Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy háziállat...

GucciGang17 kérdése:

Nagyon szeretnék egy háziállatot, de nem tudom, hogy hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit tegyek (Ja, am 17 vagyok, plusz panelban lakunk). Már ezerszer feldobtam ezt a kérdést a szüleimnek, de a válaszuk mindig ugyanaz (azaz, nem) volt és ez már kezd irritálni. Folyton értelmetlen kifogásokkal jönnek pl. "Mi lesz, ha elutazunk?" - Semmi, sose utazunk el több napra, vagy az egyik kedvencem: "Úgyis hamarosan elköltözöl és majd annyi állatod lesz, amennyit akarsz!" - Kösz, 10 éves korom óta ezt hallgatom.

Amikor megkérdezem, hogy engem találnak-e felelőtlennek, akkor azt mondják, hogy nem.

Már bepróbálkoztam nagyon sokfajta állattal, reménykedve abban, hogy az egyik megtetszik nekik, de nem sikerült. MINDEGYIK állatra azt mondják, hogy kintre való. Már a legigénytelenebb állatokat is felhoztam (szóban), de azokra is ugyanazt mondják.

Kitakarítom a szobámat; a jegyeim jók; megcsinálom, amire kérnek, de egyszerűen semmi hatása nincs.

Már gondoltam macskára (apám utálja őket), papagájra (azt mondják, hogy hangosak), nyúlra (úgy tartják, hogy büdösek), királypitonra (anyám halálosan fél a kígyóktól), stb, stb. MINDIG van valamilyen piti kis kifogás, és ezek néha még logikátlanok is. Anyám kedvenc válasza: "Nem tudok erre mit mondani." WTF?!

Egyszer megkérdeztem anyámat, hogy szereti-e az állatokat. Azt mondta, hogy igen, HA 20 méterre vannak tőle. Másnéven még be se vallja, hogy utálja őket.

Szerintem csak azt nézik, hogy ŐK mennyire szeretik az adott állatot. Az, hogy ÉN mit gondolok, úgy néz ki, hogy magasan le van szarva...

Nem tetszik nekik? Be nem jön! Olcsó a tartása, van hely, nem kell vele 24/7-ben vele lenni? Ugyan má', ki kell használni a vétójogot!

Amikor meg mondom nekik, hogy egyedül vagyok (nincs testvérem; nagyrészt csak ismerőseim vannak), akkor meg mondják, hogy lógjak a (nem létező) barátaimmal. Meg "Úgyis mész nyári diákmunkára, szóval nem leszel egyedül!" - Aha, csak az a baj, hogy nem találkozok korombeliekkel.

Nagyívben leszarják a magányomat...


Annyira irigylem azokat, akiknek a szülei minden fajta állatba beleegyeznek!


Akinek van valamilyen ötlete, kérem hogy írja le!



2019. júl. 1. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én egy anya vagyok, és nagyon sokáig én sem akartam megengedni az állatot. Most van a gyerekemnek két tengerimalaca és akváriumban is gondolkozunk. De, két dologba gondolj bele:

1.Ha csak azért szeretnél állatot, mert magányosnak érzed magad, az nagyon nem jó. Az állat egy plusz az életünkben, és nem arra való, hogy a saját szeretethiányunkat kompenzálja, inkább arra, hogy megosszuk vele a plusz szeretetünket.

2.Lehet, hogy a szüleid tényleg nem szeretik az állatokat. Gondolj bele az ő szemszögükbe, hogy milyen szenvedés lenne nekik együtt élni egy olyan lénnyel, amit nem szeretnek. Olyan, mintha téged pl. összezárnának olyan állatokkal, mondjuk csótányokkal, amiktől iszonyodsz. Úgy érzed, hogy ők nem akarnak megérteni téged, viszont te sem érted meg őket. Olyasvalaminek az elviselésére akarod kényszeríteni őket, amit ők nem akarnak.

Próbálj meg őszintén beszélni velük, hogy alapból nem bírják az állatokat, vagy tényleg a macerától, büdösségtől, költségektől félnek. Ha alapból nem szeretik és nem viselik el az állatokat, akkor szerintem nincs mit tenni, nem kényszerítheted őket arra, hogy viseljenek el valamit, amit valljuk be, utálnak.

Visszatérve hozzám: nekem alapból nincs bajom az állatokkal, én a macerától, kosztól, büdösségtől, plusz munkától féltem. Alaposan utánaolvastunk a szóbajöhető állatoknak, és végül tengerimalac lett. A gyerek kedvéért mentem bele, mert megértettem a vágyait, és kompromisszumot kötöttem magammal, hogy ennyi plusz munkát, kényelmetlenséget bevállalok. De ez egy áldozat volt, és attól függetlenül, hogy aranyosak, a mai napig tehernek érzem őket, anyagilag is, és persze a gondozásuk jelentősebb része is rám hárult (nekem kisebb a gyerekem). Szóval most erősen tombol benned a vágy a kisállat után, és a sértődöttség és a meg nem értettség érzése, de gondolkozz el ezeken. A tengerimalacról annyit, hogy ha naponta kiszeded a ketrecükből az alom pisis részét, és hetente, 10 naponta alapos nagytakarítást csinálsz (ecetes lemosás), akkor nem büdösek, mert maguknak az állatkáknak semmi szaga nincs. Nagyon aranyosak egyébként, a nevükre hallgatnak, és bár nem túl okosak, néhány hónap elteltével kötődnek hozzád és örülnek neked. Az nem igaz, hogy végigalusszák az éjszakát, valamennyit kaparásznak, motoszkálnak, csipognak is, de meg lehet szokni. A tengerimalacot ajánlom, ha mégis zöld utat kap valamilyen kis állat. Viszont a teljes gondozást neked kell felvállalnod, és az sem árt, ha a költségeket is viseled. Én mondjuk gyakran cserélem az almot (forgács), így széna-táp-forgács a két malacra havi 5-6 ezer forint. A kezdeti beruházás nagyobb tétel, viszont ketrecet pl. jófogáson stb. is lehet venni olcsóbban.

Esetleg mutasd meg ezt a bejegyzést a szüleidnek, és még egyszer beszéljétek át az állat témát, de lehetőleg megértő és őszinte hangnemben. Bocs, hogy kicsit hosszú lett.

2019. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is ilyenek voltak a szüleim, és ha az ő jóindulatukon múlt volna soha nem lett volna állatom míg otthon laktam. Nálunk ki lett jelentve, hogy házba állat nem lehet, igaz nem panelban laktunk hanem sorházban, de akkora volt a kert hogy kettőt léptél és vége. Kutya, macska kizárva. Szőrös állat a házban nem lehet mert büdös, koszol stb. Mindig volt valami kifogás. Én meg sose hagytam magam. Gyerekként gyűjtöttem csigát, békákat, pókot befőttesüvegbe, gyíkot is vittem haza párszor. Ezeket persze könnyen szélnek lehetett ereszteni a környéken. Aztán 14 évesen fogtam a kis zsebpénzem és vettem egy ékszerteknőst, mert az nem szőrös és nem koszol. Nem tudtak mit kitalálni rá miért nem maradhat, így maradt. Elvolt a szobámban az akváriumában nem zavart senkit se. A felszereléseit én fizettem mind, igaz ahogy nőtt egyre nagyobb hely kellett neki (mai napig megvan, már akkora mint egy tányér és vígan lubickol a kis kerti tavában) Később lett belőle még egy ékszer teki, aztán görög teki is, és mentem egyre merészebbeket a szőrösebb állatok felé, egerek (anyámnak nagyon nem tetszett, utálta), hörcsög többször is, tengerimalacok (na őket már bírták), egyetemi évek alatt görények.

Ha a szülőkre vártam volna, hogy ezeket mind engedélyezzék, akkor amíg otthon lakok egy állatom se lett volna soha. Cserébe én fizettem mindent az állataimnak, a zsebpénzek, meg az ösztöndíjak jó része erre ment el. Az összes állatom az én felelősségem volt, takarításnál, foglalkozásnál. Nem volt kifogás, hogy nincs kedvem, nem érek rá, inkább bulikázok és kimaradok éjszaka (görényekhez ugye mindig haza kellett jönni kiengedni a ketrecből, foglalkozni velük).

Nem igazán tudom a te szüleidet hogy lehetne meggyőzni, az enyémeknél valamilyen szinten hatott az, hogy már kész tények elé állítottam őket, hogy itt van az állat és ezek után dobják ki ha van szívük.

2019. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
22%
Én állat örűlt vagyok, és nagyon sajnálak. Azt mondom hogy addig mondj állat neveket amíg em tudják mondani azt hogy ezt azért nem... Azt pedig ezért nem... Ha mindenre ezt csinálják akkor mond meg nekik hogy több éve szeretnél, és hogy már nagyon akarsz egyet. Ez milyen dolog: Úgyis hamarosan elköltözöl és majd annyi állatod lesz, amennyit akarsz! Nekem van két kutyám és két papagájom, a papagájaim nem hzangosak nannyira (hullámos papagáj) és a kutyák nem hallnak belle ha elmegyünk, persze sírnak, de ez így van rendjén. És ne érdekeljen ha felsorrolsz sok állatot és mondják: Ezt azért nem... Ne add fel soha! Tudom nem segíttetem de ennyit tudtam segíteni!
2019. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
37%
Az enyémek is ilyen sza___rháziak voltak ne félj. Nem értem az olyan embernek minek gyerek,aki egy kicsit sem képes áldozatot hozni dolgokban hogy boldoggá tegye. Halaim voltak egy darabig. Anyám megunta,hogy "túl sokba kerül a világítás/szűrő" árama és egyszerűen lekapcsolta amíg nem voltam otthon egy hétvégén.Nyáron. Gondolom nem kell részleteznem. Rohadt szadista dög (a bántalmazó,ütött vert gyerekkoromat csak zárójelbe teszem,mert nem ez volt a kérdés),de én nevetek a végén,mert azóta férjhez mentem és kertes házunk van,olyan állatom van amilyet csak akarok,a férjem mindent szeret,bálnám is lehetne a medencében ha épp arra vágynék. :D Anyám meg egy öregek otthonában fog egyedül elpenészedni majd,mert én örülök hogy nem kell többet látnom ezt a mérgező embert.
2019. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
37%
Ja és nekem a hazaviszek valamit nem működött mert abszolút szívtelen anyám is meg a férje is,engem is számtalanszor akartak már kidobni. Egyszer találtam egy kismacskát,nem engedtek be a házba amíg nálam volt,szó szerint a ház előtt ültem vele,a fürdőszobába se vihettem be.oda kellett adni egy ismerősnek,aki szerencsére tudott róla gondoskodni.
2019. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!