához!

2008. nov. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Megint én :) a "kedves utolsó" :)

Én a németjuhászra esküszöm, együtt alszik a cicákkal és nagyon kedves a gyerekekkel is. De szerintem bármilyen kutya az lesz, ha jól neveled. :) Enyém gyilkolja a macskákat, csak azokat nem ami a miénk és amiket "bemutattam" neki :) azokat védi is nagyon.

2008. nov. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem vagy rossz ember legalábbis szerintem amugy tudok egy kutya fajtát ajánnlani Bishon Havanese nagyon aranyos rövidszörel(hosszú szörü de lehet vágni ha ti akarjátok) Nagyon macska barát (a szomszédba van kettő és birkozni szoktak a macskával) és gyerekbarát is.

Amugy szerintem az hülye aki ezért lecsesz egy embert mert fajtatiszta kutyát szeretne. Igazábol megmondom hogy nekem is keverék kutyám van de én nem cseszek le másokat azért mert nem szeretnének keveréket.

Remélem segitettem.

2008. nov. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
26%
Fajtatiszta vagy keverék? Nálunk egyértelmű hogy fajtatiszta ,mivel én a lánykutyusokat szeretem és keverékeket nem akarok és az ivartalanítást nem tartom humánusnak ezért van egy fiu kutyusunk meg egy lány (most már 10 évesek),szeretjük őket , a fiu megvédi a lányt a többi udvarlótól és nem lesznek keverék kutyáink akikkel nem tudunk mit kezdeni.Ha mindenki így gondolkodna akkor nem lennének tele a menhelyek,de nem vagyunk egyformák.
2008. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
nekem van ez is az is.van 1 roti puli mixem,édes imádom de ivartalanitottam,és van 1 palota pincsim.mindegyik imádni valo.de...a mixekkel az a baj nem tudod mien lesz,kicsinek édesek aztán elöfördül hogy furcsa lesz ha felnö,jártam már igy:(adtol nem vagy rossz ember ha te fajta kutyát akarsz.....söt inkább mindenki fajtát tartana akkor nem kelene ennyi menhely,ennyi kobor kutya
2008. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
17%
Az utolsó válaszadonak azt mondom hogy SZAPORITÓ. Ha nincs kenneled akkor bizony szaporitó vagy.
2008. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
3%
Az utólsó löttinek irom azt.
2008. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem bűn, és én egyébként a yorkshire terriert ajánlom ha szobába akarod tartani, és golden retrivert, hogyha kint szeretnéd tartani...
2008. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
11%
Azt nem tudom, hogy rossz ember vagy-e, mert ennyiből nem lehet megítélni, de hogy nem vagy épeszű, barátom, az biztos. Hát hogy lehet ilyen kérdést feltenni? Alkoss véleményt te, mivel te ismered magad a legjobban!
2008. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!